Łotr 1

Kolejne ploty o spin-offach

Na początek zaczniemy od rewelacji JediDiggera, czyli tajemniczego źródła StarWars7News. Według tego źródła powinniśmy zapomnieć o spin-offach z Bobą Fettem, Hanem Solo, Obi-Wanem, Jabbą czy Yodą w roli głównej. Podobno spin-offy mają się koncentrować na postaciach, które nie pojawiają się w Epizodach (od I do IX). Jak to się ma do doniesień z Disneya określających spin-offy mianem filmów o korzeniach (ang. origin movies), ano wg Diggera nijak, ale serwis ma swoją teorię do której wrócimy. Na kim miałoby to bazować, czy na postaciach z EU (lub nowego EU), zupełnie nie wiadomo. Swoje rewelacje w głównej mierze potwierdza słowami Kathleen Kennedy, o tym, że filmy będą osadzone w uniwersum i nie będą powiązane z postaciami z epizodów sagi. W tym jednak wypadku nie wiemy, czy Kathleen mówiła o epizodach VII-IX, czy I-IX. JediDigger tylko twierdzi, że z przyczyn w jakiś sposób powiązanych z Epizodem 7 wokół spin-offów panuje aura tajemniczości, ale jednocześnie dementuje plotkę Ali’ego Arikana o opóźnieniu filmów. Zdaniem źródła, szybko nie dowiemy się niczego na temat spin-offów, także dlatego, że w tym roku najważniejsze są Epizod VII i serial „Rebelianci”.

Serwis ten idzie też trochę dalej w swoich rewelacjach, tym razem jednak nie ujawniając źródeł. Twierdzą, że faktycznie będą to jednak filmy o korzeniach, ale niekoniecznie postaci, a uniwersum. Mogą opowiadać historię o powstaniu Jedi, Sithów no i mają być związane z Morabandem. W tym rozumowaniu znajduje się jedna istotna nieścisłość, bowiem patrząc na model biznesowy, jaki chce przyjąć Disney, spin-offy powinny być dużo bardziej kameralne i tańsze, a wielkie bitwy z początków Jedi i Sithów bardziej nadają się na kolejną serię filmów, niż pojedyncze spin-offy.

Tymczasem wg Huffington Post casting do „Gwiezdnych Wojen” trwa. Potwierdzają oni doniesienia, że Lucasfilm i Disney szukają aktorów, którzy mogliby wcielić się w kogoś z wielkiej trójki, ale nie pod kątem sequeli, a spin-offów (no i być może serialu aktorskiego). Na razie najmocniej poszukuje się młodego Hana Solo i tu zaczyna się kolejna giełda nazwisk. Po raz kolejny jest mowa o Zacu Efronie. Ale w grze podobno są także Chace Crawford („Plotkara”), Eddie Redmayne („Les misérables: Nędznicy”) oraz Lance Gross (serial „Stan kryzysowy”).Zac Efron


Chace Crawford


Eddie Redmayne


Lance Gross


Jak łatwo zauważyć, aktorzy nie są dobierani ze względu na fizyczne podobieństwo do Harrisona Forda. Brytyjski tabloid „Daily Mirror” podpytał o to Simona Kinberga, który będzie producentem spin-offa o Hanie Solo. Kinberg, podobnie jak większość ekipy Lucasfilmu obecnie przebywa w Londynie i pomaga Abramsowi.
- Zależy nam na tym, by znaleźć aktora, który podoła zadaniu, będzie potrafił wejść w tę rolę. Nie szukamy młodszego sobowtóra Harrisona Forda, więc się nie ograniczamy. Zdaję sobie sprawę, że nasz wybór może wywołać pewne kontrowersje, ale pamiętajmy o jednym. „Gwiezdne Wojny” to science fiction, a tam wszystko jest możliwe. Zresztą nigdzie nie jest powiedziane, że Han Solo zawsze był biały.

