Przebudzenie Mocy

Analiza drugiego zwiastuna

Teaser #2 TFA

Podobnie jak w przypadku pierwszego zwiastuna, tak i tym razem postaramy się, posiłkując Internetem, rozłożyć go na czynniki pierwsze.Wpierw widzimy nowe (kolorystycznie) logo Lucasfilmu, a następnie słyszymy muzykę Johna Williamsa, która wprowadza nas w zwiastun. Możemy przypuszczać, że jego muzyka to nowa aranżacja, nagrana jeśli nie do filmu, to przynajmniej na potrzeby zwiastuna.Rzut oka na planetę Jakku. Ujęcie jest długie, w stylu westernów Johna Forda. Za projekt niszczyciela rozbitego na pustyni odpowiada Doug Chiang. Lokacje zostały nagrane w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poza niszczycielem w piasku widać też starego X-winga. Pojazd przelatujący przez kadr prawdopodobnie należy do Rey.

Z informacji o DLC do nowego „Battlefronta” wiemy, że bitwa o Jakku ma miejsce jakiś rok po bitwie o Endor. Tu widzimy niszczyciel klasy Imperial, ale to nie jedyny niszczyciel rozbity na tej planecie.

Gdy obraz ulega ściemnieniu Mark Hamill zaczyna mówić swoją kwestię. J.J. Abrams twierdzi, że połączył kwestię specjalnie nagraną na tydzień przed premierą trailera z tą z "Powrotu Jedi". Może stąd pojawia się słowo „has” zamiast „had” w przypadku Vadera. W „Powrocie Jedi” wypowiedź Luke’a jest trochę inaczej zmontowana. Fragment „Ty również masz tę moc” pojawia się przed „Moc jest silna w mojej rodzinie”. Wszystkie wypowiedzi Luke’a pochodzą z dialogu między nim a Leią na Endorze.Jak widać maska Vadera nie spłonęła do końca na Endorze. Ktoś musiał ją stamtąd zabrać, przypuszczalnie osoba z Imperium. Maska jest wystawiona na jakimś podeście, jakby w muzeum. Przed kamerą stoi postać, która jej się przygląda. Wygląda tak jakby ktoś zbliżał się do maski. Podobnych ujęć w zwiastunie jest więcej.R2-D2 i Luke przy ognisku. Nie wiemy jaka to jest planeta, raczej nie jest to scena tuż po Endorze, jak próbowały sugerować niektóre źródła. Luke ma tu strój przypominający bardziej Obi-Wana Kenobiego z „Nowej nadziei” oraz nową rękę, która już nie jest pokryta syntetyczną skórą. Dodatkowo ma tam pazury, przypomina to trochę niektóre z starszych konceptów Kylo Rena.Z dialogów możemy przypuszczać, że ktoś podaje miecz świetlny Anakina Skywalkera Lei (Carrie Fisher). Po prawej stronie widać niskiego obcego. Prawdopodobnie w tę rolę wcieliła się Lupita Nyong’o. Ręka jest bardziej dziecięca, niż należąca do dorosłej kobiety. Być może potwierdza to doniesienia, że Lupita gra jedynie twarzą, a tułów jej postaci gra ktoś niski. O tym, jak Lupita gra w mo-cap pisaliśmy tutaj.
W tle bardzo niewyraźnie widać droidy. Leia ma też jakiś pierścień na ręku.

