TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

"Star Wars: Reclamation" to nowy serial animowany? - UPDATE

2013-04-14 09:27:28 Różne

Minęło trochę czasu od ogłoszenia wieści o nowym serialu animowanym - wiemy już, że Dave Filoni, reżyser "The Clone Wars", będzie w pewien sposób z nim związany. Szczegółów jednak nie było - przynajmniej do tej pory. Osoba podająca się za byłego pracownika Lucasfilmu opublikowała na forum IMDb post, w którym przesłała kilka stron skanów mających być zarysem owej serii. Twierdzi ona dodatkowo, że za to mogłaby być wyrzucona z pracy - tylko, że już nie pracuje w firmie. Oczywiście w tej chwili brak oficjalnego potwierdzenia, dlatego warto pamiętać, że wszystko może być żartem znudzonego fana.

Przyjmijmy jednak, że informacje są prawdziwe: co wynika z owych skanów? Serial miałby się nazywać Star Wars: Reclamation (dosł. "Gwiezdne Wojny: Rekultywacja" lub "Odzysk"). Prace miały trwać od początku 2012 roku, lecz skany pochodzą z listopada. Jego rolą miałoby być przede wszystkim wprowadzenie do historii i postaci z Epizodu VII, choć widać też nawiązania do "The Clone Wars" i skasowanej gry "1313". Sposób prowadzenia historii ma być podobny jak w TCW: skupiony na grupie bohaterów walczących w większym konflikcie, czasem pokazujący postacie poboczne. Dostaniemy też zarówno historie zamknięte w jednym odcinku, jak i akty trwające kilka epizodów. Targetem mają być zarówno dzieci, jak i osoby starsze, wychowane na Oryginalnej Trylogii. Poniżej, pod logiem, przedstawiamy zarys fabuły i głównych bohaterów. Jeśli wiadomość ta jest prawdziwa, uważajcie na całą masę spoilerów. Skany możecie zobaczyć na TFN-ie.Zarys fabuły: (Spoiler):minęło piętnaście lat od zniszczenia drugiej Gwiazdy Śmierci, ale wojna domowa trwa nadal. Sojusz Rebeliantów odzyskał kontrolę nad kluczowymi systemami gwiezdnymi, lecz nadal potyka się z Unią Lojalistów Imperium. Ta odmawia złożenia broni do chwili, gdy Coruscant poddaje się i zostaje opuszczona. Wszystkie propozycje pokojowe zawiodły. Historia rozpoczyna się w punkcie zwrotnym konfliktu: Kanclerz Mon Mothma i wiceprzewodnicząca Leia Organa mają się spotkać z Wielkim Moffem Ono w celu rozpoczęcia rozmów pokojowych. Rycerz Jedi Sky Bonteri dowodzi siłami ochrony, na polecenie swojego mistrza Evyna Aoki. Bonteri wyczuwa zakłócenie w Mocy, a do pokoju, w którym odbywają się negocjacje, wpadają setki czarnych droidów pochodzących z podziemi Coruscant, niszcząc wszystko na swojej drodze.

Ów atak daje podwaliny do uformowania się niełatwego sojuszu: Sojusz i Lojaliści muszą połączyć siły, by zniszczyć samoreplikujące się droidy. Ich podróż prowadzi ich do podziemi Coruscant, gdzie Moc łączy się z technologią, i gdzie muszą odkryć sekret równie stary, co Republika: mroczne dziedzictwo poziomu 1313.
(Koniec Spoilera)

Bohaterowie:
 • Sky Bonteri - (Spoiler):potomek rodu polityków, odmówił podążenia ścieżką polityki i dołączył do Klasztoru Jedi. Początkowo odrzucono go, ponieważ był zbyt stary, lecz mistrz Aoka dostrzegł w nim potencjał i uznał go za swojego padawana. Bonteri jest zawiedziony, że został przydzielony do ochrony na Coruscant - do czasu, gdy sama planeta staje się polem bitwy.(Koniec Spoilera)

 • Evyn Aoka - (Spoiler):Kiffar i potomek Jedi, którzy przetrwali Czystkę na Chrelyth. Właśnie tam założono Klasztor Jedi w erze powstania Imperium. Gdy Rycerze zdecydowali się na ponowne ujawnienie się galaktyce po pokonaniu Imperatora, Aoka był jednym z pierwszych, którzy to zrobili. Niestety, zawiódł się chłodnym powitaniem obywateli nieufnych wobec użytkowników Mocy i obecnością nielicznych osób, które chciały podążyć ścieżką Jedi od najmłodszych lat. Przyjął więc Bonteriego za ucznia.(Koniec Spoilera)

