Przebudzenie Mocy

Daty produkcji Epizodu 7

Od dłuższego czasu słyszeliśmy, że zdjęcia do nowego epizodu rozpoczną się w połowie maja. Ostatnio coraz więcej źródeł podaje zarówno tę datę jako początek, jak i wrzesień jako zakończenie zdjęć. Oznaczałoby to, że same zdjęcia trwałyby niecałe pięć miesięcy i zostawiłoby ponad rok na postprodukcję. Czy to wystarczy? Amerykańska MTV przygotowała zestawienie postprodukcji filmów o podobnej skali z ostatnich lat i wychodzi na to, że jeśli nie stanie się nic niespodziewanego to rok czasu wystarczy na dokończenie filmu. Problematyczne przy tym szacowaniu jest jednak wzięcie pod uwagę ostatniego wyprodukowanego filmu Star Wars - Zemsty Sithów, której postprodukcja trwała aż 20 miesięcy. Można jedna założyć, że od tego czasu jednak technologia się trochę rozwinęła i gdyby dziś realizowano Epizod III, to trwałoby to krócej. Poniżej możecie zobaczyć to zestawienie:

"Avengers"
8 miesięcy (wrzesień 2011- maj 2012)

"X-Men: Days of Future Past"
9 miesięcy (sierpień 2013- maj 2014)

"Guardians of the Galaxy"
10 miesięcy (październik 2013- sierpień 2014)

"Star Trek Into Darkness"
11 miesięcy (maj 2012- kwiecień 2013)

"Star Wars: Revenge of the Sith"
20 miesięcy (wrzesień 2003- maj 2005)

Na koniec mamy jeszcze dla Was zdjęcie ze spotkania produkcyjnego w Lucasfilmie. W tle widać na nim concept arty - czy są to już grafiki przygotowane pod Epizod 7, czy też nie publikowane wcześniej concept arty ze Starej Trylogii? Tego nie wiadomo. Na pewno na jednym z nich widzimy Sokoła Millenium - reszta pozostaje domysłami.Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (866)

Komentarze (17)

Nie istotne jest to, ile będą robić. Ważne, żeby zrobili ten fil (i kolejne) dobrze. A concepty za plecami, cóż, jeśli są do siódmego, to wiemy przynajmniej to, że będzie na pewno "Sokół Millennium", drugi obrazek ciężko zidentyfikować, ale jak słusznie zauważył Quarior, to wygląda trochę jak Korriban. :)

Burzol --> Mam tak samo :/

Niestety, jakoś nie potrafię się podekscytować niewyraźnymi obrazkami w tle zdjęcia z siedzącymi ludźmi. :/

@kuba - wygrałeś brakujący medal Chewiego.

O, Korriban.

5 Miesiecy na zdjecia to przeciez bardzo duzo! zazwyczaj filmy sie kreci w 2-3 miesiace.

To wynik nieporozumienia. Mieli tworzyć nowy kanon, a tymczasem narysowali kanion.

I to jest tajemnica współczesnego kina: kręcenie scen z aktorami to zaledwie 20% pracy. Ale z drugiej strony od niej zależy 80% sukcesu.

Podoba mi się, że Rusis uznał, że od długości zdjęć na planie ważniejszy jest czas na dodanie efektów specjalnych... Jeżeli dobrze pamiętam, to RotSa kręcenie zajęło 2 miechy.

Jaskoviakus Anonimus- niby czemu nie mieliby porównywać EpVII do Marveli, skoro plan na ich produkcję ma przypominać właśnie MCU? Lotr był przedsięwzięciem znacznie większym, bo to były trzy potężne produkcje kręcone i realizowane niemal jednocześnie, same zdjęcia trwały 18 miesięcy o ile się nie mylę.

Jaskoviakus Anonimus --> LotRa kręcili jednocześnie, ale premiery poszczególnych części wypadały co roku, więc gdzieś niespełna 12 miesięcy trwała postprodukcja każdego filmu.

Żaden z podanych tytułów nie był/nie jest przedsięwzięciem o podobnej do Starłorsów. EpVII można porównywać do LotR-a (skądinąd: jak długo trwała jego postprodukcja?) albo do innych epizodów, a nie do taśmowo produkowanych marvelów.

Bazy->
To zależy, część konceptów trafia do ostatecznej wersji filmu, inne nie.

Pls, Geonosis,pls ;-;

Pytanie jest jedno - czy te arty będą kanoniczne?

Tie - wydaje mi sie ze przy czubku glowy widac skrzydlo

No to teraz konkurs co jest na prawo od "Sokoła"... mnie to wygląda na jakąś planetę z dużymi kanionami. I nawet ładnie wygląda.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.