Różne

Dzień "Gwiezdnych wojen" na kanale Discovery Channel

Discovery Channel Polska

4. maja, z okazji dnia Star Wars, na kanale Discovery Channel zostanie wyemitowany cykl programów poświęconych "Gwiezdnym wojnom". Będą to:

PRAWDA CZY FAŁSZ - POGROMCY MITÓW: ZEMSTA MITÓW

(ang. Mythbusters: Revenge of the Myth)

Premierowy odcinek w poniedziałek, 4 maja 2015, o godz. 16 na Discovery Channel

"PRAWDA CZY FAŁSZ - POGROMCY MITÓW" to obecnie najdłużej utrzymująca się, regularna seria programów na antenie Discovery Channel. Od czasu swojej pierwszej premiery w 2003 roku, ekipa Jamiego Hynemana i Adama Savange przetestowała około 960 mitów, nakręcając ponad 8000 godzin materiału filmowego. Od 12 lat z niewyczerpaną energią szukają prawdy w niesamowitych opowieściach czy kultowych scenach filmowych.

W najbliższym odcinku ekipa programu podda wnikliwej analizie sceny z "Gwiezdnych wojen". Słynni eksperci od efektów specjalnych razem ze współpracownikami przeprowadzą serię niekonwencjonalnych eksperymentów, które pozwolą sprawdzić czy popularne triki użyte w superprodukcji są naprawdę do wykonania. Ekipa postara się znaleźć odpowiedź na najbardziej intrygujące fanów pytania. Czy Luke z pomocą przytroczonej do pasa linki z hakiem mógł dokonać karkołomnego skoku? Czy jest to możliwe, trzymając dodatkową osobę u boku? Jak wygląda miażdżenie pojazdu spadającymi pniami drzew? Premierowy odcinek już wkrótce na Discovery Channel.

TAJEMNICE SUPERPRODUKCJI FILMOWYCH: MAGICZNY ŚWIAT GEORGE'A LUCASA

(ang. Science of the Movies: The Magical World of George Lucas)

Premierowy odcinek w poniedziałek, 4 maja 2015, o godz. 17 na Discovery Channel

Nar Williams to entuzjasta wszystkiego, co jest związane z filmem. Bacznie przygląda się jak powstawały fenomenalne sceny najbardziej znanych superprodukcji. W programie przybliża takie tajniki warsztatu filmowego jak technika motion capture czy technologia 3D. Dokonuje też wnikliwej analizy nowatorskich technologii użytych przy tworzeniu "Gwiezdnych wojen". Jak wyglądała praca na planie tej hollywoodzkiej produkcji? Jakim sprzętem posługują się współcześni filmowcy? Już wkrótce Discovery Channel odkryje przed widzami tajemnice powstawania kultowych filmów.

ŚWIAT WEDŁUG GWIEZDNYCH WOJEN: CZŁOWIEK I MASZYNY

(ang. Science of Star Wars: Man and Machines)

Premierowy odcinek w poniedziałek, 4 maja 2015, o godz. 18 na Discovery Channel

Gatunek science fiction stanowi ogromną inspirację dla naukowców. W kultowej serii programu "ŚWIAT WEDŁUG GWIEZNYCH WOJEN" przedstawiono wynalazki, które powstały w oparciu o fantastyczną wizję rodem z kultowej superprodukcji. Okazuje się, że systemy sztucznej inteligencji, nowoczesne środki transportu czy technologie militarne wymyślone na potrzeby filmu, mają ogromne znaczenie w kształtowaniu współczesnego świata. Już wkrótce Discovery Channel wprowadzi widzów w magiczny świat innowacji prosto z "Gwiezdnych wojen".Oprócz tego rozstrzygnięcie konkursu zatytułowanego "Luke, to ja jestem twoim fanem". Aby wziąć w nim udział należy zrobić odpowiednie zdjęcie i przekonać organizatorów, że to właśnie wam należy się nagroda, czyli figury Dartha Vadera, trzy zestawy klocków LEGO Star Wars itp. Konkurs rusza 27 kwietnia, a więcej szczegółów znajdziecie wkrótce na polskiej stronie kanału.Tagi: Discovery Channel Polska (2) George Lucas (988) Pogromcy mitów (2)

Komentarze (6)

Jak ktoś nagrywał to BŁAGAM niech mi to wyśle. Na prywatnym podam maila

akurat świat wg SW leciał z miliard razy. Ale reszta zapowiada się ciekawie, fajna inicjatywa tej stacji

No fajnie fajnie, tylko ze ludzie sa w pracy :/

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.