Różne

Boeing i gungańskie pole siłowe

gazeta.pl

Okazuje się, że po raz kolejny „Gwiezdne Wojny” inspirują postęp technologiczny. Tym razem chodzi o „Mroczne widmo” i gungańskie pole siłowe. Firma Boeing, znana głównie z produkcji samolotów, opatentowała pole siłowe, które ma osłabiać falę uderzeniową za pomocą łuku elektromagnetycznego.

Warto tu dodać, że Boeing jest nie tylko gigantem w branży awiacyjnej, ale też i wojskowej.

Sam system nie działa dokładnie jak w filmie. Po pierwsze jest wbudowany w pojazd. Otóż przede wszystkim osłabia on falę uderzeniową i nie chroni przed trafieniem. Zbudowano go z szeregu czujników, które mają natychmiast wychwycić eksplozję i wysłać sygnał do generatora. Wtedy następuje jonizacja powietrza między pojazdem a eksplozją, przez mikrofalę i laser, tworząc tym samym plazmę. Jej inna gęstość i temperatura ma osłabić falę uderzeniową i ochronić pojazd przed zniszczeniem, ale nie trafieniem. Odłamki z pewnością w niego uderzą.Na razie nie wiadomo kiedy pole mogłoby trafić do użytku. Także dlatego, że ma jeden poważny problem, otóż zjonizowane i nagrzane powietrze nie nadaje się do użycia w pobliżu walczących żołnierzy.Tagi: ciekawostki (134) Epizod I: Mroczne widmo (559) inspiracje (158) Nauka (67)

Komentarze (4)

Tej Nestor, coś masz krwawe poglądy :(

Co wy gadacie, lepiej nawalać z karabinem niż zrobić sobie przyszłość z terminatora czy transformers 4. Już nawet drony to wypaczenie sztuki wojny, a co dopiero roboci żołnierze... A pola ochronne to zwykłe cheaty, dla frajerów.

@ Nikt: A zolnierze nawet nie beda musieli wyruszac na teren wroga tylko beda filmowani przed green screenami w studiu

Myślę, że do kilkudziesięciu lat na polach bitew nie uświadczymy obecności człowieka. Wszystko będzie sterowane przez komputer.
Pola siłowe wcześniej czy później też się pojawią. ;)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.