Książki

Adaptacja książkowa Przebudzenia Mocy

Wydawnictwo Uroboros, internety

Za granicą można znaleźć już na półkach księgarń adaptację książkową najnowszej, bijącej wszelkie rekordy części Gwiezdnych Wojen – Przebudzenia Mocy. Audiobook (czyt. Marc Thompson) i ebook były dostępne już w dniu premiery. Historia ponownie zatacza krąg, bowiem jej autorem jest Alan Dean Foster, ghost writer Nowej Nadziei, którą sygnowano nazwiskiem Lucasa. W adaptacji znajdziemy trochę więcej niż pokazał film – w tym parę scen, które nie przetrwały procesu edycji, czy też nieco dokładniejsze spojrzenie na uczucia postaci. Niestety, zdarza się to nieczęsto, a w przez większą część książki Foster opowiada historię tego, co widz mógł zaobserwować na seansie w kinie. Podobnie jak w przypadku Początku i Końca, nieco przyjemniej słucha się wersji audio. Data polskiej premiery to 18 maja, zagraniczne wydanie w twardej oprawie zawiera 272 strony zapisane literami w cenie 28$. Jak w przypadku poprzednich książek, które ukazały się nakładem wydawnictwa Uroboros, możemy się spodziewać przedsprzedaży oraz wcześniejszej premiery w salonach sieci Empik.Tagi: Alan Dean Foster (45) Empik (149) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (83) nowości książkowe (247)

Komentarze (13)

Sprawdziłam na karcie za e-booka pobrano mi ponad 60 zł:)

@lis22 - Disney zabronił Del Reyowi wydawać ją wcześniej (nie wiem, kiedy Foster w ogóle otrzymał scenariusz). Bali się przecieków, a Luca$ chciał robić jak najwcześniej jak najwięcej szumu. Jedyne, co Del Rey zdołał wynegocjować, to jednoczesną z filmem premierę e-booka.

Książka bardzo średnia, jedyna wartość dodana to tak naprawdę sceny wycięte z filmu. Cena jest z kosmosu, a tu ciekawostka: oryginalnie na Amazonie książka była w przedsprzedaży za 14 USD (ebook), jakoś w listopadzie nagle anulowali wszystkie zamówienia i książkę wystawili na nowo, za 24 USD (Amazon zachował się w porządku i po złożeniu reklamacji i krótkiej wymianie maili zrefundował mi różnicę).

sasza - wcześniej Amber jakoś się wyrabiał i wydawał adaptacje w dniu premiery filmu lub nawet przed nią. Teraz się po prostu nie postarali i tyle i jedyne usprawiedliwienie jest takie, ze nie chcieli żadnych przecieków - choć patrząc na gotowy film, nie było z czego robić przecieku ;)

@lis22 Zakładając, że tłumacz dostał ją tuż po premierze filmu do tłumaczenia, 5 miesięcy do wydania to wcale nie dużo.

28 dolców za niecałe 300 stron? U nas bedzie taka sama cena tyle ze w złotówkach więc nie marudzić.

Fakt, nie ma niestety za dużo powodów aby żałować opóźnienia. Końcówkę jakoś lepiej mi się słuchało, początek nieco męczący.

3.7/5 na Amazonie, 6/10 na Bastionie, autor powiedzmy niespecjalnie zasłużony dla SW i wynajęty tylko ze względu na sentyment do ANH... ja bym się nie martwił opóźnieniem premiery.

Autor nie napawa mnie optymizmem.

Na razie czytam ja etapami, jakoś nie potrafię przełamać się by przeczytać ja za jednym razem - szczególnie że zrobiło mi sie z niej 642 strony, jak zmieniam ustawienia to 362 :)

Uroboros śmierdzi! Amber wróć <3

Heh, u nas książka wyjdzie prawdopodobnie już po premierze Blu-Ray / DVD samego filmu, więc coś tu jest nie tak.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.