Przebudzenie Mocy

Muzyka będzie nagrywana w Los Angeles

oficjalna

Oficjalna podała krótką informację na temat muzyki do VII Epizodu

John Williams obecnie ciężko pracuje komponując ścieżkę dźwiękową do „Przebudzenia Mocy”. Muzyka zostanie nagrana w Los Angeles. Tym razem Williams będzie współpracował z wyśmienitą niezależną orkiestrą, z którą nagrał już kilka ścieżek dźwiękowych do filmów w ciągu ostatnich lat. Muzyka będzie nagrywana przez kilka miesięcy, a pracę będą wspomagać ludzie odpowiedzialni za efekty specjalne i montaż filmu, którzy także przebywają na Zachodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Muzykę do poprzednich filmów nagrywano w Abbey Road przez uznaną Londyńską Orkiestrę Symfoniczną. Tym razem po raz pierwszy „Gwiezdne Wojny” zostaną nagrane przez orkiestrę w Stanach.

– Miałem ten przywilej, że mogłem pracować z najlepszymi muzykami zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w Stanach – mówi Williams. – Londyńska Orkiestra Symfoniczna konsekwentnie i z wielkim kunsztem nagrała wszystkie sześć poprzednich filmów sagi „Gwiezdne Wojny”, a ja będę na zawsze bardzo wdzięczny za ich poświęcenie i oddanie. Jednocześnie, to dla mnie wielki zaszczyt móc współpracować z moimi wspaniałymi kolegami w Los Angeles, zawsze też doceniam ich bezcenny wkład w zarówno moje utwory jak i te innych kompozytorów.

Informacja ta ma rozwiać wszelkie wątpliwości, które ostatnio narosły z powodu drobnych kłopotów zdrowotnych Johna Williamsa. Kompozytor zrezygnował niedawno z pracy nad muzyką do „Bridge of Spies” Stevena Spielberga.

Premiera filmu na świecie odbędzie się 18 grudnia 2015, tydzień później zobaczymy go w polskich kinach.Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (735) John Williams (324) Steven Spielberg (235)

Komentarze (6)

Muzyka w poprzednich częściach była niesamowita oby i tym razem tak było.

Muzyka do Spin-offów nie będzie pisana przez Williamsa, no bez przesady, chciałbyś aż tyle wrzucić mu na głowę? A co do tematu, nieważne czy okriestra jest z UK czy ze Stanów, ważne że kompozytor jest właściwy. Jeżeli praca w Stanach jest mu wygodniejsza, to bardzo dobrze się stało.

@grandvader: I spin-offy :P

Niech się chłop oszczędza, dwa epizody jeszcze w kolejce.

Teraz tylko czekać :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.