TWÓJ KOKPIT
0

Przebudzenie Mocy

Kolejne ploty o Gwiezdnych Wojnach 7

2013-11-23 20:30:53

Nadal trwa casting, to wiemy oficjalnie. Odbywa się on w kolejnych miastach Stanów, Wielkiej Brytanii i Irlandii, gdzie wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do tego stopnia, że czasem zostaje on przełożony na inny termin, w którym będzie szansa przyjąć więcej chętnych. I to na razie jedyna oficjalna informacja, którą możemy podać, dalej wchodzimy w świat plot i niedomówień. Zaczynamy od Samuela L. Jacksona. Aktor zadzwonił niedawno do Ewana McGregora i zapytał, czy J.J. Abrams już z nim rozmawiał. Okazuje się, że nie. Potem zadzwonił do Marka Hamilla, ale J.J. także z nim nie rozmawiał. Więc SLJ wpadł na pomysł, by w trójkę poszli na casting, o czym oczywiście poinformował media. O ile jeszcze Jackson pewnie byłby gotów pójść, o tyle dwaj pozostali nie wypowiadali się na temat tego pomysłu. Za to Samuel przyznał, że na ślubie Lucasa przyparł do muru Abramsa, mówił mu, że musi zagrać w sadze, ale reżyser odpowiedział tylko tajemnicze „Mhm”. Prawdę mówiąc, te plotki rozsiewane przez Jacksona sprowadziły się do tego, że część serwisów zastanawia się, czy Mark Hamill na pewno wróci? Co prawda tego wciąż nie potwierdzono, ale wiele wskazuje na to, że te plotki są bezpodstawne. Obwiniać za nie należy długi język Jacksona.

W tym tygodniu świat obiegła też wiadomość, że wybrano już odtwórcę do roli Thomasa. Takie informacje podało „The Hillsdale Collegian”, czyli studencki tygodnik Hillsdale College. Stwierdzili oni, że rolę dostał Joseph Craig, student z Hillsdale, jednak sami zdementowali tę wiadomość.


Matt Smith

Jason Flemyng


Oczywiście mamy także kolejne pogłoski aktorskie. Tym razem padło na Matta Smitha, znanego fanom „Doktora Who”, który podobno dostał jakąś rolę (lub jest temu bliski). Drugim jest Jason Flemyng. To nazwisko już powinno być kojarzone, gdyż jakiś rok temu aktor ten opowiadał o tym, że Matthew Vaughn ma być reżyserem Gwiezdnych Wojen 7. Tym razem Flemyng zrobił coś innego, opublikował w sieci zdjęcie ze scenariuszem, nie pisząc co to. Kolor kartki był czerwony, taki, który utrudnia jej kopiowanie. To spowodowało spekulacje, gdyż wiemy, że Bad Robot wydrukowało niedawno scenariusz na takich kartkach. Nie wiemy, czy to na pewno „Gwiezdne Wojny”, ale jest to całkiem prawdopodobne. Jeszcze inną sprawą jest to czym jest ta kartka Flemynga, ale tego pewnie szybko się nie dowiemy. Aktor nie wypowiedział się, co to jest, a zdjęcie usunął. Na szczęście kopia jest poniżej.Tymczasem w Bydgoszczy na festiwalu Camerimage można było spotkać Ricka Cartera, scenografa Ep7. Miał on okazję udzielić krótkiego wywiadu serwisowi CommingSoon, gdzie opowiedział o sadze. Carter wcześniej znał się Kathleen Kennedy, pracowali już razem przy „Parku Jurajskim”, a ostatnio przy „Lincolnie”. Więc pewnego dnia powiedział jej, że jeśli faktycznie chcą robić filmy z nowym pokoleniem filmowców, to on bardzo chętnie by się zaangażował w projekt. Kennedy nie kazała mu długo czekać, na spotkanie zaprosiła go już w styczniu 2013, potem spotkał się z Abramsem i jest w ekipie. Co prawda Carter nie należy może do grona tych filmowców, którzy w latach 70. tworzyli scenografię, ale to okres, w którym zaczynał on swoją naukę. Carter ma być kimś w rodzaju starszego kolegi, który pokaże jak kiedyś tworzono scenografię, tak by młodszy - Darren Gilford - nie musiał odkrywać wszystkiego od początku. W ten sposób producenci chcą uzyskać harmonię między nowymi twórcami i ich świeżością, a klasycznym podejściem do tworzenia filmu.

