Różne

Gwiezdne Wojny na amerykańskich poligonach wojskowych

Gry Online

Tak, trzeba przyznać, że ostatnio Armia Amerykańska zaskakuje i to w wielu dziedzinach. Jak wiemy gra America's Army: Operations trafiła w gusta setek graczy na całym świecie, mało powiedzieć, że jak do tej pory pobrało ją ponad 400 tysięcy osób, a strona gry przeżywa totalne oblężenie. Niedługo zaś Armia Stanów Zjednoczonych zacznie przeprowadzać polowe próby z działem laserowym rodem z Gwiezdnych Wojen - Dubbed Zeus.

Z informacji podanych prasie wynika, że będzie to wysokoenergetyczne działo służące do oczyszczania pól minowych. Zostanie zamontowane na pojeździe Humvee skąd operator będzie mógł niszczyć miny z odległości maksymalnie 250 jardów (około 230 metrów). Najpierw wiązka niskoenergetyczna wykryje i zaznaczy cel, a potem główny laser puści minę z dymem. Oczywiście to tylko początek, bo któżby wykorzystywał takie możliwości destrukcyjno-anihilacyjne do niszczenia min. Przecież każdy kto grał w choćby Unreal’a wie co potrafi laser :-)

Należy dopowiedzieć, że będzie to pierwsza próba takiego wynalazku w warunkach bojowych, a nie laboratoryjnych. No dobra, przynajmniej pierwsza „oficjalna” próba, o której wiedzą media :-)
Więcej znajdziecie tutaj.Tagi: ciekawostki (136)

Komentarze (1)

No i co? Siedem lat minęło, a ludzie nadal zabijają się bronią na pociski konwencjonalne...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.