 • Kala Calrissian - (Spoiler):piętnastoletnia, żądna przygód i buntownicza dziewczyna, która w wieku lat trzynastu ukradła swój pierwszy statek od Lojalistów. Jest przemytniczką i podróżuje z Talzem Muffie'em. Na Coruscant trafia w dniu powstania na poziomie 1313 i w porę uwalnia się od sił ochrony planety; jest zmuszona zostać pilotem Lei, Mon Mothmy i dwóch Jedi.(Koniec Spoilera)

 • Manco - (Spoiler):tajemniczy Mandalorianin, który coś wie. Złapano go na poziomie 1313, tuż przed atakiem droidów. Przez cały czas przewija się przez historię, ni to wróg, ni to przyjaciel głównych bohaterów. Jest niebezpiecznym przeciwnikiem, uzbrojonym jedynie w bioniczne ramię, zdolne do przemiany w ostrze lub blaster. Jego charakter ciężko jest odczytać.(Koniec Spoilera)

 • Leia Organa - (Spoiler):weteran wojenny i kluczowa postać w wielu rozmowach pokojowych. Jest popularna z powodu swoich osiągnięć w Sojuszu, ale nie z powodu swej przychylności Jedi. Jednakże martwi ją coś jeszcze: przede wszystkim próba zatuszowania faktu pokrewieństwa z Anakinem Skywalkerem i innych skandalicznych incydentów z przeszłości...(Koniec Spoilera)

 • Prezydent Rath Zeel-Quul - (Spoiler):Chiss i przywódca Unii Lojalistów, ma w sobie wiele sprzeczności. Za czasów Imperium był generałem w tamtejszej armii, ale nieomal nie został stracony za odmowę otwarcia ognia do statku z cywilami, uciekającego z Korelii. Zamiast tego, uratował ich i wraz ze swoimi ludźmi odeskortował na tereny Rebelii. Po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci utworzył blokadę wokół Coruscant, w imię zachowania pokoju w Imperialnym Centrum. Jednakże, po rozmowach z Mon Mothmą, stał się de facto przywódcą pozostałych sił Imperium, więc zdecydował się na poddanie i osiedlenie na Korelii. W kolejnych latach został wybrany na prezydenta z powodu swoich zrównoważonych poglądów (krytykował na przykład niektóre działania Imperatora, jak zniszczenie Alderaana), choć Sojusz nie uznał tych wyborów. Mimo że wzywa do zachowania pokoju, w ostatnich czasach, w obliczu zwiększającej się ilości ataków, grozi kontratakiem.(Koniec Spoilera)

 • Cień (The Shade) - (Spoiler):zwany przez niektórych odludkiem, a przez innych demonem, Cień stał się legendą wśród obywateli Sojuszu i Unii. Widziano wielokrotnie jak dowodził atakami po obu stronach, lecz nigdy nikogo nie zranił, ponieważ broni biednych i słabych. Uzbrojony jedynie w miecz świetlny i astromecha, Cień ubiera się na czarno i jest otoczony tajemnicą. [Cień jako jedyna z postaci w opisie nie ma zaimka wskazującego na jego/jej płeć, dlatego rodzaj męski przyjęto jedynie domyślnie - przyp. red.](Koniec Spoilera)

Czy to wszystko może być prawdą? Teoretycznie nie ma żadnego dowodu, że ów zarys nie został sfałszowany, a osoba z IMDb faktycznie kiedyś pracowała w Lucasfilmie. Z drugiej jednak strony, zwłaszcza konstrukcja postaci przypomina jedną z pierwszych wersji "The Clone Wars" (w której miało prawie nie być postaci znanych z Sagi, a jedynie dwoje Jedi podróżujących z przemytnikami). Trudno jednak nie zauważyć, że jeśli serial faktycznie miałby tak wyglądać, nie odbyłoby się bez kilku poważnych zmian w Expanded Universe. Dodatkowo, skoro ma być wprowadzeniem do Epizodu VII, musiałby rzecz jasna zadebiutować przed nim. Pozostaje nam czekać na oficjalne potwierdzenie lub zaprzeczenie, a tymczasem możecie się wypowiedzieć na forum co myślicie o tym projekcie.

