Karcianki

Mniej i bardziej pozytywne wieści od Galakty

Galakta

Wczoraj na oficjalnej stronie Galakty zostało ogłoszone zakończenie wydawania małych rozszerzeń karcianki Star Wars LCG w polskiej wersji językowej. Ważą się jeszcze losy dużych rozszerzeń, których przyszłość ma zależeć od sprzedaży tej serii. Niestety, porzucenie tłumaczenia nowych dodatków z pewnością jej nie zwiększy. Galakta rozważała jeszcze model sprzedaży "druku na żadanie" jaki istnieje we Władcy Pierścieni LCG, niestety ze względu na kwestie licencyjne nie dałoby się go zastosować w przypadku Gwiezdnych Wojen. Dla części fanów owej karcianki nie znających języka angielskiego są to z pewnością smutne wieści, jednakże pozostała ich część będzie nadal mogła zakupić anglojęzyczne rozszerzenia. Warto przy tym wspomnieć, że w przeszłości wytykano błędy w polskim tłumaczeniu, które zmieniały sens działania kart.

Z pozytywnych wieści można wspomnieć, że rozszerzenia do gry figurkowej X-wing wprowadzające trzecią stronę konfliktu, Ścigani oraz Nikczemnicy i Szumowiny doczekali się konkretnej daty wydania na naszym podwórku - jest to 26 lutego.Tagi: Fantasy Flight Games (70) Galakta (76) Star Wars: Gra karciana (29) Star Wars: X-Wing (gra bitewna) (43)

Komentarze (7)

Sam też nie kupiłem bo nie miał bym z kim grać. Uważam też że chyba atrakcyjniejsza wersja samej gry była by gdyby karty trafiały się losowo :)

Eee...Tego typu towar zawszę jest dostępny przede wszystkim w sklepach specjalistycznych (+ czasem empiki) i jakoś sobie radzi ze sprzedażą. Fani per se też nie są idealną grupą docelową dla karcianki - stanowią grupę która zakupi podstawkę, może ze dwa rozszerzenia i na tym się skończy.
Z drugiej strony pomysł ciekawy, może kiedyś tak będzie ;)

Nild ale właśnie to miałem na myśli, co najwyżej specjalistyczne sklepy. Myslę że nie dotarli do zwykłych fanów SW którzy może nabyli by grę wiedząc o jej istnieniu. Uważam że powinna być lepsza dystrubcja np. do salonów inmedio, kolporter, ruch. Nawet w marketach.

Gra ma trochę dziwny i nie dopracowany system, stąd o ile jako karcianka do pogrania jest spoko to nie jest tego rodzaju tytułem do którego by się chciało dokupowywać kolejne dodatki. Zwłaszcza, że w tych małych, większość tego co było to zapychacze, a tak naprawdę tylko dla jednej z frakcji było coś przydatnego.

A co do dystrybucji to jakoś łażąc po sklepach w Warszawie nigdzie nie widziałem tych dodatków.

lukee - w Łodzi były dostępne w każdym sklepie z grami bitewnymi/planszowymi/etc...ale wśród znajomych za dużo zainteresowania grą nie było. Ba, X-wingiem jest nieduże.

Mnie to nie dziwi, dystrybucja tych kart była żadna. Oficjalny sklep, empik, coś więcej? Łudziłem się że może z czasem wydadzą RPG ale skoro nawet karcianka nie dała rady to nawet nie mam co marzyć

Typowo polskie, jak ktoś coś zrobi dobrze to reszta tego nie doceni. Sam jestem winny bo nie kupowałem. :(

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Karcianki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.