Klasyczna Trylogia

Intrygujące plotki i wieści o sadze

Sześcioczęściowa saga jest właściwie skończona, ale czasem nawet tu dzieją się ciekawe rzeczy. Pierwsza z nich dotyczy „Imperium kontratakuje”. Otóż piąty epizod został uznany za najlepszy film wszechczasów w zorganizowanym przez magazyn Empire plebiscycie. Zrobiono listę 301 filmów, a w głosowaniu wzięło udział 250 tysięcy osób.

To nie jedyny film wart zauważenia na liście. Nas jednak interesują przede wszystkim „Zemsta Sithów” (224 miejsce), „Star Trek” J.J. Abramsa (188), „Indiana Jones i światynia przeznaczenia” (179), „Powrót Jedi” (120), „Indiana Jones i ostatnia krucjata” (100), „Poszukiwacze Zaginionej Arki” (9), „Nowa nadzieja” (6). Na drugim miejscu znalazł się „Ojciec chrzestny”. Całą listę można przejrzeć tutaj.

Swoją drogą ciekawe wieści na temat sagi pochodzą z serwisu Bleeding Cool. Otóż twierdzą oni, że Disney planuje kolejne wydanie klasycznej trylogii. Tym razem jednak miałoby ono być w wersji VOD (lub innej dostępnej sieci, może Netflix), a także DVD/Blu-ray. Szczegółów nie ma, natomiast są dwie dość interesujące wieści. Po pierwsze klasyczna trylogia miałaby zostać wydana w wersji oryginalnej, czyli sprzed przeróbek Lucasa. Nie wesja specjalna, nie wersja Blu-ray i nie wersja DVD, tylko wydanie podobne do tego, które było wydane na LaserDiscach czy w 2006. Sama informacja dotycząca disneyowego wydania VOD jest dość podobna do tego, o czym w marcu donosił JediNews.Co.Uk. Jedyny znak zapytania w tej wersji to pytanie kiedy to wydanie miałoby się pojawić.

Jeszcze ciekawsza jest druga informacja pochodząca z Bleeding Cool. Otóż podobno w Disneyu uważają, że za dużo rzeczy ostało się w kanonie i jeszcze kilka z nich powinno trafić do legend, by nie blokować nowych filmów. Według tych plotek niekanoniczne mogłyby się okazać prequele, a w ich miejsce mogłyby się pojawić nowe filmy z Yodą, Vaderem i resztą ferajny.Tagi: Blu-ray (215) Disney (395) DVD (537) Epizod I: Mroczne widmo (559) Epizod II: Atak klonów (845) Epizod III: Zemsta Sithów (887) Epizod IV: Nowa nadzieja (628) Epizod V: Imperium kontratakuje (484) Epizod VI: Powrót Jedi (459) Francis Ford Coppola (37) Indiana Jones (319) J. J. Abrams (493) listy (163) Prasa (181) Star Trek (102)

Komentarze (26)

Mistrz Seller- może i masz rację. Tyle że jak dla mnie to żadnej części SW nie tworzyli artyści- przynajmniej nie tacy jakich by tu chciano do nowych epizodów bo mam wrażenie ze się jeszcze tacy nie narodzili aby sprostać ;-)

Gumis >>> Bo niestety w dzisiejszych czasach filmy robią co raz częściej rzemieślnicy, a artyści. Jak ktoś ma talent to zrobiłby historie dziejącą w starym kanonie umiejętnie omijającą rzeczy dla widza nie istotne i przedstawiając ciekawą historie. Tylko jak się patrzy po ostatnich filmach disneya (John Carter, Alicja w krainie czarów, Tron: dziedzictwo) brakuje zdolnych artystów w sferze kreowania fabuły. Są tylko rzemieślnicy, którzy robią filmy z tych elementów, które podobały się dotychczas ludziom.

Ta mogli zachować kanon i zrobić filmy, tu ponaciągać historię, tam coś przekręcić. Wszyscy mądrzy tylko każdy mówią"jakoś" by zrobili- a reżyserzy. .. jacyś inni ;-)

Niekanoniczne prequele nie powinny dziwic. Cud bedzie jak przy premierze 8 epizodu, 7 pozostanie kanoniczny. Trzymanie sie watkow z poprzedniej czesci filmu niepotrzebnie ogranicza wizje artystyczna autorow.