Tu następuje ściemnienie i informacja, że film pojawi się na Gwiazdkę.X-wingi lecące w formacji. Prawdopodobnie tło nagrano w Lake District w Anglii (więcej).
Poe Dameron (Oscar Isaac) uśmiecha się. Ma na sobie czarno-czerwony hełm. Jest właścicielem czarnego X-Winga. Sama scena z myśliwcami jest prawdopodobnie częścią tej samej sekwencji, którą widzieliśmy w pierwszym zwiastunie.Kylo Ren podnosi swój miecz, prawdopodobnie atakuje kogoś. Za nim stoją szturmowcy. To część sceny, która potem jest kontynuowana.Rey (Daisy Ridley) i Finn (John Boyega) oraz BB-8 uciekają. Zdjęcia zostały nagrane w Abu Zabi. Widzieliśmy te miejsca na zdjęciach, które przeciekły. Finn ma cywilny strój przypominający trochę ubranie Luke’a z końcówki „Nowej nadziei”. Rey ma nową broń, która przypomina jakiś kij, tudzież pałkę mocy czy elektropałkę. Nie rozstaje się z nią w ogóle, w zwiastunie pierwszym widać ją zaczepioną na ścigaczu. Luźno bo luźno, ale przypomina podwójny miecz świetlny Dartha Maula, zawiera pewne łudząco podobne elementy. W lewym górnym rogu widać TIE Fightera, który prawdopodobnie ich ściga.Kontynuacja sceny z Kylo Renem. Za nim widać szturmowców First Order, a także pożar i jakieś osoby, być może to zakładnicy lub mieszkańcy. Zatem prawdopodobnie ujrzymy pacyfikowanie jakiejś wioski, osady czy miejscowości. Ren wskazuje na kogoś, jakby używał Mocy. Być może jest to te samo miejsce, na które przeprowadzano desant w pierwszym zwiastunie.Scena na lodowej planecie. W tle widać czarno-białe TIE Fightery oraz wojska First Order, głównie szturmowców i śnieżnych szturmowców. W tle widzimy nowe godło First Order, trochę przypomina ono godło Republiki (z „Ataku klonów”), ale kolorystycznie kojarzy się też z Red Hot Chili Peppers. Samo miejsce jest prawdopodobnie bazą lub fortecą uzbrojoną działami. W loży honorowej znajdują się jakieś osoby, patrząc po stroju nie ma tam Kylo Rena. Są tam także szturmowcy z naramiennikami jak w „Nowej nadziei”, czyżby generałowie lub oficerowie?
Szturmowcy stojący przed lożą zaś spoglądają w jedną stronę, oglądają się za czymś.Rey wygląda na trochę zdenerwowaną. Nie wiemy na jakiej jest planecie. Być może to coś, co znajduje się przed nią to lód, wskazywałoby to na planetę lodową.Dwa nowe TIE Fightery przelatują przez dym zniszczonego czegoś. Wygląda to na element potyczki na Jakku.TIE Fighter atakuje okręt First Order, w tym szturmowców i inne TIE Fightery. Ten strzelający TIE ma nieco inną konstrukcję, w tym zdecydowanie inną owiewkę. Zamontowanie działka też jest dużo niżej niż w TIE, może nawet jest podwieszone pod (taka wieżyczka?). W tle widać nowe statki, które w innej scenie eskortują ten prom o długich skrzydłach.

Finn ściąga swój hełm. Widać na nim jakąś odbitą rękę.Nowy gwiezdny niszczyciel, prawdopodobnie należący do First Order i Kylo Rena. Wokół niego widzimy też nowy prom, oraz cztery mniejsze jednostki. Prom swoją stylistyką przypomina nieco statki z komiksowego „Dziedzictwa”. Z drugiej strony skrzydła wpasowują się trochę w ewolucje Lambdy.Chromowany szturmowiec. Podobno w tej roli zobaczymy Gwendoline Christie. Sekwencja jest kręcona w jakiejś bazie, być może to ta sama lodowa planeta, na której widzieliśmy już fortecę. Po lewej mamy coś co wygląda na jakąś skałę i przejście.BB-8 wygląda na korytarzu „Sokoła Millennium”. Wygląda trochę jakby się zakradał.Kolejne ujęcie Rey, tym razem już na Jakku.Wystraszony Finn, któremu rękę podaje Rey. W tle zniszczona osada na Jakku.

TIE Fighter ściga „Sokoła Millennium”, który wlatuje w dysze rozbitego niszczyciela klasy Super. Akcja dzieje się na Jakku. Przy strzałach widać w jaki sposób J.J. Abrams będzie używał swoje rozbłyski, zdecydowanie bardziej subtelnie niż choćby w „Star Treku”. Zresztą ta scena ma też inną dynamikę kamery, co także widzieliśmy już na pierwszym zwiastunie. Zatem zdjęcia będą bardzo zróżnicowane w zależności od sceny.Nowy wygląd pilota imperialnego (albo raczej First Order), prawdopodobnie w TIE Fighterze.„Sokół Millennium” dalej lata w superniszczycielu. TIE Fighter wysadza jakąś rurkę. W tej scenie także widać subtelną grę światłem.

