Ostatni Jedi

Kubeł zimnych plotek o Epizodzie VIII

Zaczynamy od mało poważnego tematu. Otóż Gary Whitta, scenarzysta pierwszego spin-offa oblał wodą reżysera tegoż filmu Garetha Edwardsa. Do czynu doszło w siedzibie Lucasfilmu. Na szczęście panowie nie pokłócili się, ani nie pobili, ale za to nagrali film będący odpowiedzią na Lodowe Wyzwanie, w którym brał już udział J.J. Abrams. Jednak najważniejszym fragmentem tego filmu jest to komu rzucił wyzwanie Gareth Edwards. A są to filmowcy „Star Wars” - Josh Trank, Simon Kinberg i Rian Jonhson. To, że ten ostatni jest zaangażowany przez Lucasfilm już wiemy, wszystko jednak wskazuje na to, że będzie to reżyser Epizodu VIII (i przynajmniej współscenarzysta IX). Niedawno o Rianie wspominał także Simon Kinberg, ciekawe kiedy dostaniemy oficjalne oświadczenie w tej sprawie.Na razie oświadczenia nie ma, ale Rian zaczyna wypowiadać się o swoim filmie i zapowiedział, że w Epizodzie VIII również będzie dużo mniej efektów CGI, a w ich miejsce zobaczymy te bardziej praktyczne, jak to nazwał. Sam powiedział, że jest już z tego starszego pokolenia, które woli prawdziwe efekty, ale zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie dzieciaki inaczej podchodzą do CGI i jest ono dla nich bardzo naturalne.

Ale to nie koniec spekulacji. O ile, gdy pojawiły się plotki o Rianie Johnsonie mówiono od razu, że może on wyreżyserować także IX Epizod, część serwisów szybko zdementowała tę wiadomość, twierdząc, że napisze on tylko treatment. Chodzi głównie o czas pracy nad kolejnymi filmami, by twórcy mieli go wystarczająco, a jednocześnie by premiery odbywały się co dwa lata, więc ciągle chodzą różne plotki na temat tego, kto będzie reżyserował IX film. I tu pojawiają się zdjęcia z pewnej imprezki na której był J.J. Abrams, Daisy Ridley, John Boyega oraz Edgar Wright, reżyser, który ma w swym dorobku filmy takie jak „Wysyp żywych trupów” czy „Scott Pilgrim kontra świat”. Egdara widać na dwóch zdjęciach z tej imprezy. Na pierwszym z Daisy, Abramsem i Boyegą, Edgar znajduje się w tle, zdjęcie to na profilu Johna miało podpis „Ekipa”. Na drugim widać dłonie Abramsa i Wrighta i opis „Star Wars spoiler. Bierzemy ślub”. Być może to kolejne żarty jak ze Snyderem, ale kto wie.Swoją drogą warto dodać, że Daisy Ridley myśli poważnie o karierze filmowej i załatwiła sobie agenta w Stanach. Niby nic istotnego, ale na stronie agencji jest napisane, że Daisy wystąpi w nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”, więc niejako jest to potwierdzenie, że zagra w Epizodzie VIII i IX (pisaliśmy już o tym). W podobny sposób swój udział potwierdził też Andy Serkis. Prawdopodobnie większość z zatrudnionych aktorów ma w kontrakcie zapewnione powroty w kolejnych filmach, więc nie jest to nic nadzwyczajnego.Tagi: Andy Serkis (82) Daisy Ridley (168) Epizod IX (89) Epizod VIII: Ostatni Jedi (368) Gareth Edwards (149) Gary Whitta (64) J. J. Abrams (371) John Boyega (159) Josh Trank (46) Lucasfilm (441) Rian Johnson (199) Simon Kinberg (109)

Komentarze (5)

Obczaiłem sobie co reżyserował Rian Jonhson. A tutaj się okazuje, że część odcinków Breaking Bad, no nieźle. Aż z ciekawości obejrzę Loopera, którego też był reżyserem, film podobno całkiem dobry, więc można być optymistą.

No ja uważam, że Disney/LucasFilm idzie podobną strategią co George Lucas przy OT. W końcu Ep IV wyreżyserował Lucas Ep V Irvin Kershner a Ep VI Richard Marquand. Tak tutaj może być, że Ep VII wyreżyseruje i będzie współscenarzystą JJ Abdrams Ep VIII Rian Johnson a Ep IX Edgar Wright, a wszystko będzie scalał, czuwał nad projektami i scenariuszami właśnie J.J. :) czyli będzie jak Josh Whedon dla "okołoavengerowskich" projektów :)

Widać, że dobrze się bawią.

Ja tam wciąż mam nadzieję, że Abrams nawet jak nie wyreżyseruje kolejnych filmów to przynajmniej nad epizodami będzie trzymać pieczę, jak w M:I 4 czy trzecim Star Treku.

Ode mnie tylko dwie sprawy:
1. Daisy Ridley uśmiecha się wybornie, bardzo podobnie jak Carrie Fisher w oryginalnej trylogii
2. Bardzo szkoda mi Abramsa, równy gość z niego i do tego fan SW, który wie czego chcą podobni do niego z całego świata. Wskrzesił Star Treka i jestem zdania, że ponownie (po prequelach) Star Wars będzie jeszcze bardziej kultowym filmem na równi z OT.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.