Nick Gillard natomiast przyznał na Twitterze, że raczej jego powrót do nowych filmów jest bardzo mało prawdopodobny.

Bob Iger z kolei wypowiedział się na temat daty premiery, czyli 18 grudnia 2015. Stwierdził, że wcześniej rozważano premierę latem 2015, ale ponieważ doszło do zmian wśród scenarzystów, nie chcieli wszystkiego przyśpieszać, więc gwiazdka 2015 stała się terminem optymalnym.

Na koniec jeszcze jedna mała informacja. Chyba powoli w końcu dochodzimy do momentu, gdy newsów oficjalnych na temat Ep7 będzie więcej. Oficjalna też się do tego przygotowała i ruszyła nawet specjalna sekcja z newsami o nowym filmie.

TAGI: Bob Iger (159) Darren Gilford (9) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (889) Ewan McGregor (465) J. J. Abrams (539) Kathleen Kennedy (411) Mark Hamill (384) Matt Smith (21) Nick Gillard (60) Plotki (1189) Rick Carter (20) Samuel L. Jackson (294) StarWars.com (209)

KOMENTARZE (9)

 • Luke S2013-11-24 12:21:58

  Jason Flemyng to bardzo fajny aktor. Pamiętam go z Porachunków, Przekrętu i Ciekawego Przypadku Benjamina Buttona, dobre role.

 • Darth Spirit2013-11-24 02:09:38

  A to przepraszam za zamieszanie, mea culpa. Czyli szanse na to, że "to jest skrypt, którego szukamy" znacznie wzrosły ;)

 • lukaszzz2013-11-24 01:32:40

  Spirit - to nie jest dialog z tego zdjęcia, a udostępniony wcześniej dialog do castingu.

  A na tym zdjęciu widzę coś w stylu:

  "As Luke goes through the (...)
  The imagined (...) to the (...)
  (...)
  Listen to (...)"

 • Darth Spirit2013-11-24 01:20:07

  Sorry, że tak długo: http://www.bleedingcool.com/2013/11/20/read-the-script-pages-being-used-in-the-star-wars-open-auditions/

 • Mistrz Jedi Radek2013-11-24 00:52:32

  Spirit--> Dasz linka? Nie mogę znaleźć

 • Darth Spirit2013-11-23 23:00:29

  W sieci można znaleźć dialog z tego zdjęcia i bardzo mocno pachnie jedną ze scen z "Igrzysk śmierci" :D :D

 • brat Fett2013-11-23 22:30:25

  Odnoszę wrażenie, że u góry jest opis sytuacji, a potem dialogi. Jest coś odnośnie Luke`a [Skywalkera?] i chyba leci jakoś tak: "In/at/on Luke seems through/thought little..." - reszty się odczytać nie da kompletnie. To powyższe brzmi jak bełkot zupełny, ale to już jakiś trop ;)

 • Miszcz Molon2013-11-23 21:51:03

  A mnie kumpel ciągle ciągnie na casting. Hmm, może by i się wybrać. W końcu ktoś musi grać szturmowców ;p

 • ShaakTi11382013-11-23 21:05:47

  Nobla komuś, kto odczyta to zdjęcie ze scenariuszem :)

ABY DODAWAĆ KOMENTARZE MUSISZ SIĘ ZALOGOWAĆ:

  REJESTRACJA RESET HASŁA
Loading..