Różne

Tajemnice nowego kanonu: imię Palpatine’a

Wookiepdia

Jedną z największych tajemnic starego kanonu było imię najważniejszego czarnego charakteru, czyli imperatora Palpatine’a. Znaliśmy jego nazwisko lub imię, w zależności jak to sobie tłumaczono. Oficjalnie zmierzył się z tym tematem Steve Sansweet w ramach serii Zapytaj radę Jedi. Dla przypomnienia, wówczas Sansweet powiedział, że możliwe iż Palpatine ma jeszcze jakieś imię, ale nie zostało ono ujawnione, ale możliwe też, że miał tylko i wyłącznie jedno imię, jak to bywa choćby w Indonezji.

W starym kanonie James Luceno w powieści Darth Plagueis musiał także odnieść się jakoś do tego zagadnienia. Właściwie wykorzystał obie odpowiedzi Steve’a. Czyli Palpatine miał imię, ale postanowił go nie używać i sprawić, by zostało zapomniane. Używał tylko nazwiska swojego rodu.Teraz jednak mamy nowy kanon i nowe porządki, a tu Palpatine ma imię o które właśnie zostało ogłoszone. Może bez pompy, ale jednak. Pojawia się ono w powieści Jamesa Luceno pt. Tarkin i brzmi... Sheev.

Prawdę mówiąc to kończy wszystkie spekulacje, które przez lata narosły. W fanonie często pojawiało się imię Cos, pochodzące od postaci Cos Dashit, która występowała we wcześniejszych wersjach scenariusza i ostatecznie stała się Palpatinem. Swoją drogą pewne nawiązania do tych insynuacji można znaleźć we wspomnianym „Plagueisie”.

Niektórzy mogą być zwiedzeni, że kanoniczne imię nie jest lekko zmodyfikowanym imieniem Charles. A dlaczego Charles? Ano dlatego, że jak wieść gminna niesie, imię Palpatine Lucasowi przyszło do głowy dopiero, gdy obejrzał „Taksówkarza” Martina Scorsese. Tam występuje postać Charles Palantine i to właśnie jej nazwisko Flanelowiec przerobił i użył.

Na razie czekamy kiedy imię pojawi się oficjalnie w serialu „Rebelianci” oraz nowych filmach.

I małe uzupełnienie. Jak podała Jennifer Heddle na swoim twitterze to imię pochodzi od George'a Lucasa, podobno miał je w głowie ale nigdy wcześniej nie użył. Jen nie podała okoliczności w jakich je wyjawił.Tagi: George Lucas (1019) James Luceno (146) Jennifer Heddle (32) Steve Sansweet (126)

Komentarze (26)

Sheev of paper & sheet of Palpatine

@Sheldon: imię Adolf oznacza szlachetny wilk. Źle się kojarzy w odniesieniu do Hitlera : D.

To on nie miał na imię Imperator? Bez sęsu... :( #smuteczek

A może dlatego że nazwisko Hitler występuje rzadziej niż imię Adolf? Nazywając człowieka po nazwisku wyrażamy się bardziej precyzyjnie o kogo chodzi.

Moja reakcja na awesomeness płynącą z dźwięku tego imienia:

https://www.youtube.com/watch?v=g3ythpzsu18

O co ludziom chodzi z imieniem Sidiousa. Przecież mogło być gorzej np. jak by go nazwali Adolf albo Mao
Ps. Zresztą mówiąc o Hitlerze bardzo rzadko używa się jego imienia (może dlatego że Hitler straszniej brzmi )

@Piett: trochę się z Tb zgadzam, niektórzy już naprawdę zaczynają być śmieszni z tym swoim konserwatyzmem. No ale cóż, to chyba charakterystyczne dla Polaków. Ja tam cieszę się że ujawnili imię Palpatine`a, chciałbym też aby ujawnili rasę Yody, tym bardziej że w Legendach było parę innych postaci z jego rasy. A to czy imię Sheev się ludziom podoba czy nie to już kwestia gustu. Mnie się nie podoba.

Zmiana ktorej swiat nie potrzebowa. Nie jestem zachwycony... wiec ide sie leczyc.

Szok-Palpi będzie miał imię. To zniszczy cale uniwersum! :-D
A pomysł że ktoś kiedyś odważy sie wymyślić rasę i planetę Yody- niemożliwe. Yoda to samorodek :-D

Szeldon -> Dokładnie, niech się leczą ci którzy robią raban o rzekomo ch...we wedle ich hejterskich móżdzków imię. Ograniczenia płaczek kanonowych uniemożliwiają dostrzeżenie doskonałości brzmienia tego imienia a które pokazuje że nawet najwięksi mieli nijakie imiona w stylu Józefa czy Adolfa. No i jeszcze doskonałe zgranie tego z "Taksówkarzem" Scorsese, posunięcie dzięki któremu George Lucas stanął na równo jeśłi nie wyżej z tym wielkim twórcą kina. Cieszmy się z tego doskonałego posunięcia, a to że anty disnejowscy hejterzy będę mieli ból d..y to ich problem :).

Ktos kiedys juz to pisal ale teraz to pasuje Leczcie sie! Jakie poruszenie z powodu imienia :D dla mnie to moglby miec na imie Justyna to nic nie zmienia :D

Bez sensu.. :(

Yoda to imię, dla niego akurat trzeba wymyśleć nazwisko, także Yoda Janet jeśli już :P

Szef Palpatine, pasuje!

Czekam na imię Yody. Proponuję Janet.

Janet Yoda.

Hurr durr nowy kanon taki niedobry!!!111 Jak mogli wymyślić imię dla Palpatine`a bojkotujmy filmy ! ! ! 111111!!!1

Wow, już nawet do Ossusa dodali to imię.

Ble! Nooooooooooool! Palpie nie powinien miec imienia :(
Niedługo wymyślą jak sie nazywała rasa Yody i pokażą jego planete :(

Ciekawe kto to wymyślił, Luceno? Czy może Story Group?

Co za shit! Tak to powinno brzmieć ;)

względnie ta jeszcze pasuje...
http://www.starwars-universe.com/images/encyclopedie/personnages/autres/palpatine4.jpg
XD

Bart->
Yep :D.

Na forach wszelakich Palpiego zastąpiono tym całym "Sheevem" :P.

Idealna grafika do tego newsa <3

Słabe. To nawet nie ma nabooańskiego akcentu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.