Łotr 1

Nowy scenarzysta do „Rogue One”?

Według serwisu Latino Review scenariusz pierwszej „Antologii” był poprawiany przez jeszcze jedną osobę. Otóż jest nią Christopher McQuarrie. W swoim pisarskim dorobku ma takie filmy jak „Turysta”, „Walkiria”, „Jack Reacher: Jednym strzałem”, „Jack: pogromca olbrzymów”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”, „Na skraju jutra”, „Desperaci” czy „Podejrzani”. Za ten ostatni dostał Oskara. McQuarrie jest też reżyserem trzech filmów, „Desperatów”, „Jacka Reachera” i ostatniej „Mission: Impossible”. Podobno McQuarrie zajmował się scenariuszem „Rogue One” przez dwa tygodnie. Nie wiadomo tylko kiedy, czy jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć, czy już w trakcie. Zdaniem Latino Review to właśnie on naniósł ostatnie poprawki i wygładził scenariusz.

Sam pomysł na „Rogue One” pochodzi od Johna Knolla. Nad scenariuszem pracował pierwotnie Gary Whitta, którego następnie zastąpił Chris Weitz. Obaj współpracowali z Garethem Edwardsem, reżyserem filmu.


Christopher McQuarrie

Tony Pankhurst


Powoli poznajemy też kolejnych członków obsady pierwszego spin-offa. Podobno dołączył do niej Tony Pankhurst, który zagra generała. Tony pracował wcześniej przy „Przebudzeniu Mocy” jako dubler Hana Solo. Swoją drogą przy okazji wyszło, że fasadowa firemka Lucasfilmu pod którą produkowany jest „Rogue One” to Lunak Heavy Industries. Pisaliśmy o niej ponad rok temu, wtedy jednak jeszcze nie widzieliśmy, którego filmu dotyczyła.

Niewiele wiemy na temat aktualnego statusu prac nad „Rogue One”, ale niektórzy szacują, że zdjęcia powinny się zakończyć mniej więcej w ciągu miesiąca.Tagi: Chris Weitz (33) Gareth Edwards (162) Gary Whitta (74) John Knoll (85) Łotr 1 (spin-off) (452) Plotki (1078)

Komentarze (8)

Czasem potrzebnych jest kilku scenarzystów, a jeśli pomysł jest nowy i oryginalny wystarczy jeden lub dwóch.

@kuba_starwarsy Specjalnie dla Ciebie sprawdziłem ilu scenarzystów miało "Dawno temu w Ameryce". Wychodzi na to, że więcej niż było jak do tej pory przy "Rogue One". Wniosek?

kuba_starwarsy-> to zupełnie jak książki SW, to nie literatura, to masowa produkcja. Takie są po prostu SW.

No ale z tym Panem Tadeuszem to pojechałeś... :D

To normalne, wszystkie wysoko budżetowe filmy tak mają.

Niestety historia nad którą pracowało tyle osób nie może być dziełem artystycznym, a najwyżej przemysłowym produktem. W dodatku tak przyciętym, żeby spełnić oczekiwania najszerszej, a zatem najmniej wymagającej widowni - stąd język filmu będzie zapewne infantylny. Tak prognozuje i wielce z tego powoidu cierpię. Ciakwe jak by wyglądał taki dajmy na to Pan Tadeusz, gdyby pisało go po kolei pinć osób, robiąc w międzyczasie badania marketingowe?

Za miesiąc, hm? No to moja teoria o jakimś dłuższym teaserze do RO przed TFA nabiera realności, wszak materiału juz będą mieli dosyć żeby coś upichcić. To by było cos bez precedensu.

Czy Chris McQuarrie jest spokrewniony z Ralphem?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Łotr 1"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.