UPDATE - 18.04.2013

Ci, którym pomysł "Reclamation" się nie spodobał, mogą odetchnąć z ulgą - redakcja TFN-u sięgnęła do źródeł, które potwierdziły, że powyższy dokument i zarys fabuły są całkowicie fałszywe. Do czasu ogłoszenia oficjalnych wieści zapewne doczekamy się jeszcze niejednego takiego "opisu", zatem zostaje nam jedynie czekać na słowo od Disneya.
TAGI: Dave Filoni (645) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (908) Star Wars 1313 (35) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (624) The Clone Wars (1405)

KOMENTARZE (42)

 • Kassila2013-04-17 16:05:07

  Serial dla mnie: jest Chiss:D Reszta mnie nie obchodzi:)

 • Vergesso2013-04-16 14:00:14

  Apophis -> Jasne, że da się nakręcić filmy trzymając się EU. Tyle, że EU jest na tyle duże, że jednak ogranicza całkowitą swobodę twórczą. No i wątpię, by całkowicie chcieli się trzymać. Co najwyżej coś zaczerpnąć.
  Ty jesteś optymistą, a ja sceptykiem :D

 • Apophis_2013-04-16 03:53:08

  @Vergesso
  Dopóki oficjalnie nie poznamy szczegółów fabuły i settingu, dopóty nie mam zamiaru skazywać EU na potępienie. Da się zrobić nowe i oryginalne filmy bez naruszania niczego - wystarczy chcieć i wykazać trochę dobrej woli. Czy nowe władze LF ją wykażą? Cóż, ja jestem optymistą póki mogę...

 • Darth Ejsman 2013-04-15 20:01:46

  Gdyby to ode mnie zależało to zrobiłbym w końcu jakiś serial o czasach ,,The Old Republic" moim osobistym zdaniem najlepszy okres z całego Uniwersum SW.

 • Vergesso2013-04-15 15:46:35

  Apophis -> TCW wywaliło z kanonu genialną Obsesję...

  A o wywalaniu części EU było wiadomo od początku. Więc pozostaje tylko mieć nadzieję na zachowanie czegoś, co chcemy.

 • Apophis_2013-04-15 14:55:42

  @RodzyN jr.
  No tak, ale czujesz tę różnicę chyba, co? TCW wywaliło z kanonu parę nudnych komiksów, a to wywala... połowę EU. A może nawet więcej.

 • Shedao Shai2013-04-15 14:00:23

  Jeśli to prawda, to już tęsknię za TCW... xD

 • RodzyN jr.2013-04-15 11:05:50

  hehehe Bawi mnie ten tekst "hejterstwo zatęskni za TCW" toż to absurd i bzdura, bo z opisu fabuły nadciągającego serialu mozna wywnioskować - TCW NEXT GEN. Czyli dalsze rozpi*rdalanie kanonu i zapewne dalsze gów*iane historyjki nie mające nic wspólnego ze SW.

 • Nestor2013-04-15 09:36:06

  Niezłe banialuki. Aż trudno mi podejrzewać, że wpadli na to planiści z Lucasfilm. Wątek o tajnym zakonie przeczy nawet OT. A tym Cieniem byłaby pewnie Ahsoka.

 • SW-Yogurt2013-04-15 07:50:37

  Eee, lipa, nie ma Maula (też z odzysku).

 • kuba_starwarsy2013-04-14 22:29:16

  Gdyby ten scenariusz był autentyczny, znaczyłoby to, że segment rynku w jaki tym razem chce trafić Disney to tylko 5% społeczeństwa, bo właśnie tylu jest na świecie kompletnych kretynów, którzy nie mają bladego pojęcia o niczym. Stąd progi wyborcze - żeby przypadkiem ktoś nie wybrał do sejmu jakiejś partii z dupy. Przepraszam fanów Korvina.

 • Darth GROM2013-04-14 22:12:40

  Hejterstwo napewno zatęskni za The Clone Wars.

 • Rycu2013-04-14 21:40:40

  Jestem w kałuży rozpaczy i mam nadzieja że ta informacja nie okaże się trollingiem.

 • Jaskoviakus Anonimus2013-04-14 21:30:41

  Fejk. A hejterstwo nie zatęskni za TCW, bo TCW jest protoplastą gwiezdnowojennych popłuczyn.

 • DarthBane662013-04-14 21:22:26

  Hejterstwo jeszcze zatęskni za The Clone Wars :))))) [4]

 • Ren Kylo2013-04-14 20:13:59

  Hejterstwo jeszcze zatęskni za The Clone Wars :))))) [3]

 • Qel Asim2013-04-14 20:08:07

  Hejterstwo jeszcze zatęskni za The Clone Wars :))))) [2]

 • Qel Asim2013-04-14 20:07:18

  Jeśli to okaże się prawdą to już kocham ten serial!!! :P :D :)
  Ta historia i postacie mi jak najbardziej pasują!!! Oby to nie była fałszywa plotka!

