Książki

"Kompendium Star Wars" - [UPDATE]

Ameet.pl

Niemała gratka dla polskich czytelników, spragnionych kanonicznej wiedzy o Gwiezdnych Wojnach. Wydawnictwo Ameet zapowiedziało nowy album w swojej ofercie - "Kompendium Star Wars" , która po "Star Wars Art: Wizje" jest kolejna pozycją przeznaczoną dla trochę starszych fanów. Przewodnik ten, to przekład "Ultimate Star Wars", pierwszego kanonicznego przewodnika opracowanego przez Patricie Barr, Adama Braya, Daniela Wallace i Rydera Windhama oraz wydanego przez Dorling Kindersley w kwietniu 2015 roku.
Polskie wydanie będzie liczyć 320 stron i zostanie wydane w twardej oprawie, a premiera nastąpi zapewne w przeciągu najbliższych tygodni.Kompendium Star Wars™ jest wszechstronnym i niezwykle szczegółowym źródłem wiedzy na temat kultowego uniwersum Gwiezdnych wojen. Swym zakresem obejmuje całą „odległą galaktykę”, wszystkich bohaterów, stworzenia, miejsca, technologie i pojazdy pojawiające się w obu filmowych trylogiach.

Kompendium Star Wars to jak dotąd jedyna publikacja na rynku, która w chronologiczny sposób przedstawia epicką opowieść znaną z filmów, uwzględniając także seriale Wojny Klonów oraz Star Wars Rebelianci. Książka prezentuje również fascynujący proces powstawania kolejnych odsłon sagi, ujawnia kulisy pracy jej twórców i wiele, wiele więcej.

Kompendium Star Wars stanowi obowiązkową lekturę dla obecnych i przyszłych fanów sagi Gwiezdnych wojen.

„Gdy mijały lata i kolejne odsłony opowieści, saga wypełniała się tak wieloma ekscytującymi szczegółami, że nie dawałem rady być ze wszystkim na bieżąco. Teraz jednak mam tę książkę. Przypomina mi o rzeczach, o których zapomniałem, nie wiedziałem albo nigdy nie rozumiałem, a wstydziłem się zapytać. To niesamowicie ważne źródło wiedzy, którego lektura daje wiele przyjemności. Jest zarazem niezbędnym przewodnikiem dla każdego, kto chce się wybrać do »odległej galaktyki dawno, dawno temu« – szczególnie dla młodszych fanów, pragnących wyjaśnić swoim rodzicom albo dziadkom, o co jest to całe zamieszanie (lub na odwrót, bo obecnie już trzy pokolenia kochają Gwiezdne wojny)”

Fragment przedmowy Anthony’ego Danielsa (odtwórcy roli C-3PO) – jedynego aktora, który zagrał we wszystkich siedmiu częściach Gwiezdnych wojenUPDATE - 30.01.2016

Za przekład polskiego wydania odpowiada Anna Hikiert-Bereza oraz Marcin Bauer. Książkę można już zakupić w niektórych sklepach internetowych, a w księgarniach pojawi się zapewne w przeciągu miesiąca.Tagi: Adam Bray (28) Album (184) Ameet (59) Anna Hikiert-Bereza (116) Daniel Wallace (62) DK Publishing (Dorling Kindersley) (70) Marcin Bauer (2) nowości książkowe (247) Patricia Barr (6) Ryder Windham (102)

Komentarze (22)

Wizualnie i edytorsko wspaniała. Niestety zupełny brak pomysłu wewnętrzny układ. Zwyczajna prezentacja różnych elementów świata SW, bez polotu i spójnej logiki.

Hm, szkoda, bo na początku przeczytałem "przewodnik po Polsce" i myślałem, że czegoś się w końcu dowiem o naszym kraju, a to klops, znowu te Star Warsy.

@ShaakTi1138 - ale mówisz o oryginale czy o wydaniu PL? Bo w tym ostatnim udało się właśnie niektóre rzeczy naprostować i poprawić parę baboli z oryginału :)

Mam, szczerze nie polecam. Mało co wprowadza, pełno błędów merytorycznych.

Są gdzieś przykładowe ilustracje z tego?

Bastionowa nie jest najlepsza. Mam i tak "Absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć" - jest przyjemniejsza i bardziej użyteczna.

Na to czekałem! W niektórych księgarniach (ABC księgarnia, Bonito), można kupić za stówę. ;) Ja osobiście poczekam parę miesięcy, prawdopodobnie kompendium sprawię sobie dopiero na święta. Nie spieszy mi się.

140 zł. XD

Szkoda, że nic się nie mówi polskim wydaniu The Art of Star Wars: The Force Awakens. Ciekawe, czy w ogóle się u nas pojawi.

Hm, znalazłem gdzieś indziej i wygląda na to, że już jest dostępna.

Niemała - przymiotniki z "nie" piszemy łącznie. Nie chcecie mnie jako korektora?

Nope, to bez TFA.

Czyli rozumiem, że to taki nowy ilustrowany przewodnik po chronologii? Czy książka obejmuje także TFA?

Ze strony księgarni orbita

140zł? Ocipieli?

Fajna książka, ale im chyba odbiło. 140 zł!!!

Ciekawe z jaką ceną wyskoczą... Jedno książkowe kompendium co prawda już mam w kolekcji, ale dobrze by było posiadać i to (obecnie) "kanoniczne".

podobno w dwóch miejscach w oryginale Slabe I zamieniono na <spoiler!> Clone I :P Ma to trochę sensu, ale ciekawie jak jest w polskiej wersji?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.