Klasyczna Trylogia

P&O 165: Dlaczego szturmowcy mają różne głosy i wzrost?Prequele zmieniały postrzeganie klasycznej trylogii. Czasem do tego stopnia, że ta na pozór wydawała się nielogiczna lub niedorobiona. To dokładnie taki przykład.

P: Czy szturmowcy nie powinni być klonami? Jeżeli tak, to dlaczego w „Nowej nadziei” mają różne głosy i wzrost?

O: Realia tworzenia filmów w latach 70. i 80. były inne, stąd zaistniały różnice w głosie i wysokości szturmowców w oryginalnej trylogii. Komputerowe wygenerowanie setki szturmowców klonów, tworząc dokładnie identyczne siły, nie było możliwie kilka dekad temu. Ale jest oczywiście i rozwiązanie tego problemu wewnątrz uniwersum, zaproponowane przez samego George’a Lucasa. Który podczas prac nad Epizodem III, powiedział swym współpracownikom, że szturmowcy widziani w Epizodzie IV pochodzą z różnych źródeł. Nie wszyscy są klonami Janga. Do tego czasu wielu dawców klonów było wybranych. A sam proces wyboru był bardziej polityczny, niż strategiczny, choćby wybór kuzyna oficera, który nadzorował proces. Wpływy polityczne spowodowała, wybór kandydatów niekoniecznie najlepszych, co powoduje właśnie problemy których doświadczyliśmy w klasycznej trylogii. A by jeszcze wszystko zamieszać, to prócz klonów, część szturmowców pochodzi z poboru lub sama wstąpiła do akademii, o czym mówią często źródła Expanded Universe.

K: Dodatkowo w „Przebudzeniu Mocy”, ale i w „Rebeliantach”, czyli w nowym kanonie widzimy, że szturmowców rekrutowano lub nawet porywano dzieci i wcielano je siłą do armii. To powoduje różnorodność.Tagi: Epizod IV: Nowa nadzieja (562) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (732) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (492) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (325)

Komentarze (18)

Droga redakcjo, niech ktoś z was umieści krótką notkę pod każdym newsem z działu P&O. Jak widzę po wpisach, nie każdy użytkownik wie, że są ta archiwalne pytania i odpowiedzi które ukazały się na Oficjalnej i są traktowane bardziej jako ciekawostka, a nie kanoniczne stanowisko. Przez to padają w komentarzach coraz głupsze wypowiedzi.

Ale to jest aktualny ciąg kanoniczności? Z tego, co mi wiadomo, to szturmowcy byli brani z poboru.

Widać, że redaktor nie ma pojęcia o czym pisze. Najpierw należałoby obejrzeć "What happens with clone army after the clone wars"

Po przeczytaniu tego newsa dostałem raka. Jak można publikować takie gówno? Przecież nawet google translate nie tłumaczy takich bzdur. Ogarnijcie się, bo wstyd.

Ja to zawsze odbierałem tak, że szturmowcy w starej trylogii byli po prostu żołnierzami z poboru lub ochotnikami, jak w każdym innym wojsku. Dopiero nowa trylogia stworzyła klony. A to, że papcio Lucas zaczął dopasowywać starą trylogię do nowej zamiast na odwrót i często gęsto jedna z drugą się nie zazębia to już inna sprawa.

W czasach "starej trylogii" nie było już żadnego klona w służbie Imperium więc odpowiedzi w stylu: "też rekrutowano" sugerujaca że sie trafiali szturmowcy z naboru między klonami nie ma kompletnie sensu.

Klony to klony a szturmowcy to szturmowcy jeżeli chodzi o filmy nie ma ani jednego momentu, żeby klony były szturmowcami.

Sorry Stefan, ale Dark Forces jest niekanoniczne. Hehehe.

"Wpływy polityczne spowodowała, wybór kandydatów niekoniecznie najlepszych, co powoduje właśnie problemy których doświadczyliśmy w klasycznej trylogii."

No, bo zakucie się na resztę życia w zbroję szturmowca to taka kariera, że hoho! Cioci na imieninach można się pochwalić.

A tak na poważnie, to wyjaśnienie słabej celności szturmowców znajduje się w grach z serii Dark Forces/Jedi Knight. Nie człowiek stanowi problem, tylko ch***wy karabin, jakim się posługuje.

Ach, myslę że to było oczywiste

A co do twórcy R2 poszukaj na forum, tam go opłakujemy

Z Finem to było tak, że ktos go żle wyszkolił

Dlaczego nic nie piszecie, że zmarł twórca R2 D2?

*Finn to FN-2187 moja skucha.

@Darth HaRdCoRe Szturmowcy w Imperium Galaktycznym nie byli aż tacy źli, może jednostki poza tzw. Vader Fist były gorzej wyszkolone od klonów czy szturmowców First Order ale za to nadrabiały to ilością oraz co ważne sam pobór zmniejszał ryzyko powstań przeciwko Imperium ponieważ większość zdolnych do walki istot wcielano do armii.
First Order przez traktat pokojowy miał dużo mniejszą armię, wymagało się więc od nich dużo większej profesjonalności, a FN-2199 zdezerterował i uwolnił ważnego więźnia z Ruchu Oporu. Dodatkowo jak wiemy Hux i Kylo rywalizowali o względy Snoke`a, pomysł z indoktrynacją dzieci na szturmowców to dzieło Huxa, nic dziwnego że Kylo wykorzystał okazję aby mu dopiec.

@SirStaniak No niestety są ludzie którzy nie ogarniają nawet takich blockbusterów jak Gwiezdne Wojny, za jakiś czas doczekamy się pytań o TFA w stylu: dlaczego Ruch Oporu lata X-wingami jak minęło 30 lat itp. itd.

Oczywiście, EVII. Późna pora i chyba kolejny epizod w głowie. Przepraszam. :)

A mi co innego na myśl przychodzi... Szturmowcy imperialni byli [użyj dowolnego epitetu], a jakoś nikt ich nie wymieniał i Imperium miało się dobrze. A tu wyskakuje taki Ren w EVIII, ze świetnie wyszkolonymi żołnierzami i zastanawia się, czy by nie utworzyć nowej armii klonów... ;)

Czy potrzebne są pytania, na które odpowiedź znajduje się w filmach?
Co do wzrostu - niektórzy mieli obcasy, podkładki bądź grubsze skarpetki, więc byli wyżsi. Proste.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.