Świat Filmu

Nowy rok i nowości w kinach

Z nowym rokiem, nowe filmy na naszych ekranach. I jest z czego wybierać, zwłaszcza jak się popatrzy na udział twórców „Gwiezdnych Wojen”. Pierwszy z filmów, który wchodzi dziś na nasze ekrany to „Niezłomny” (Unbroken) w reżyserii debiutantki Angeliny Jolie, którą raczej kojarzymy z drugiej strony kamery. Scenariusz napisali bracia Coen, Richard LaGravenese i William Nicholson. W filmie występują: Matthew Crocker, Jack O’Connell, Domhnall Gleeson, Garett Hedlund, Anthony Phelan (głos Lamy Su) i inni. Za muzykę odpowiada Alexandre Desplat.

Film jest adaptacją bestsellera Laury Hillenbrand. Louis Zamperini dzięki pomocy rodziny stał sie jednym z najlepszych biegaczy. Miał bić rekord świata, ale wybuchła II wojna światowa i został rzucony na front. Jego samolot został zestrzelony na Pacyfiku, on sam zaś przez 47 dni dryfował po oceanie, po czym trafił do japońskiego obozu jenieckiego, gdzie spędził dwa ciężkie lata.Kolejny film to „Son of a Gun” Juliusa Avery’ego, który jest też autorem scenariusza. W filmie występują: Brenton Thwaites, Ewan McGregor, Alicia Vikander, Matt Nable i Nash Edgerton (dubler Ewana w „Zemście Sithów”, a prywatnie brat Joela Edgertona).

Jak to mówią z deszczu pod rynnę. JR, 19-latek, trafia do więzienia, lecz zamiast zostać zresocjalizowanym, staje się protegowanym Brendana Lyncha, najbardziej znanego przestępcy w Australii (McGregor).Ostatni film to „Wielkie oczy” (Big Eyes) Tima Burtona na podstawie scenariusza Scotta Alexandra i Larry’ego Karaszewskiego. W filmie występują: Amy Adams, Christoph Waltz, Krysten Ritter, Jason Schwartzman, Dany Huston, Vanessa Ross i Terence Stamp. Za muzykę odpowiada Dany Elfman, zaś scenografię robił Rick Heinrichs (podobno ma pracować przy Epizodzie VIII). Producentem konsultującym jest Tommy Harper.

Film bazuje na prawdziwej historii Margaret Keane. W latach 60. XX wieku Walter Keane święci tryumfy, jest uznanym malarzem, a jego portrety dzieci i kobiet o wielkich oczach zachwycają. Tyle, że to nie Walter tworzy te obrazy, a jego żona, która postanawia walczyć o prawdę…Tagi: Alexandre Desplat (35) Domhnall Gleeson (75) Ewan McGregor (414) Terence Stamp (19) Tommy Harper (8)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.