Ściemnienie. Słyszymy głos Hana: „Chewie”.A następnie widzimy Hana Solo (Harrison Ford) w klasycznej koszuli, w czarnym płaszczu, z blasterem w dłoni i Chewbaccę (Peter Mayhew) na pokładzie „Sokoła” oraz słyszymy kwestię: „Jesteśmy w domu”. Kusza Chewbaccy nieznacznie różni się od tej z oryginalnej trylogii. Pod lufą nie ma kolejnego otworu, zaś łęczysko wydaje się nieco węższe. Ustawienie postaci jest identyczne jak w jednej ze scen z klasycznej trylogii.Tagi: BB-8 (41) Carrie Fisher (358) Doug Chiang (95) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (866) Gwendoline Christie (65) Harrison Ford (476) J. J. Abrams (519) John Boyega (222) John Williams (403) Lucasfilm (589) Lupita Nyong`o (89) Mark Hamill (366) Oscar Isaac (165) Peter Mayhew (110) Sokół Millennium (65) Star Trek (108) TIE Fighter (22) Zwiastun (342)

Komentarze (32)

CO do scen z TIE w hangarze - to sie myliłem - rzeczywiście ST strzelają do niego, a on do nich. No cóż.

:D

"Przed kamerą stoi postać, która jej się przygląda." Ta postać nazywa się: operator kamery.

Rey nie nosi pierścionka, a dłoń która odbiera miecz, posiada jakiś :)

Po tym trailerze jestem ciekaw jaki będzie film.

Nawiązując do rozmów niżej: I tak wiadomo, że dadzą miliard płatnych DLC do Battlefronta a to z takimi klasycznymi planetami, które były w OT a nie ma ich w grze jak Yavin IV, Dagobah czy Bespin a to DLC prequelowe z Coruscant, Naboo, Geonosis, Mustafar, Felucia, Utapau, Kashyyk itd a to kosmiczne DLC z nowym game modem z walkami w kosmosie wokół Gwiazdy Śmierci, tej stacji z Mrocznego Widma itd. Jednym słowem prędzej czy później dostaniemy Battlefronta 2 z lepszą grafiką i mechaniką, ale najpierw trzeba będzie wybulić mnóstwo kasy na DLC i oczywiście samą grę więc mapy na pewno będą zróźnicowane

A ja dalej nie wiem skąd wzięło się Abu Zabi w Arabii Saudyjskiej?

Jeśli ktoś grał w The Force Unleashed, to pierwsze skojarzenie co do broni Rey pada na miecz Kazdana Paratusa

Rozwiązanie jest proste. To ostatnia scena z filmy. Okazuje się, że Rey to córka Hana i Lei. To ona jest tą osobą, która dostaje miecz, bo Luke ginie,a ona dostaje miecz w spadku. Tadaaam.

Albo się okaże że Jakku to Tatooine tak samo jak Moraband to Korriban

Nie byłbym taki pewien że to Leia odbiera miecz, wystarczy przyjrzeć się dłoniom. Wyglądają za młodo jak na Leie, dlatego myślę że tą postacią prędzej jest Rey :)

Tylko że w SW ta zasada nie obowiązuje, trzeba pamiętać że to jednak bardzo uproszczone uniwersum, jak na planecie jest pustynia to znaczy że planeta jest pustynna, jeśli wulkany to wulkaniczna, a jeśli śnieg to śnieżna. Na Ziemii są przeróżne krajobrazy i one są punktem wyjściowym do tworzenia planet w SW, a gdyby w SW planety nie miały swoich unikatowych krajobrazów, to nie odróżniałyby się za bardzo ani od Ziemii ani od siebie nawzajem.

A Ziemia ma pustynie, i co jest pustynną planetą, nie sądzę.

Głos Luka w tle przy tej scenie mówi - my Sister Has it.
To wystarczający dowód że to Leia.

Postacią, której obcy podaje miecz, równie dobrze może być Rey.

to ze na Jakku jest pustynia nie znaczy że jest to tylko pustynna planeta ... To że planeta jest pustynna nie znaczy że jest identyczna jak Tatooine.

Mars jest pustynną planetą czy wygląda podobnie jak Tatooine ?

Ponadto znakiem rozpoznawczym Jakku będzie cmentarzysko Statków. (Swoją drogą o ile bitwa nie toczyła sie w niskiej atmosferze to nie ma opcji żeby po jakiejkolwiek Bitwie w Kosmosie mogło się utworzyć cmentarzysko na powierzchni ! Statki były by rozrzucone wieleset kilometrów od siebie. Szansa że 2 statki spadły by blisko siebie jest mniejsza niz w totolotku.)

W scenie w hangarze na 90% moge stwierdzić że ten TIE nie strzela do Szturmowców. Szturmowcy z przodu ekranu uciekają w stronę TIE, a ten strzela do czegoś co znajduje się w miejscu kamery.

