Fandom

100. Spotkanie Śląskich Fanów Star Wars

Gunfan

Gunfan, koordynator śląskich spotkań, przesyła taką oto informację:

"Przypominamy, że w najbliższą sobotę odbędzie się jubileuszowe, setne spotkanie śląskiego fandomu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich.

Czas i miejsce.
Zapraszamy Was 27 kwietnia 2013 roku do Katowic, konkretnie do dzielnicy Ligota. Oficjalna część spotkania rozpocznie się ok. godziny 12:00 w okolicach położonej tuż przy akademikach Uniwersytetu Śląskiego knajpie "Panorama" przy ulicy Śląskiej 75.

Plan i atrakcje.
Na pierwszą połowę spotkania zaplanowaliśmy wypad w plener. Na Ligocie czeka na nas dużo terenów zielonych do spędzania czasu na świeżym powietrzu: spory las i sąsiadujący z nim park, w których znajdziemy m.in. amfiteatr, półopuszczony stadion, polany idealnie nadające się do imprezowania, willę Nikity Chruszczowa a nawet, na upartego, położoną 3 km w głąb lasu plażę nudystów nad zbiornikiem wodnym Starganiec. W tych to okolicznościach przyrody odbędą się zdjęcia do naszego starwarsowego foto-komiksu, dlatego chętnych do wystąpienia w tej prestiżowej produkcji prosimy o przywiezienie ze sobą czegoś, co nada się na strój i rekwizyty (o tym niżej). Poza tym oczywiście będziemy konsumować tzw. napoje wyskokowe i rozmawiać na nerdowskie tematy, okazji do powygłupiania się na pewno nie zabraknie. Później, ok. 17:00 udamy się do "Panoramy", gdzie zjemy jubileuszowy tort, pogadamy, powspominamy dawne dzieje przy smacznej pizzy i %Mocy%. W planach mamy również wyświetlanie zdjęć/filmów na rzutniku. Impreza skończy się w godzinach nocnych.

Kostiumy i rekwizyty.
Na zdjęcia do foto-komiksu przydadzą się Wam stroje i rekwizyty, więc prosimy o przywiezienie takowych ze sobą. Nie muszą to być profesjonalne kostiumy (choć takowe będą oczywiście mile widziane), tylko coś, co w miarę pasuje do SW, a więc coś na szatę Jedi/Sitha, płaszcze, wysokie buty, skórzane rękawiczki (np. bez palców), gogle, maski. Można takie rzeczy znaleźć w domu. Jako rekwizyty można przywieźć coś, co nada się na miecz świetlny, oraz np. zabawki udające blastery. Nie będzie to produkcja zbyt poważna, więc nie przejmujcie się, tylko przywieźcie, co macie.

Dojazd i powrót.
Będziemy odbierać gości z dworca PKP, ale na wypadek, gdyby ktoś potrzebował wytycznych: będąc na dworcu głównym w Katowicach udajecie się do podziemi, na dworzec autobusowy i idziecie zgodnie z tablicami informacyjnymi na stanowisko, skąd jedzie autobus 12 i jedziecie do samego końca. W pobliżu przystanku powinni kręcić się jacyś fani, chyba, że bardzo się spóźnicie (wtedy możemy być w plenerze). Niewielki budynek po prawej to właśnie nasza baza na ten dzień, "Panorama". Z Tychów dojechać można autobusem 36, z Sosnowca 154 a z os. Paderewskiego i Tysiąclecia 51, z Mikołowa 37.
Powrót jest bezproblemowy, z przystanku położonego ok. 15 metrów od "Panoramy" jeżdżą dwa autobusy nocne w stronę centrum Katowic na godzinę, po pełnej godzinie i pół godziny po niej. Z centrum Katowic (Katowice Główne) bez problemu dojedziecie pociągiem nocnym do niemal każdego większego miasta w Polsce, a jeśli nie chce się Wam tłuc nocą, możemy przyjąć ok. 10 osób do domów (w porywach i więcej) lub, jeśli będzie Was więcej, spróbować upchnąć w hostelach w centrum Katowic. Chętni na nocleg prywatny powinni mieć ze sobą karimatę/śpiwór. Powinni też zgłosić się wcześniej, żebyśmy dali radę rozdysponować miejsca.

Zapraszamy serdecznie, dużo %Mocy% gwarantowane, nie może Was zabraknąć!"Tagi: Śląsk (285)

Komentarze (14)

Fajnie było, dzięki! :D

czy Gunfan będzie na tej plaży nudystów?

Lord Budziol

Chwilowo (na czas studiów) mieszkam na terenie os. Paderewskiego w Katowicach. Może i szabat mnie nie obowiązuje, ale plan dnia tak. Impreza zaczyna się o 12:00, a ja o 13:15 muszę być na obiedzie, po którym będę mógł wyjść najwcześniej o 14:00, a z powrotem muszę być najpóźniej o 15:30. Nie ma więc szans dojść w obie strony pieszo i poimprezować.
Komunikacja miejska jest przeze mnie w ogóle nie ogarnięta i niestety nie dostosuje się na moje potrzeby czasowe. A samochodu pod ręką nie mam - zresztą i tak prawko w domu zostawiłem

Żeby tylko istniały jakieś urządzenia które same chodzą i człowiek nie musiałby iść 1,5h piechotą, można by je nazwać samochodami, a potem zbudować takie większe samochody do których zmieściłoby się dużo ludzi i powstałaby komunikacja zbiorowa... Ech to by było coś... A tak poważnie, z tego co wiem to szabat chyba Cię nie obowiązuje, nie masz więc zakazu podróżowania dlaczego więc musisz iść pieszo? Mieszkasz w środku lasu w namiocie?;p

Tremayne
Tak, pieszo! I nie, nie zdechł mi osiołek :P

pieszo? a co, osiołek Ci zdechł? ;p

Nie, jednak nie uda mi się wpaść - 1,5h drogi pieszo w jedną stronę... NIEEE

100 latów i 1000 spotkań wam życzę!

Hmm... a może jednak uda mi się wpaść na chwilę...

Piernicze na ligotę nie jadę...

Ale lipa! Mieszkać w Katowicach i być pozbawionym możliwości przyjścia na setkę... Eh...

Śląsk stawia wódę, albo nie jadę. :P

Aha, czyli nie trzeba brać %Mocy% z sobą?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.