Fandom

Dni Fantastyki - programDni Fantastyki, to największy konwent odbywający się we Wrocławiu w ostatnich latach. Tegoroczna edycja odbędzie się 25-26 maja (sobota-niedziela) w budynku Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław oraz w najbliższym jego otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego.

Te dwa dni będą pełne atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie - również fani Gwiezdnych Wojen. Pełny program konwentu możecie znaleźć w tym miejscu, natomiast poniżej prezentujemy atrakcje z bloku Star Wars.

sb 10:00 - Żołnierze Rebelii Maciej "Vissan" Witała
opis:
Wszyscy znają szturmowców Imperium i ich złowrogie białe zbroje. Ale co z żołnierzami, którzy pokonali ich w Galaktycznej Wojnie Domowej? Bojownicy o wolność też mieli swoje formacje, charakterystyczne umundurowanie i momenty chwały. Ta prelekcja przybliży Wam strukturę wojska Sojuszu Rebelianckiego, jego wyposażenie, umundurowanie i najważniejsze bitwy.

sb 11:00 - Oryginalni Bohaterowie Star Wars i Montaż filmowy Aleksandra "Alex Verse Naberrie" Stasina
opis:
Fani kręcą długie Fan Filmy ze swoimi postaciami, a prawdziwi bohaterowie jak Luke Skywalker czy Han Solo, istnieją jedynie na trzecim/czwartym planie. Nieprawda! Na mojej prelekcji pokaże którego bohatera i kiedy fani wykorzystują sceny z oryginalnej Sagi, by stworzyć przekonywujące krótkie video.

sb 12:00 - "Historyczne" Gwiezdne Wojny Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz, Katarzyna"Padme_Amidala"Ziewacz
opis:
Wojna secesyjna czy Wojny Klonów? Gwiazda Śmierci czy Linia Maginota? A może Tygrys Królewski zamiast AT-AT? Jeśli nie wiesz, co to wszystko ma wspólnego, przyjdź i przekonaj się sam! Zapraszamy na podróż po historii tej bliskiej, jak i tej z odległej galaktyki!

sb 13:00 - Być Jedi- Opowieść Mistrza Kenobiego Adam "Obiwan Kenobi" Rytyński
opis:
O tym, co oznacza być Jedi, jak wygląda życie w najpopularniejszym zakonie w galaktyki oraz dlaczego warto zostać Jedi opowie wam Mistrz Obiwan. Jeżeli ciekawi was, dlaczego Jedi nie zakładają rodzin, dlaczego na Ziemi nie budujemy mieczy świetlnych oraz jak można być Jedi nie w odległej galaktyce, lecz tu i teraz to koniecznie powinniście porozmawiać z naszym Mistrzem.

sb 15:00 - Jak zostać rycerzem Jedi? Poznaj Obóz dla Fanów Odległych Galaktyk BTA KOMPAS
opis:
Liczne prelekcje, warsztaty, gry, szkolenia i treningi mocy to chleb powszedni dla młodych padawanów.
Jak zostać rycerzem Jedi, co nas czeka na tej drodze, jakie są tajniki Mocy?
Zapraszamy na prelekcje o Obozie dla fanów filmów Star Wars.

sb 16:00 - Star Wars Bez Tajemnic: Epizody IV-VI Karol "Wedge" Dobosz
opis:
Myślisz, że wiesz wszystko o Starej Trylogii? Potrafisz wskazać dowolną postać na ekranie i opowiedzieć jej historię? Znasz wszystkie nazwy statków, imiona i nazwy planet? Przyjdź i przekonaj się sam, jak dużo wiesz o Epizodach IV, V, VI. Gwarantujemy, że na tej prelekcji mimo wszystko dowiesz się czegoś ciekawego i będziesz mógł uchodzić za specjalistę!

sb 18:00 - Imperium bez Imperatora Antoni "Stele" Sauren
opis:
Po śmierci imperatora Palpatine`a nad Endorem, wojna domowa trwała jeszcze 13 lat. Do tronu na Coruscant pretendowało wielu uzurpatorów. Który z nich miał do niego jakiekolwiek prawa? Który odniósł znaczące sukcesy militarne? A którego osobiście nie lubię? Oto przegląd kilkunastu najbardziej prominentnych imperialnych lordów. Własne poglądy polityczne i ostra dyskusja z prowadzącym mile widziana.

sb 20:00 - Kalambury SW Marcin "Banita" Gleń
opis:
Jeśli lubisz staromodne zabawy w nowej wersji, serdecznie zapraszamy na edycję gwiezdnowojenną. Nie zabraknie humoru przy rozwiązywania zagadek związanych całkowicie, jak i tylko po części ze sławnym uniwersum o przygodach Jedi i nie tylko.

