Komiksy

Czerwcowy SW Komiks już w przyszłym tygodniu

Egmont Polska

Dobra informacja dla wszystkich miłośników graficznych opowieści. W przyszłym tygodniu pojawi się nowy numer Star Wars Komiks. Najnowsza odsłona będzie zawierać tym razem tylko jedną, za to dłuższą, historię z popularnego cyklu X-Wing Rogue Squadron. Premiera nastąpi 24 czerwca, a nie jak błędnie informowano w poprzednim numerze dzień wcześniej. Wydawnictwo przeprasza za pomyłkę.

Star Wars Komiks 3/2014 (57)

"Więzi rodzinne" (Family Ties, X-Wing Rogue Squadron #26-27) - Więzi rodzinne to kolejna na naszych łamach opowieść z serii X-wing: Eskadra Łotrów. Rozgrywa się bezpośrednio po wydanej prawie dokładnie rok temu historii Życie barona Fela („Star Wars Komiks” nr 3/2013). W tamtym komiksie baron Soontir Fel, największy as myśliwski Imperium Galaktycznego, był przesłuchiwany przez rebeliantów, którzy go pojmali. Baron opowiedział przesłuchującym o swoim życiu, a także o swojej rodzinie, która, jak wskazuje tytuł, odgrywa bardzo ważną rolę w fabule Więzi rodzinnych. Tym razem Eskadra Łotrów, czyli elitarna jednostka myśliwska Sojuszu Rebeliantów, musi wykonać zadanie, które przeszło do historii jako misja na Korelię – planetę, która nieszczególnie ucierpiała podczas galaktycznej wojny domowej. Zamieszkana przez gatunek ludzki Korelia należy do najważniejszych planet w uniwersum Star Wars. Z Korelii pochodził Han Solo, który pilotował „Sokoła Millennium”, zbudowanego w tamtejszej stoczni. Stocznia wytwarzała także słynne koreliańskie korwety (właśnie koreliańska korweta była pierwszym widokiem, jaki po napisach początkowych ujrzeli na ekranie widzowie podczas premiery Nowej nadziei w 1977 roku). Koreliańskiej korwety na kartach tego komiksu nie zobaczymy, zobaczymy za to postać, która odegrała ważną rolę w pozafilmowych opowieściach ze świata Star Wars. Corran Horn, bo o nim mowa, ukazany jest tu na początku swojej bogatej kariery. Corran został później pilotem Eskadry Łotrów, a niemal ćwierć wieku po wydarzeniach przedstawionych w Więziach rodzinnych nawet jej dowódcą. Na tym jednak nie koniec, wrażliwość na Moc pozwoliła mu bowiem wstąpić w szeregi Jedi, uzyskać rangę mistrza i zasiąść w Radzie reaktywowanego zakonu.
Scenariusz Michael A. Stackpole, rysunki Jim Hall i Drew Johnson, tusz Gary Martin, kolory Perry McNamee, okładka John Nadeau.

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski. Cena 6,99 zł, 48 stron. Premiera: 24 czerwiec 2014 r.

Temat na forum.Tagi: Drew Johnson (5) Egmont Polska (603) Jim Hall (7) Maciej Drewnowski (51) Michael A. Stackpole (61) Star Wars Komiks (216) X-Wing (65)

Komentarze (7)

O takie komiksy walczyłem!

Na takie komiksy czekałem !

Bardzo xowa okladka, wielbie <3!

Zabiję kogoś za ten spojler!

Ciekawe co będzie w kolejnym numerze, ktoś wie?

Czekam. <3

Yaay, kontynuacja Xów! :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.