Humor

Masakra Ostateczna

W przyszły weekend czekają nas wybory do Parlamentu Europejskiego. Macie swoich faworytów? Zastanawialiście się jak mogłoby wyglądać przemówienie inauguracyjne Palpatine'a? Domyślacie się, który z naszych polityków ma poglądy najbardziej zbliżone do Imperatora?
Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu, w którym podobieństwo do osób i miejsc jest zapewne niezamierzone.

Korwin - Masakra OstatecznaTagi: Epizod III: Zemsta Sithów (909)

Komentarze (28)

ekhm -> Toć keynesizm nie jest osobnym systemem gospodarczym, jest jedną ze szkół ekonomicznych, funkcjonujących w warunkach kapitalizmu, którą można się kierować, lub nie. Ale nie róbmy z tego osobnego systemu ekonomicznego, bo w komunizmie/realnym socjalizmie nie miał zastosowania z oczywistych względów :P I tak, na dzień dzisiejszy możemy mówić tylko o tych 2 systemach gospodarczych: kapitalizm i realny socjalizm(nie mylić z socjalizmem ogólnie!), a obecnie w Polsce mamy kapitalizm, niezależnie od tego, kto jak będzie krakał i gdybał nad jakąś ideologią.
Twierdzenia, że w Polsce nie ma kapitalizmu wynikają albo z niedokształcenia, albo z silnej wiary w wyznawaną ideologię polityczną lub ekonomiczną.

@Vergesso
Keynesizm nie jest ani kapitalizmem ani socjalizmem, jest Keynesizmem.

Natomiast jeśli ktoś uważa, że jest się w jednym albo w drugim systemie gospodarczym i nie ma żadnej wersji pośredniej, która może być bliższa którejś z dwóch skrajności i może mieć jakąś nazwę, a kogoś kto próbuje łaskawie oświecić "normalnych ludzi" w kwestiach ekonomii ;D od razu wyzywa się od polityków, to cóż ja mogę powiedzieć? Chyba tylko, że jest geniuszem, bo potrafi sprowadzić całą ekonomię do dwóch haseł.

I nie ma czegoś takiego jak prawo międzynarodowe. Podobnie jak krętka ogoniastego. Choć specjalistów od jednego czy drugiego na pęczki. No chyba, że liczyć Traktat Lizboński. Ale mimo wszystko, to tylko umowa, którą zawsze można wypowiedzieć. Po spełnieniu wszelkich zapisanych tam procedur i spłaceniu zaciągniętych kredytów. Można też zerwać jednostronnie, ale do tego potrzebne jest wsparcie społeczeństwa (akurat nie narodu), mocny stan ekonomiczny państwa (nie gospodarki) i silna armia (nie policja, tu własna).

Mniej telewizji, więcej samodzielnego myślenia. Tego wszystkim życzę.

ekhm -> Oczywiście, że mamy w Polsce kapitalizm. Mamy wolny rynek, można kupić co się chce zależnie od posiadanych środków, środki do posiadania i wydawania nie są reglamentowane, tylko każdy może zarobić i wydać tyle, ile potrafi, można być biedniejszym lub bogatszym, można mieć więcej niż inni i się tym cieszyć, można założyć własną działalność gospodarczą bez obawy o szykany polityczne, że się przyczepią o "w realnym socjalizmie własność prywatna to zło". To o czym mówisz, to kwestia lepszego lub gorszego prawa państwowego i międzynarodowego, a nie systemu gospodarczego jako całości.

Ale oczywiście - skrajni prawicowcy i korwinowcy będą mówić, że kapitalizmu nie ma i będzie tylko wtedy kiedy Korwin(lub ktoś inny) i jego ludzie dojdą do władzy, natomiast lewicowcy i socjaliści będą gadać, że kapitalizm jest, ale jest zły bo krzywdzi człowieka i inne tego rodzaju pierdoły.
A normalni ludzie mają w dupie tą kłótnię :D

po pierwsze Polska nie odzyskała niepodległości i suwerenności od 1939 roku, w 1989 komuna upadła... na cztery łapy i ma się dobrze, układ działa w najlepsze, kokosy są.

@Krogulec - pan się oczywiście myli i za przeproszeniem, parafrazując pana, stare durnie nigdy się nie nauczą, że w Polsce po 89 roku nie funkcjonuje żaden kapitalizm, a Keynesizm czyli nic innego jak interwencjonizm państwowy + (pozornie paradoksalnie) Friedmanizm w kwestiach monetarnych.

Podstawą kapitalizmu jest własność prywatna i wolny rynek. Wniosek?

Pius XI mówił, że katolik nie może być socjalistą. Bo socjalizm łamie siódme przykazanie chociażby. Polaków "katolików" to chyba jednak nie dotyczy patrząc, kto się pokazuje w kościele i z kościołem. Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek.

A na dokładkę demokracja jest ustrojem idiotów. Dlaczego rządzą? Bo jest ich więcej, a świat już nie stoi na opoce Bóg, Honor i Ojczyzna.

@Bart

Syf? Jakieś argumenty może? Nie za dużo TV się naoglądałeś?

Dzieciaki nigdy się nie nauczą co to jest socjalizm... wydaje się im, że jak istnieje jakiekolwiek państwo to od razu jest socjalizm, otóż dzieci z KNP wbijcie sobie do głów, że od 89 roku jest w Polsce kapitalizm, tyle, że ten system po prostu mówiąc łagodnie ssie...

Genialne :D Ale i tak nie zagłosuję na "krula".
To teraz czekam na przeróbkę "Powrotu Jedi" i obalenie Korwina - Kalisz mógłby wystąpić jako Jabba, a Biedroń jako Luke :)

Uśmiałem się podczas oglądania, ale tak na serio to przerażające to jest :P

wczoraj widziałem, dawno się tak nie uśmiałem ;)

@Kaldyr - szczerze wątpię żeby to go miało promować, raczej ktoś po prostu robił sobie jaja.

Jeżeli miało to promować JKMa to obsadzenie go w roli tyrana i bezsprzecznie negatywnej postaci było lekkim niewypałem. Ktoś wgl na niego głosuje tak na serio?

Aż dziw, że znalazło się to dopiero teraz:P Ale dobrz, że nie jestem jedyny w fandomie w wyborczych klimatach;)

Urban jako Yoda faktycznie godny uznania, jednak ostatecznie szkoda, że B przyłożył rękę do promocji takiego syfu jak NP

Die you lewak scum!!! :D

Zajefajne! To musi być hit internetu! :D

Nic dodać, nic ująć. Tak powinno być w Polsce :D

Właśnie podjąłem decyzję na kogo oddam mój głos :)

Zajefajne. Chciałbym być już pełnoletni :P

Śmiechłem

Kumpel mi to wczoraj pokazał. Niezłą bekę miałem z tego. :D

Mistrzostwo :) Niewidzialna ręka rynku musiała się pojawić :)

Jerzy Urban pasuje jako Yoda. Rozwalił mnie Kaczyński jako Obi-Wan i Tusk jako Plo Koon :D

Korwinowi płaszczyk dziwnie pasuje :P

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Humor"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.