Przebudzenie Mocy

J.J. żałuje za błędy…

W USA mieliśmy pierwszy weekend, w którym „Przebudzenie Mocy” zarobiło mniej niż milion USD. Wyszło 966 tysięcy USD. Obecnie film w Stanach zarobił 932,3 milionów USD (rekord) a w reszcie świata 1,127 miliarda USD.

„Przebudzenie Mocy” tryumfowało także podczas rozdania nagród Jameson Empire Awards 2016. Najlepszy aktor - John Boyega, aktorka - Daisy Ridley, film SF/fantasy, efekty specjalne - Epizod VII, reżyser - J.J. Abrams.

Tymczasem J.J. Abrams przyznał, że w „Przebudzeniu Mocy” są błędy, których żałuje. W szczególności jeden go boli. Chodzi o Chewbaccę, który wrócił do bazy ruchu Oporu i w swoim smutku nie uściskał Lei. Zrobiła to Rey, która Lei nie znała wcześniej osobiście. Ale wiedziała kim jest, obie też były silne Mocą. Chewie zaś zajął się ratowaniem Finna. Tyle, że Abrams wie, iż Chewie przez wiele lat znał dobrze Leię i jej męża, więc tu jednej małej sceny zabrakło.

Harrison Ford zaś powiedział o tym jak odbiera śmierć Hana Solo. Kłócił się o nią przez 30 lat. Nie dlatego, że był znudzony tą postacią, ale zależało mu na pewnym symbolicznym jej poświęceniu. Więc to, co się stało w „Przebudzeniu Mocy” Fordowi bardzo pasuje do postaci.

Lupita Nyong’o tymczasem umieściła fragment dokumentu z wydania BD. Oczywiście dotyczy on nagrywania Maz.W Polsce wydanie BD trafi do sklepów za niecały miesiąc, w USA na początku kwietnia.

Na koniec jeszcze galeria szkiców koncepcyjnych, która została umieszczona na stronie ILM. Są tam obrazki w bardzo dobrej jakości, warto się zapoznać.Tagi: Blu-ray (217) Daisy Ridley (230) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (866) Harrison Ford (476) Industrial Light & Magic (267) J. J. Abrams (519) John Boyega (222) Lupita Nyong`o (89) Nagroda (74) szkice konepcyjne (67)

Komentarze (45)

Szkice koncepcyjne są genialne. Szkoda, że takie ujęcia nie trafiły do filmu np. X-Wingi nad wodą (inne ujęcie jest w zwiastunie a inne w filmie- niestety gorsze).

do przylotu Lei w promie było okej, potem to już tragedia

@Arasuum
Dałeś im okazję się policzyć :))

a na szkicu nr. 43 są 2 słońca.... :) Czyżby pierwotnie miała to być Tatooine jednak ? Kto i po co zmienił ją na Jakku to nie wiem. Komu to przeszkadzalo ?
Abrams NIE zepsuł SW [1]

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW. [14]

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW. [13]

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW. [12]

Co ja zacząłem...

Z tym Star Trekiem, to sądzę, że wątpię... ~;)
Aha, zapomniałem [1500100900]

Dokładnie tak jak piszecie , zepsuł SW i to bardzo. Jest tym bardziej dziwne, że w przypadku Star Treka udało mu się zrobić coś zupełnie odwrotnego.

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW. [11]

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW. [10]

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW [9]

Wg mnie poświęcenie Hana powinno znaleźć się w sadze (nie żebym się cieszył, ale tak powinni zakończyć jego wątek) tylko, że niekoniecznie o takie poświęcenie chodziło.
I teraz specjalnie dla numbersa [1]

Brak lektora spowoduje finansową klapę.

@WeXo - z tego co wiem, to w USA przeważnie wszystko wychodzi wcześniej, cała Europa często musi czekać. Może nie znam wszystkich przypadków, ale na Ossusie przy artykułach o np. książkach widzę dwie linijki, ,,wydano w USA" i ,,wydano w Europie".

Abrams powinien żałować że zabił naszego ukochanego szmuglera.

Dlaczego Polska zawsze musi być gorsza ?? w USA i w innych krajach zawsze jeżeli chodzi o SW wszystko jest szybciej powinno być wszystko równe :/

Skubańce...

Ach ci IPN-owcy, nawet Bastion będą lustrować! Potem darth_numbers opublikuje listę "delikwentów", ale bez wcześniejszej analizy grafologicznej

Cały ten film był błędem.

Numbers - a rób sobie. Po nicku już widać, że lubisz cyferki xD

Lol. To co on pisał to na kolanie po przechlanej nocy? XD Zresztą nie zdziwiłbym się gdyby tak było.

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW [8]

darth_numbers ---> Kogo to obchodzi?

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW [7 czy tam 8]

Za to szkice koncepcyjne rzeczywiście wyglądają przepięknie :)

Dziwne, że Abrams żałuje takiego drobiazgu, a nie np. tego jak spaprał postać Phasmy.

Cały Epizod VII był błędem.
Abrams powinien żałować, że zepsuł SW [6]

Błędem był scenariusz, reszta wyszła fajnie.

Szkice koncepcyjne ładne no i szturmowcy na nich tacy tradycyjnie fajni :)

Też zwróciłem na to uwagę, że po śmierci Hana Chewie minął Leię jakby wcale jej nie znał ale to tylko jedna z wielu nielogiczntch rzeczy jaka miała miejsce w tym filmie...

Abrams żałuje, ale nie tych rzeczy, które powinien...

Chciałem tylko wspomnieć, że robię listę delikwentów wpisujących w komentarzu liczbę w kwadratowym nawiasie. Proponuję to przemyśleć!! :D

-[6] chyba nie muszę dodawać, natomiast sorry Harry, ale... w którym momencie śmierci Solo... poświęca się? