Ostatni Jedi

Sytuacja w galaktyce - wprowadzenie do Epizodu VIII

MakingStarWars

W sieci pojawiły się informacje prezentujące stan w jakim znajduje się galaktyka przed i w trakcie trwania Epizodu VIII Gwiezdnych Wojen.
Wydarzenia z Epizodu VII Przebudzenia Mocy wprowadzają do politycznego klimatu, którego skutkiem jest wybuch nowej ery Galaktycznej Wojny Domowej.
Nie wiadomo ile z tych plotek rzeczywiście znajdzie się w filmie. Jednak zaprezentowane tutaj informacje prezentują tło wydarzeń, które wprowadzają do historii Trylogii Sequeli.

(Spoiler):
-Przed wydarzeniami z Epizodu VII Przebudzenia Mocy, Najwyższy Wódz Snoke (Supreme Leader Snoke) korumpował Senat Republiki powstały po wydarzeniach z Epizodu VI Powrotu Jedi. Warto przypomnieć, że Senat został oficjalnie rozwiązany w Epizodzie IV Nowej Nadziei przez Imperatora Palpatine`a.
-Senatorowie Republiki pamiętają bogactwo Imperialnego Senatu, przed rozwiązaniem przez Imperatora. Dlatego obietnice Snoke`a są bardzo kuszące dla chciwych polityków w galaktyce.
-Zostały podpisane traktaty, powstrzymujące Republikę przed zaatakowaniem Najwyższego Porządku, pod warunkiem, że rządy junty Imperium pozostaną z dala od terytoriów Republiki, czyli na Odległych Rubieżach.
-Generał Organa w sekrecie powołuje tajną organizację "Ruch Oporu" (Resistance). Leia przeczuwa, że pewnego dnia Najwyższy Porządek przystąpi do ataku i galaktyka będzie potrzebowała obrony, podczas gdy Republika pozostanie neutralna i bez jednostek wojskowych.
-Starzy i skorumpowani imperialni senatorowie (kiedyś Republiki) pragną dominacji Najwyższego Porządku w galaktyce, ponieważ chcą przywrócić Senat za czasów rządów Imperium, który według nich wtedy bardzo dobrze prosperował.
-Po wydarzeniach z Przebudzenia Mocy, Najwyższy Porządek staje się realnym zagrożeniem, ze względu na użycie broni-bazy Starkiller pod koniec filmu, przez co ustalenia traktatów zostają zerwane.
-Republika zostaje podzielona na dwa skrajne stronnictwa: senatorów przychylnych Snoke`owi oraz tych, którzy pozostali wierni demokracji.
-Galaktyczna Wojna Domowa powraca. Galaktyka już nie może udawać, że w jakiś sposób udało się rozwiązać kryzys zaistniały po śmierci Palpatine`a.
(Koniec Spoilera)

Powyższe informacje wyglądają na ciekawe wprowadzenie do Trylogii Sequeli. Wyraźnie wyczuwalne są pomysły Lucasa (połączenie polityki prequeli i klasycznej trylogii). Nie wiadomo czy informacje te pochodzą bezpośrednio ze scenopisów Lucasa do sequeli, czy może to jego wczesne luźne pomysły. Jednak ze względu na aktualne stanowisko Disney`a wobec prequeli i usilne odsuwanie się od nich wszelkimi pomysłami, pozostaje wątpliwe czy zobaczymy senat i Coruscant w nowych epizodach.Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (778) Epizod VIII: Ostatni Jedi (427)

Komentarze (19)

Akurat wątki polityczne były dość ciekawe w PT. Co do spoilera, wątpie by senatorzy bardzo byli zadowoleni z dzialań Imperialnego Senatu. A to że Snoke ich przekupuje wygląda świetnie.

Zupełnie jakby targetem SW nie byli 8-latkowie...

Już, już - wystarczy tego wzajemnego obrażania się. Ostudźcie emocje.

Wiem, że trollisz ale nie wytrzymałem :P

Andeddu -> Patrząc na to jak stare dziady jarają się nową bajką z poziomem będącym targetem dla góra 8-latków to chyba inna grupa ludzi była podeptywana w przedszkolu :).

Ale g...o, i teraz nawet najwięksi zapatrzeni w Disneya hejterzy nienawidzący bogatego Uniwersum Star Wars to dostrzegli. Ewentualnie nie kliknęli w spoiler, tym nie mniej za parę miesięcy to dostrzega i w połączeniu z niedorzeczną śmiercią ojca Dartha Caedusa da to dobry efekt :).

Cóż za rewelacje... naprawdę nikt już nie potrafi wymyślić niczego orginalnego...?

Krogulec -> Czy kiedy leżakowałeś w przedszkolu, nikt ci przypadkiem nie nadepnął na głowę?

@Krogulec Cóż za konstruktywna krytyka. Oby tak dalej :)

Powiem tak... polityka nigdy nie była mocną stroną SW i wygląda na to, że się to nie zmieni. No, bo co to jest? Przywódcy Rebelii kompletnie postradali rozum i zamiast pójść za ciosem i zakończyć wojnę, woleli zacząć się bawić w budowanie struktur państwowych i teraz za to bekną, bo wszystko zostanie zaprzepaszczone przez jakichś przekupnych randomów.

Lubiłem politykę z PT i uważam że nie zaszkodzi jak nawiąż do senatu ale powinni znaleźć złoty środek

Jak mam zły dzień to wchodzę na bastion i czytam wypociny Krogulca, od razu mi się humor poprawia!

Jedno zdanie w tych plotach automatycznie zaprzecza ich autentyczności.

Trochę za duźo polityki jak na gardzenie prequelami.
Krogulec - kiedy skończysz z trollingiem?

W Oppwiesci z Narni Książe Kaspian była polityka i strategia ale taka w stylu GOT. I podobną bym chciał w SW Ep VII itd.

Mocno głupie, czyli dokładnie tego spodziewam się po tym filmie.

Yuzuhan Vong for the win.

Naiwne te traktaty o nieagresji wobec Imperium.

Jak dla mnie to trochę naciągana ta historia, zwłaszcza motyw Senatu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.