Bitewniaki

Nadlatują nowe statki do "X-Winga"

Galakta

Wydawnictwo Galakta na swojej stronie opublikowało zapowiedź czwartej serii dodatków do bitewniaka X-Wing, w którym to znajdziemy aż cztery modele z Expanded Universe, co zdarza się po raz pierwszy jeśli chodzi o historię dodatków do tej gry. Poniżej prezentujemy oficjalną zapowiedź:

" „Nadeszła pora, by zaatakować”
- Mon Mothma, Powrót Jedi

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się czwarta fala rozszerzeń do gry figurkowej X-Wing.

W czwartek fali statków znajdą się usprawnienia techniczne i rozwinięcia dla każdej z flot. Dodatkowo gracze będą mogli wysłać do walki jedne z najbardziej rozpoznawalnych maszyn z rozszerzonego wszechświata, wśród których znalazły się: Z-95 Łowca Głów, TIE Defender, E-Wing oraz TIE Phantom.

Gra X-Wing jest mocno zakorzeniona w swoich podstawowych założeniach – szybkich pojedynkach myśliwskich. Dwie wcześniejsze fale rozszerzeń wprowadziły do rozgrywki także lekkie frachtowce, transportowce i bombowce, ale najnowsza fala ponownie koncentruje się na myśliwcach.

Każdy z czterech nowych myśliwców jest gotowy do lotu i walki i został zaprojektowany tak, aby spełniać we flocie wyznaczoną rolę:
  • Do flory Rebeliantów dołącza Z-95, wyrównując stosunek sił pomiędzy Sojuszem a Imperium i jednocześnie świetnie nadający się do przenoszenia rakiet.
  • TIE Defender to po prostu typowy myśliwiec z wytrzymałymi tarczami, potężnym uzbrojeniem, bardzo zwinny oraz posiadający manewr, który nigdy wcześniej nie pojawił się w grze.
  • E-Wing łączy w sobie potężną siłę ognia i wytrzymałość X-Winga z szybkością i zwinnością A-Winga.
  • TIE Phantom posiadający specjalny system maskujący, który pozwala uniknąć ognia przeciwnika i znienacka atakować nie spodziewających się ostrzału przeciwników.
Pojawienie się nowych statków na pewno nie pozostanie bez wpływu na rozgrywkę!

Z-95 Łowca Głów
Pod wieloma względami Z-95 jest prekursorem X-Winga. Pomimo tego, że Z-95 został zastąpiony przez lepsze pod wieloma względami nowe myśliwce typu X-Wing, nadal miał nad nimi kilka przewag: mógł wykonywać ostrzejsze skręty, był tani, wytrzymały i tak niezawodny, że Sojusz Rebeliantów masowo korzystał z Łowców Głów podczas Galaktycznej Wojny Domowej, głównie jako lekkich jednostek wsparcia.

Z-95 Łowca Głów dołącza do sił Rebelii jako myśliwiec o najniższym koszcie w punktach eskadry. Żaden z czterech pilotów w tym rozszerzeniu nie wymaga więcej niż dziewiętnastu punktów eskadry, a Pilot Eskadry Bandytów, z jedynymi dwunastoma punktami remisuje z Pilotem z Akademii jako najtańsza jednostka. Jednak Z-95 nie został zaprojektowany do latania w takim stylu jak myśliwce TIE, zamiast tego otrzymał zdolności skupienia i namierzania celu, jak również miejsce na rakiety.

W związku z tym, rozszerzenie Z-95 Łowca Głów zawiera dwa rozwinięcia rakiet: Rakiety Szturmowe i zabójcze Jonowe Rakiety Pulsacyjne.
Podsumowując, w rozszerzeniu znajdzie się model statku, cztery karty pilotów, pięć kart rozwinięć, wskaźnik manewrów i zestaw żetonów niezbędnych aby wprowadzić do bitwy Łowcę Głów.

TIE Defender
Kiedy po raz pierwszy został zaprezentowany przez Bitwą o Endor, TIE Defender był prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym myśliwcem w galaktyce. Projekt myśliwca TIE został ulepszony, poprzez dodanie osłon, hipernapędu i potężniejszego uzbrojenia.

W grze X-Wing, TIE Defender to groźny statek, którego statystyki wynoszą 3 dla siły broni, 3 dla zwrotności, 3 dla wytrzymałości kadłuba i 3 dla osłony. Gracze Imperium będą mogli dodatkowo wyposażyć go w rozwinięcia dział i rakiet, a ponieważ tylko najlepsi piloci mogli latać tymi statkami podczas wojny, obaj unikatowi piloci otrzymają elitarne rozwinięcia.
Rozszerzenie TIE Defender zawierać będzie model statku, cztery karty pilotów, pięć kart rozwinięć, wskaźnik manewrów i zestaw żetonów.

E-Wing
Na etapie projektowania E-Wing miał być statkiem, który dorównuje lub przewyższa osiągi X-Winga. E-Wing w tym rozszerzeniu łączy siłę ognia X-Winga ze zwrotnością A-Winga, tworząc niesamowicie skuteczny myśliwiec.

