Świat Filmu

P&O 42: Różnice między Sagą i „Indianą Jonesem” wg kaskaderaCzęść pytań z cyklu „Zapytaj Radę Jedi” nie dotyczyło filmów wprost, czasem wchodzono w tematykę tworzenia filmów. Na część z tych pytań odpowiadał Nick Gillard, autor choreografii walk w prequelach i koordynator kaskaderów.P: Jaka jest różnica w pracy kaskadera między „Indianą Jonesem” a „Gwiezdnymi Wojnami”?

O: „Indiana Jones” to najwyższa liga. Ciężkie maszyny, szarpanina, azot, rozbijanie samolotów, pościgi samochodowe, akrobacje i cała masa zabawy kaskaderskiej.

Z drugiej strony „Gwiezdne Wojny” powstają bardziej w komputerze, są bardziej eleganckie, nie ma tu miejsca na błędy. Praca kaskadera jest dokładna, perfekcyjna i ekonomiczna.

Obie są bardzo różne, ale obie są też satysfakcjonujące.

K: Tak dla przypomnienia Nick Gillard był związany z Lucasfilmem jeszcze od czasów „Labiryntu”. Pracował nad „Indianą Jonesem i Ostatnią Krucjatą”, gdzie zagrał nawet małą rolę, ale o tym innym razem.Tagi: Indiana Jones (316) Nick Gillard (45) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (416)

Komentarze (1)

Jak czytam te pytania to przypomina mi się sentencja, którą kiedyś wygłosiłem publicznie: "jak nie masz nic do powiedzenia, to napisz komentarz na Bastionie".

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.