Kolekcjonerstwo

3D Systems wykupiło Gentle GiantPrzedwczoraj 3D Systems ogłosiła, że dokonała zakupu znanej fanom firmy produkującej gadżety - Gentle Giant. Przez ponad dwie dekady Gentle Giant zajmowało się wytwarzaniem wysoko jakościowych gadzetów wykorzystując skanowanie 3D i następnie po odpowiednim modelowaniu drukując je, albo ich części składowe w 3D. Gadżety, które wytwarzali, związane były z największymi franczyzami świata rozrywki. Znaleźć można było figurki z m.in. Star Wars, Marvela, The Walking Dead, Avatar czy Harrego Pottera.

3D Systems jest natomiast firmą, która jako pierwsza opracowała technikę druku 3D i wprowadziła na rynek pod koniec lat '80 stereolitograficzne drukarki. Od tego czasu rozwijała systematycznie sprzęt do druku 3D, wprowadzając w kolejnych lata nowe rodzaje drukarek. Obecnie 3D Systems jest wiodącym dostawcą rozwiązań do druku 3D na świecie, firmą której wartość akcji wynosi prawie 10 mld $.

3D Systems dzięki przejęciu Gentle Giant pragnie rozszerzyć swoją działalność na rynku konsumenckim, zdobywając licencje na sprzedaż gadżetów, przejmując wiedzę dotyczącą tego jak to robić i doświadczenie na rynku.

Dla fanów Star Wars, przejęcie firmy nie powinno oznaczać większych zmian, jako, że 3D Systems celuje w poszerzenie rynku, a nie ograniczanie wydawania. W związku z czym prawdopodobnie Gentle Giant zwiększy liczbę wydawanych gadżetów z innych franczyz. W przypadku Gwiezdnych Wojen jednak ich liczba jest na tyle duża, że nie bardzo istnieje pole do dalszego wzrostu.Tagi: Gentle Giant (158)

Komentarze (7)

Zaraz chapnie ich Hasbro, a potem Hasbro zostanie chapnięte przez Di$neya. I historia zatoczy koło.

Ja mam Tauntauna i Rancora od nich i uwazam za najpiekniejsze co moze byc

@karauak - jakościowo to zależy od produktu. Dorzucany do edycji kolekcjonerskiej Malgus jest słaby jakościowo. Natomiast popiersia (mam ich 9) są bardzo dobre jakościowo :)

Tutaj chodzi bardziej o zwiększenie ilości produktu.

Jakosciowo byli idealnie - ciezko im sie bedzie poprawic

@Chris87 Co masz na myśli?

ciekawe czy jakościowo się poprawi...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.