Co więcej, techniczne zaawansowanie E-Winga odzwierciedla możliwość wyposażenia go w rozwinięcia systemu, astromecha albo torpedy. Połączenie tych usprawnień tworzy nowe, ciekawe kombinacje, dzięki którym E-Wing może otwierać szeroki wachlarz różnorodnych składów eskadry.
Wraz z figurką E-Winga w rozszerzeniu znajdą się cztery karty pilotów, pięć kart rozwinięć, wskaźnik manewrów oraz wszystkie niezbędne żetony.

TIE Phantom
Poprzez dodanie urządzenia maskującego z kryształów stygium do zmodyfikowanego myśliwca szturmowego V38, wyposażonego w osłony i hipernapęd, twórcy myśliwca TIE Phantom stworzyli jeden z najgroźniejszych myśliwców w galaktyce.

Rozszerzenie TIE Phantom wprowadza do gry nowe zasady maskowania, które pozwalają oszukać wskazania przyrządów przeciwnika w środku bitwy. Imperialni gracze będą mogli poczynić dalsze modyfikacje swoich statków, poprzez dodanie rozwinięć systemowych i załóg, tak aby Rebelianci nie wiedzieli, czego się spodziewać.
Rozszerzenie TIE Phantom zawierać będzie model statku, cztery karty pilotów, pięć kart rozwinięć, wskaźnik manewrów i zestaw żetonów oraz kartę pomocy z nowymi zasadami.

Rozbuduj swoją flotę
Z nowym uzbrojeniem, niesamowitą zwrotnością, doświadczonymi pilotami i zaawansowanymi usprawnieniami, cztery nowe myśliwce mogą zostać rzucone do walki przeciwko siłom wroga. Nowe statki nadlecą w lecie 2014!"


Temat na forumTagi: Fantasy Flight Games (70) Galakta (76) Star Wars: X-Wing (gra bitewna) (44)

Komentarze (11)

Na jesieni wychodzą Rebels - podejrzewam że następna fala może być z tego serialu.

Czy to jest kanoniczne?

Nadiru -> wiem, ale kiedyś im te statki muszą się skończyć, no chyba że będą robić wariacje statków tak jak Asy Imperium

Jest jeszcze T-wing dla Sojuszu, jako kalka TIE/ln. A jak czerpiemy z gier, to Galactic Battlegrounds wprowadził kilka dziwadełek, z szacunku ignorowanych. :P

Jeśli kierujemy się tropem dodawania maszyn z gier (co jest logiczne - od razu po filmach, to gry Star Wars są najlepiej znane przez zwykłych ludzi), to Imperium powinno jeszcze otrzymać Missile Boata i być może Xg-1 Star Winga, a Sojusz YT-2000 (czyli "Otanę" z X-WA), bo brak mu jednego dużego statku, no i zapewne K-winga. Ale to, jaką strategię obierze FFG, ciężko teraz przewidzieć. Wybór coraz bardziej się zawęża...

ogór -> Na statki z Nowej Trylogii nie ma co liczyć, bo FFG konsekwentnie od samego początku olewa wszystko, co miało miejsce przez epoką Klasycznej Trylogii. Poza tym cała strategia Disneya polega w tej chwili na odcięciu się od Epizodów I-III i TCW. O innych erach historycznych już nie wspomnę ;)

Stele, nie ja, ludzie z forum FFG. Statek Xizora, tak samo Bosska, czy Ig-88. Przynajmniej te przykłady padały na samym forum.
Virago nie jest swoją drogą takim złym pomysłem. IG-2000 byłby pierwszym statkiem z jednym tylko pilotem i raczej wątpię w ten pomysł.
Swoją drogą unikalnego dla Sojuszu...a Fett to niby jest unikalny dla niego? To najemnik...Ale w sumie wiem, co masz na myśli...na forum chodziło im chyba o cały multimedialny projekt SotE. W całości pojawiły się tam (mogłem coś pominać): Virago, Hound`s tooth(statek Bosska), Stinger(statek Guri), Outrider(Rendar), Virago.

No to E-wing jest NR era. :P

Ja liczę mimo wszystko na jakiś dodatek i statki z innych okresów niż OT

Nild, co byś z SotE widział w tej grze? Niczego unikalnego dla Imperium ani Sojuszu tam nie było. YT-2400 podciągnąć gdy jest już YT-1300? Ździebko bez sensu.

Ktoś ostatnio robił analizę źródeł tych statków na forum i (co nie powinno być zaskoczeniem) są te przede wszystkim gry (3 statki), komiksy (2, albo 3 jeśli liczy Asów) i książki. Dosyć logicznym wyborem na przyszłe dodatki są Cienie Imperium.
Ciekawi mnie czy pojawią się kiedyś statki z Wojen Klonów.

Czekam na zapowiedzi kolejnych statków, bo widać, że coraz śmielej sięgają do EU, co bardzo cieszy.. ale pewnie zaraz znajdą się osoby, że EU i tak umarło :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Bitewniaki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.