Mówienie że w tej scenie TIE strzela do szturmowców jest nieporozumieniem, i kompletnym brakiem uwagi.

słaba ta analiza ;)

Darth Zabrak - W Battlefroncie ma być jeszcze Sullust.

A co analizy zwiastuna - zastanawiający jest drugi głos, powtarzający kwestie Luke`a. Czy to kolejny Skywalker, czy zmyłka która ma na celu namieszanie widzom w głowach przed premierą filmu?

Jakku wchodzi jako DLC, bo będzie w nim rozgrywana bitwa, której w filmie nie zobaczymy, a będziemy widzieć konsekwencję tej bitwy, więc jest sens takowej planety w grze.

Peter_D >> Być może, ale tak czy inaczej wychodzi na to że 50% lokacji to będą pustynie.

Darth Zabrak >> A Czy czasem Jakku nie będzie jako dodatek w jakimś DLC?

Co do tej pustynnej planety, to zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. W nowym Battlefroncie mają być trzy lokacje z oryginalnej trylogii (Tatooine, Endor i Hoth) plus Jakku z TFA. Na pierwszy rzut oka wyglądało mi to na położenie nacisku na różnorodność, wszystkie te planety są od siebie całkowicie różne. A teraz, skoro Jakku to pustynna planeta, identyczna z Tatooine, to jaki jest sens dawać dwie takie same planety do gry? No ja wiem, niedługo się okaże że one wcale nie są do siebie aż tak podobne, będą miały inne lokacje jak np. pałac Jabby na Tatooine albo ISD wbity w piach na Jakku. Ale tak czy inaczej i tak wychodzi na to że w Battlefroncie są cztery planety na których będzie można toczyć epickie bitwy, w tym dwie planety niemal identyczne. Wątpię żeby gracze odczuli jakąś znaczną różnicę w grze na takich samych krajobrazach. A przecież można było zrobić np. tę planetę na której w obydwu teaserach były pokazane X-wingi lecące nad wodą, najprawdopodobniej to jakaś baza Rebelii tudzież Resistance. Tam też mamy piękne krajobrazy, i zachowana byłaby różnorodność z pozostałymi planetami.

Skraplacze to raczej coś co na każdej pustynnej planecie powinno się znajdować. Mi się podoba to, że jest nowa planeta a nie kolejny raz Tatooine aczkolwiek nie można wykluczać, że tatooine też się pojawi, na pewno w battlefroncie bo nie widzę powodu by widzieć w filmie Boby Fetta :P

"Pojazd przelatujący" XD

Materiał na nową tapetę. :D

Od kiedy Abu Zabi jest w Arabii Saudyjskiej?

Znajomy już zwrócił uwagę na fakt, że JJA lubi sobie pogrywać z fanami, by ukrywać jak najdłużej wątki fabularne. Stąd dokonaliśmy analizy, że Jakku może być tylko zmyłką. Na zwiastunie gry Battlefront mamy walkę na pustynnej planecie (scena, gdzie jest Boba Fett), która wygląda toczka w toczkę jak Tatooine (skraplacze wilgoci), a na horyzoncie widać dogorywający wrak Gwiezdnego niszczyciela. Tatooine może być ważnym miejscem ze względu na spuściznę Skywalkerów. Dawanie nowej, pustynnej planety wydaje się nielogiczne. Pożyjemy, zobaczymy. Niemniej jednak nie powinniśmy wszystkiego łykać jak młode pelikany, bo tak powiedział JJA.

Darth Zabrak >> Tak na Celebration zostało to potwierdzone ;)

Czy coś mnie omineło? Skąd macie absolutną pewność że pustynną planetą ze zwiastuna jest Jakku a nie Tatooine? Czy zostało to oficjalnie potwierdzone?

A ogólnie to ciekawa analiza, bardzo szczegółowa. A jakby ktoś chciał więcej to ten gość słusznie prawi.

https://m.youtube.com/watch?v=wkb5zpDXUgY&itct=CD0QpDAYACITCOiyrO-wncUCFQdVHAod_UIA7VIbSGVsbG9HcmVlZG8gcmV2aWV3IHRlYXNlciAy&hl=pl&client=mv-google&gl=PL

Bardzo niedociągnięta ta analiza. Znacznie bardziej spostrzegawczo podeszła do tego grupa Hataka. Tutaj mamy do czynienia z oczywistą oczywistością, coś czego się wszyscy spodziewają, a co nie do końca jest prawdą.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.