 • Przybor2013-04-14 17:48:23

  Hahaha dokładnie! jeszcze wszyscy zatesknią za panną Ahsoką, uczennicą lorda Vadera:P nie wiem czy sie smiac czy płakac:P

 • skywalkerka2013-04-14 17:39:21

  Czyli znowu: niszczmy droidy, bo przecież Jaś i Marysia z sześciolatków nie mogą widzieć, jak umierają ludzie.
  ŻE-NA-DA. Mam nadzieję że to co tu się dzieje to tylko wredne plotki, bo zaczyna być naprawdę źle.

 • Apophis_2013-04-14 16:42:43

  Hejterstwo jeszcze zatęskni za The Clone Wars :)))))

 • Piett2013-04-14 16:19:03

  Chce zakupić trochę tego towaru który przy pisaniu łykał autor tej plotki:).

 • SilentDagger2013-04-14 15:15:14

  żarcik jakiś :) (spisek Disneya)

 • Doomus2013-04-14 15:03:39

  Tylko NIE TO!!!

 • Xalkigo2013-04-14 13:55:08

  Jeśli to prawda to fabuła jest nudna i bardziej tęsknię za TCW.

 • Lord Bart2013-04-14 13:41:28

  co to jest Jedi Monastery? XDXDXD

  Z drugiej strony jaka posucha wśród fanów... byle plota i już szał :P

 • Max Rebo2013-04-14 12:44:55

  http://www.pown.it/flash/1681.swf

 • Vergesso2013-04-14 12:35:44

  Jedi w nowym zakonie Luke'a od najmłodszych lat? Trochę mi się rypie przez to JK:JA. Oj, już naruszyli pierwsze źródło, na którym mi zależy...

  Niby fake, ale biorąc pod uwagę twórczość Filoniego, nie byłbym zdziwiony, gdyby to zrobił :P

 • Rif_2013-04-14 12:34:20

  Takie gówna z politycznymi blubrami i droidami już przerabialiśmy. Niech spieprzają na drzewo :)
  http://www.youtube.com/watch?v=GlwQQsDYrpQ

 • Elendil2013-04-14 12:01:25

  Fake. Takie coś nie może powstać. Świat nie upadł chyba tak nisko....

 • Zakrza2013-04-14 11:42:24

  To jest tak bardzo głupie, że aż może być prawdą.

 • epizozeur2013-04-14 11:32:22

  fuu.. to napewno wymysł jakiegoś trolla

 • Foleb2013-04-14 11:24:14

  przeczytałem imię głównego bohatera i poczułem się źle.

 • Bazy2013-04-14 10:38:33

  [*] R.I.P STAR WARS [*]

 • Kubasov2013-04-14 10:38:09

  Kolejny raz udało mi się was nabrać.

 • ShaakTi11382013-04-14 10:35:17

  Ja też podchodzę do tego sceptycznie, no ale zawsze warto zauważyć, że coś takiego istnieje. Za parę lat będziemy się z tego śmiać (mam nadzieję).

 • darth_numbers2013-04-14 10:07:29

  Pracownicy takich firm jak Lucasfilm zanim zostana zatrudnieni podpisuja cala gore dokumentow NDA. Owe dokumenty sa tak skonstruowane, i groza takimi sankcjami, ze ludzie nie chca mowic o swojej pracy nawet po 20 i wiecej latach. Nie wiem, kto moglby sie zdecydowac na "puszczenie farby", chyba tylko ktos w ostatnich fazach smiertelnej choroby i przy okazji zdeterminowany zeby zepsuc zabawe fanom i interes swojemu bylemu pracodawcy.
  W takie bajki, rewelacje oglaszane przez "bylych pracownikow" nie ma co wierzyc. Mi nawet nie chce sie podswietlac tych tzw spoilerow, bo takie spoilery to i ja moge wyprodukowac.

 • Ren Kylo2013-04-14 10:03:10

  SuperShadow znowu rozpoczął swoją działalność informacyjną tfu to dezinformacyjną? Mam nadzieję że streszczenie fabuły okaże się tylko kolejnym wymysłem jakiegoś trolla a nie rzeczywistym przedstawieniem fabuły nowego serialu animowanego.:)

 • Payback2013-04-14 09:58:58

  uff... jak ja mam nadzieję, ze to głupi żart.

 • Mistrz Seller2013-04-14 09:51:22

  Jeżeli to ma być prawdziwa fabuła, to znaczy, ze Disney ma nas, fanów totalnie gdzieś.

 • ShaakTi11382013-04-14 09:35:18

  Uch, a poza tym:
  Serial animowany: SW: REKLAMACJA.
  Epizod VII: PODATEK VAT
  Epizod VIII: PARAGON
  Epizod IX: PIT

  Przepraszam.

 • ShaakTi11382013-04-14 09:29:08

  Przespałam się z tym newsem i absolutnie nadal nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony błe, z drugiej - intrygujące.

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..