@Mistrz Seller Mega dobrze powiedziane :) [2]

@Mistrz Seller Mega dobrze powiedziane :) PS. Nie pisz takich rzeczy jak "Może od razu niech zrobią reboot całej sagi." bo jeszcze ktoś z Disneya to przeczyta i dopiero będzie :D

Aaaa! Odnośnie plotek- Elvis też podobno żyje ;-)

Taaa. Jakby Empire było jedynym wlasciwym głosem we wszechswiecie. A Ci co wybierali te 301 filmów też według własnych gustów.
Powinno być " z pośród 301 zaproponowanych przez Empire jako najlepszy czytelnicy webrali Imperium kontratakuje. "
I co to jest 250000 osób? Nie mam pojęcia o czym pisze Empire a będą mi mówić jaki jest dobry a jaki zły.

może zrobią pierwszy film, ale nie spodoba im się i uznają go za niekanoniczny :D

Zawsze zadziwiały mnie tego typu rankingi - pojęcie "najlepszy film" jest tak subiektywne że każdy mógłby sporządzić swoją liste i byłaby ona równie ważna jak ten oficialny plebiscyt. I ten tytuł "najlepszy film wszechczasów" brzmiący jakby jego twórcy rzeczywiście znali całą światową kinematografie. Samą wygraną EpV jestem natomiast dość zaskoczony.
A co do niekanoniczności prequeli to poprostu dziennikarze z nudów nie wiedzą już co napisać i wymyślają takie bzdury ot co.
Ps. Ja też nie znam filmu Indiana Jones i świątynia przeznaczenia :)

to pewnie taka plota jak te mątwo-wężo-ch.j-wie-co z Jurassic World

Hi hi hi hi hi ... !!! Ha ;-) czasem się zastanawiam czy to Bastion SW czy "Pudełek"
Słowo PLOTKA należy ignorować jak widzę.

„Indiana Jones i światynai przeznaczenia” - a co to niby za film, hmm? ;>

nie ma co panikować od epizodu VII zależy czy disney utopi na produkcji tego filmu kilkaset milionów dolców i całą markę czy też nie

O tak już widzę jak prequele będą niekanoniczne.. Może i Disney przejął prawa do SW, ale Lucas nigdy nie pozwoliłby na coś takiego.. wogóle chyba nikt by się nie odważył czegoś takiego zrobić...

Jak by prequele stały się nie kanoniczne to mieli byśmy najdroższy na świecie film fanowski:)

Bleeding Cool postanowiło chyba wybadać jaka jest granica absurdalności plotki, przy której niektórzy ludzie są jeszcze skłonni w nią uwierzyć :D

NIEKANONICZNE PREQUELE! hahahahaha, polewka po całości.

Ludzie z Disneya nie są aż tak głupi żeby dekanonizować filmy(mam nadzieję).

Gdyby zdekanonizowano NT po raz pierwszy historii strollowano by samego Lucasa xD

A odnośnie starej trylogii, kurcze nie jestem w stanie obejrzeć w oryginale starej trylogii bo to wygląda dzisiaj już po prostu strasznie heh

Mają tyle pola do opowiadania historii 4000 przed 5000 lat przed, 100 lat, 120 lat po. jak trzeba być ograniczonym twórcą, by nie widzieć, że równie dobrze mogą osadzić historie nawet bardzo późno czy bardzo wcześnie i po prostu nawiązać do niej w głównych filmach. Typu film o starożytnym lordzie sith, którego duch pojawił się w jednej części z filmu. Jak dobrze pomyśleć to i nawet z całym bagażem EU da się zrobić coś ciekawego. Może od razu niech zrobią reboot całej sagi.

dekanonizacja*

Ale de kanonizacja filmów to przesada.[2]
I to gruba przesada... Może jeszcze zdekanonizują OT i wstawią za to tanie spin-offy nie mające nic wspólnego z SW??

To plotka, jasno powiedziane że filmy to kanon a plotka służy wznieceniu pożaru spekulacji. Nieważne co mówią, ważne żeby mówili :P

CO TAKIEGO??? Rozumiem dekanonizację, nawet za bardzo z tego powodu nie dramatyzowałem, zresztą pisałem o tym kilkakrotnie. Ale de kanonizacja filmów to przesada.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.