Warto dodać, że od pewnego czasu ze strony Lucasfilmu i Disneya mówi się głośno, że główna obsada powinna być bardziej zróżnicowana etnicznie. Różne elementy politycznej poprawności przewijają się też przez plotki o Epizodzie VII, gdzie niedawno sugerowano, że syn Luke'a może być czarnoskóry. Jedno jest natomiast pewne, takich list z kolejnymi kandydatami czeka nas jeszcze przynajmniej kilka, a póki coś nie zostanie oficjalnie potwierdzone, pozostaje plotką.

Update (2 kwietnia)
W przypadku obecnych plotek bardzo trudno jest stwierdzić, co jest prawdą a co nie. Wiele z nich jest sprzecznych ze sobą, absurdalnych i pewnie okażą się wyssane z palca. Wieści od JediDiggera do dziś nie udało się w żaden sposób potwierdzić, ale też nie zostały zdementowane. W tym newsie natomiast podkolorowaliśmy kilka rzeczy. Przede wszystkim nie wiadomo czy Simon Kinberg obecnie przebywa w Londynie, czy w Stanach i zajmuje się bardziej „Rebeliantami”. Po drugie nie wiadomo, czy jego spin-off będzie dotyczył Hana Solo, choć takie wnioski nasuwają się ze złożenia niektórych plotek. Po trzecie nie udzielił żadnego wywiadu „Daily Mirror”, w którym wypowiadałby się na temat Hana Solo. Same plotki w podobnym duchu pojawiały się już w maju 2013. Nie wiemy też czy casting do spin-offów trwa, ale są przesłanki, że jest to całkiem prawdopodobne. Na koniec wspomniana lista aktorów serwisu Huffington Post była nie plotką o potencjalnych kandydatach a spekulacją dziennikarza, który sugerował, kto mógłby się wcielić w Hana Solo/Indianę Jonesa. Na tej liście oczywiście nie było Lance’a Grossa. To oraz sfingowana wypowiedź Kinberga są naszym prima aprilisowym żartem.Tagi: Han Solo (spin-off) (371) Plotki (1130) Prima Aprilis (53) Simon Kinberg (124) Spin-off Kinberga (63)

Komentarze (14)

Może już pora na jakieś dementi? :)

Rozumiem jeden, ale co news to zart - zalosne jak rajstopy w przedszkolu !!!!

Murzyn może być, byle nie jako syn Luke`a...

Widzę, że komuś przyszedł do głowy pomysł ze zrobieniem z Hana Solo Michaela Jacksona. Brakuje jeszcze tego, żeby wszyscy śpiewali przy końcówce każdego z nowych filmów...

Sprzeczności nawet wewnątrz njusa: otóż pierwsza część dywaguje na temat "O kim/czym mogą być spinofy?", nawet stawia tezę, że NIE będzie filmu o kimś znanym, a w drugiej jako pewnik podaje się informację o Kinbergu, "który będzie producentem spin-offa o Hanie Solo".

Czaję, że to żarty i w ogóle, ale dzizzz...
-------------
A w temacie- czarny Solo? CZARNY SOLO?! Lol, i tyle :D

"Zresztą nigdzie nie jest powiedziane, że Han Solo zawsze był biały." No tym tekstem do*ebaliście równo XD

Syn Luke`a może być czarnoskóry?! Młody Han też? Po prostu nie.... This is just wrong..

Chace i Zac - jestem na tak!

jedyny news w który wierze to o rebels :)

Blee...nienawidzę poprawności politycznej. Jeśli zaś informacje o obsadzie są prawdziwe to coś Disney poszukuję aktorow do przypodobania się żeńskiej stronie widowni...

Nie wierzę dziś w żaden news :P

--> andix; miałem pytać o to samo. Mam nadzieję że tak. W przeciwnym razie, znajdę pomocników i zaczynam organizować wyjazd do Londynu. Odnajdziemy Abramsa i jego ekipę i wszystkich ich nabijemy na pal.

Z tymi murzynami to Prima aprilis prawda ?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Łotr 1"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.