Świat Filmu

R2-D2 w Star Treku - ponownie

Io9

J.J. Abrams to nie tylko reżyser dwóch poniekąd konkurencyjnych franczyz – „Star Treka” i „Gwiezdnych Wojen”, ale też zadeklarowany fan tej drugiej. Nic dziwnego, że w tej pierwszej znalazło się nawiązanie do sagi. Było to jeszcze w 2009, o czym pisaliśmy. Jednak okazuje się, że J.J. Abrams nie potrafił się powstrzymać także przy „W ciemność. Star Trek”. Tam także pojawia się R2-D2. Film na zachodzie ukazał się właśnie na DVD i Blu-ray, u nas pojawi się dopiero pod koniec września, ale fani mogli w końcu obejrzeć film klatka po klatce. W efekcie Rafael Oca znalazł niebieskiego droida w filmie, miej więcej po godzinie i siedemnastu minutach.Ostatnio R2-D2 pojawił się także w Indiana Jones i królestwo kryształowej czaszki, wcześniej zaś w między innymi Poszukiwaczach zaginionej Arki oraz „Bliskich spotkaniach trzeciego stopnia”.

Na koniec mała ciekawostka. W lecie w USA odbył się konwent fanów Star Treka, na którym przeprowadzono głosowanie na najlepsze filmy w serii. Wygrał „Star Trek II: Gniew Khana”. Przedostatnie miejsce zajął „Star Trek” z 2009... ostatnie zaś „W ciemność. Star Trek”, który dodatkowo został wybuczany. Niestety, w obu ostatnich wystąpił R2-D2.Tagi: J. J. Abrams (439) nawiązania (84) R2-D2 (117) Star Trek (101)

Komentarze (9)

Bo R2-D2 to taki mały podróżnik, tam gdzie go nie ma tak naprawdę nie dzieje się nic! :D

@Dżej-Zi - Warto wzbogacać słownictwo, najlepiej świadomie. W języku polskim słowo "franczyza" oznacza zupełnie co innego, niż "franchise" używane przez Amerykanów. Zwróciłem już na to uwagę w komentarzach jakiś czas temu, ale widać redaktorzy są uparci. ;)

Myślę że JJ mógł o tym nie wiedzieć, po prostu ILM robiło efekty do ST2009 i Into Darkness, a że to jest szczegół to nikt się nie czepia ;)

Odkąd znam R2 to z nim były same problemy. Mówiono, że kłopoty to jego specjalność ;)

Toż to plagiant! xD

@darth_numbers należy wzbogacać słownictwo :)

Konkurencyjnych FRANCZYZ??
Nie lepiej napisać po ludzku "serii filmowych"?

And now your franchise shall fall...

Trekkies są większymi hejterami niż fani SW :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.