sb 21:00 - "Rebelianccy piloci i ich niesamowite maszyny". Anna "Rouge Thirteen" Ciechanowska
opis:
"Kto był najlepszym pilotem w szeregach Rebelii? Czym się różnią X-wing i StealthX? Który myśliwiec był nazywany korytem? Czy Gamorreanin może być pilotem? Do czego służą te szelki na nogach?
Wszystko, co każdy fan powinien wiedzieć o rebelianckich pilotach, ich myśliwcach i wyposażeniu."

sb 22:00 - Dlaczego oni to zrobili?! ? Star Wars Holiday Special Gore
opis:
Panel poświęcony jednemu z najdziwniejszych tworów ze świata Star Wars, mającym miejscu dawno, dawno temu w odległej galaktyce. Po tym panelu będziesz widział już chyba wszystko i nic amerykańskiej produkcji przygodowej wyemitowanej na przełomie lat 70` i 80`.

nd 10:00 - Wściekłe kobiety w SW Agnieszka "Daala" Dajewska, Anita " Kassila" Koncewicz
opis:
Podobno najbardziej niebezpieczną i destruktywną istotą we wszechświecie jest rozwścieczona kobieta. Przyjrzymy się niektórym niszczycielskim przedstawicielkom płci pięknej występującym w uniwersum SW oraz skutkom ich temperamentu.

nd 11:00 - Łowcy nagród Manda`Yaim
opis:
...czyli opowieści o tym przebiegłym fachu z ust samych Mandalorian. Historie bedą oscylować wokół tego, w jaki sposób, i w jakich okolicznościach łowcy głów dopadają swoje cele, które zalazły za skórę niektórym grubym rybom w Galaktyce.

nd 12:00 - Budowa zbroi klona Krzysztof "Yoda" Nowakowski
opis:
Przegląd technik od termoformowania po odlewy odśrodkowe.
Jakie materiały użyć , jak zbudować stół próżniowy, jakie użyć żywice,
jak termoformować . Wady , zalety , koszty materiałów , sprzętu.
Hełmy: jak są wykonane jaka różnica w wykonaniu między klonem a szturmowcem czy hełmem pilota X-Winga.

nd 13:00 - Jedi Style Izabela "Taraissu" Rutkowska
opis:
Bez Rycerzy Jedi nie byłoby Gwiezdnych Wojen. Są to jedne z najbardziej rozpoznawalnych postaci w uniwersum Star Wars. Ale po czym poznać Rycerza Jedi? Choć historia ich działalności obejmuje kilka tysiącleci, standardowy strój Jedi nie uległ diametralnym zmianom. Jak więc noszą się Rycerze? W jaki sposób ich wygląd zmieniał się na przestrzeni lat? Ta prezentacja pozwoli prześledzić ewolucję kostiumu Jedi, w kontekście standardów międzynarodowej organizacji kostiumowej Rebel Legion.

nd 14:00 - Blizzard Force - Mroźne odziały Imperium Michał "YangObi" Żołyński
opis:
Blizzard Force to oddziały szturmowe, które zaatakowały Rebeliantów na Hoth. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak to było, skąd pomysł na taki oddział? Czy Galactic Marinne mają z tym coś wspólneg? Jak stworzyć zbroje Snow Troopera lub Snow Commandera, to prelekcja właśnie dla Ciebie! Nie bój się pytać. Imperium Cie potrzebuje!

nd 15:00 - Przegląd serii myśliwców TIE Antoni "Stele" Sauren
opis:
Kulisty kokpit, panele baterii słonecznych i przenikający wizg podwójnego silnika jonowego. Przez te wszystkie lata nazbierało się przeszło pięćdziesiąt wersji charakterystycznego imperialnego myśliwca. Poznaj je wszystkie, od filmowych klasyków, przez bezpilotowe drony, po czołgi i łodzie podwodne. A na koniec najbardziej absurdalne pomysły fanów, którym nadal było mało.

nd 17:00 - Skrzyżowania Star Wars z innymi filmami Aleksandra "Alex Verse Naberrie" Stasina
opis:
Han Solo i jego statek Enterprise? Luke Skywalker powiernikiem pierścienia Saurona? Czy Diuna to Tatooine? Czyli z czym fani lubią łączyć naszą sagę. Prelekcja pokaże to w filmach, grafice oraz opowiadaniach fanów.Tagi: Dni Fantastyki (35) Konwent (437) Wrocław (347)

Komentarze (5)

Lordzie Budziol -> nie można nagrywać o TIE bo to tajemnice handlowe czy jak to się tam, a zresztą Imperium nie zgadza się na rozpowszechnianie wzorów itp:D

Cholera, że też nie mogę być wtedy we Wrocławiu;/ Szczególnie chętnie posłuchałbym o Blizzard Force i Tie. Nie nagrywacie może tego?;p

Kusi zobaczyć Was na żywo...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.