Różne

P&O 54: Jak dawno jest „dawno, dawno temu”?Tym razem jedno z najbardziej fundamentalnych pytań dotyczących uniwersum, a odpowiada na nie ulubieniec fanów Steven J. Sansweet.P: Jak dawno jest „dawno temu”? I jak daleko jest „w odległej galaktyce”? Czy w ogóle wymyślono jakiś koncept, czy to otwarta furtka dla wyobraźni?

O: W przeciwieństwie do twardej science fiction, jaką np. jest „Star Trek”, gdzie akcja jest ściśle powiązana z rozwojem naszej cywilizacji, naszej planety i dzieje się w określonej przyszłości, "Gwiezdne Wojny" to fantasy. To nie oznacza, że nie muszą tam działać żadne prawa fizyki, w szczególności dotyczące przestrzeni czy czasu. Jednak George Lucas pozostawił dużo miejsca na spekulacje fanów, to część zabawy jaką dają "Gwiezdne Wojny". Mówiąc inaczej, to jest wszystko futurystyczne i anachroniczne zarazem.

George nie był w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania fanów ani w filmach, ani w całej otoczce wokół nich, ale to nie znaczy, że na wszystkie nieodpowiedziane pytania nie ma odpowiedzi. Niektóre z nich są w jego notatkach inne w głowie. Ale on sam wierzy, że spekulowanie jest zdrowe, bo pozwala fanom zagłębiać się w sagę i daję im ułudę własności, że to ich własna działka.

A to chyba się sprawdziło, bo przez ostatnie lata, Gwiezdne Wojny i wszystkie te spin-offy odcinające kupony od filmów (książki, gry, komiksy, figurki itp.) inspirowały kreatywnych fanów w niezliczonej liczbie na całym świecie.Tagi: Steve Sansweet (123) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (393)

Komentarze (9)

Moim zdaniem to duży plus, bo nie ogranicza niczyjej wyobraźni. :)

Ja tam nigdy się nad tym nie rozwodziłem. Dla mnie to był tylko jeden z wielu znaków rozpoznawczych SW ;).

Mnie tata zawsze pyta: gdzie jest Ziemia?

Gdzie można zadawać te pytania na Star Wars.com ? bo mam ciekawe pytanie choć wątpię aby mi na nie odpowiedziano ...

Jak dobrze pamiętam, to w Dzienniku Willsów coś na ten temat było i kiedyś był koncept (przed ANH), że ten dziennik znaleziono w naszej galaktyce, planecie etc. Jednym słowem, już kiedyś to było. Zgodnie ze spekulacjami niejakiego Campbela bodajże. ;)

Może i nie ma odpowiedzi, ale przecież ten brak jest jedną z tych magicznych rzeczy, o których nawet byś nie pomyślał, że mogą prysnąć... MTFBWY

Czyli odpowiedź jest taka że nie ma odpowiedzi? :P

Dokładnie. Niech spyta się ET, powie mu to samo.

Mój ojciec zawsze mnie o to pyta, a ja mu setki razy powtarzam, że nasza galaktyka a ich galaktyka to dwie różne :D.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.