Klasyczna Trylogia

„Powrót Jedi” w TVN7 lutego, czyli w tę niedzielę, o 20:00 na TVN zobaczymy szóstą część „Gwiezdnych Wojen”, czyli „Powrót Jedi”. Powtórkę zobaczymy tydzień później (14 lutego) o 11:35. W obu przypadkach film będzie także wyświetlany w TVN HD.

Rebelianci przygotowują się do ostatecznego ataku na Dartha Vadera i jego jeszcze potężniejszą Gwiazdę Śmierci. Luke Skywalker (Mark Hamill) razem robotami R2-D2 i C-3PO, i z księżniczką Leią (Carrie Fisher) ratują swego przyjaciela Hana Solo (Harrison Ford), którego uwięził podły Jabba the Hutt. Wszyscy razem, wraz z Rebeliantami oraz plemieniem Ewoków, na księżycu planety Endor podejmują desperacki atak na gwiezdną flotę Imperium. Teraz losy całej Galaktyki zależą od krytycznej rozgrywki ojca z synem - Luke staje bowiem twarzą w twarz z Lordem Darthem Vaderem...

„Powrót Jedi” zakończył zarówno klasyczną trylogię jak i przez wiele lat był finałem filmowej sagi. Richard Marquand formalnie był reżyserem tego filmu, tym razem jednak Lucas miał na ten obraz dużo większy wpływ i osobiście reżyserował część scen, zwłaszcza tych trudnych logistycznie. Scenariusz w dużej mierze jest dziełem Lawrence’a Kasdana. Ponadto występują: Ian McDiarmid, Alec Guinness, Billy Dee Williams, Frank Oz, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew, a także David Prowse i James Earl Jones jako Vader.Tagi: Alec Guinness (65) Anthony Daniels (213) Billy Dee Williams (126) Carrie Fisher (358) David Prowse (66) Epizod VI: Powrót Jedi (478) Frank Oz (99) George Lucas (1057) Harrison Ford (476) Ian McDiarmid (119) James Earl Jones (89) Kenny Baker (88) Lawrence Kasdan (159) Mark Hamill (367) Peter Mayhew (110) Richard Marquand (19) Telewizja (51) TVN (37)

Komentarze (16)

Peter_D --> to drugie dłuższe miałem na myśli. ;)

Noooo było w tej wersji dwa razy ;)

no, raczej, tylko po uwadze o zbędnej podmianie twarzy w scenie z duchami powinna być kropka - jestem w stanie to tolerować tylko dlatego że tyle razy to widziałam a trwa to zaledwie chwilkę, potem wymieniłam rzeczy, które toleruję i jestem w stanie jakoś wytłumaczyć. A to całe "nooooooo!" to był gwóźdź do trumny. No i przypomniało mi się, że jak jest pokazane świętowanie na Naboo, to słychać "Mesa is free!" - nawet tu musieli "to" wepchać? I jeszcze te CGI typki w pałacu Jabby kojarzą mi się z "Potworami i spółką" czy może czymś innym w ten deseń. To są dla mnie 3 najgorsze grzechy tych wszystkich "edycji specjalnych", kolejność przypadkowa. Zamiana twarzy nie jest w mojej pierwszej trójce najgorszych zmian, ale mogli sobie darować.

Flora --> niezwykle błyskotliwa ironia (mam nadzieję). ;)

do buźki Haydena się przyzwyczaiłam (bo ładna, co do "wyboru" jak wyglądać po śmierci to co, kto Wybrańcowi zabroni ;)), mrugające Ewoki i więcej świętujących planet w epilogu to całkiem udane zmiany, podobnie jak poprawienie jakości obrazu i niektórych efektów specjalnych, ale kompletnie nie umiem wybaczyć zamiany sceny z piosenką w Pałacu Jabby (ta nowsza jest dla mnie irytująca) i zrujnowania najważniejszej sceny całej sagi tym nieszczęsnym "nooooo!". Podejrzewam, że inni fani nie są tak wybaczający jak ja.

to wersja z niesławnym "noooooooo!"? Oh Sith, ostatnio jak puszczali Star Wars to tego nie było. Będę udawać, że tego nie słyszę.

...i Vader znowu powie "no". O ile w wyszydzanym EIII jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza, tak ze wszystkich zmian w OT ta drażni mnie najbardziej.

Najlepsza dla mnie część <3

Tłumaczenie pewnie znów będzie okrojone.

A póki co jeszcze w kinach można ogladac + brakuje juz kilka milionów do 2 miliardów!

Juz za 2 miechy na DVD/blu-reya wiec izi :D

Za każdym razem mam nadzieję, że Imperialni wygrają. A tu lipa!

Nie puszczą Przebudzenia patrzyłem na grafik TVN :/

Hehe

No to jeszcze tylko tydzień i Przebudzenie Mocy w TVN.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.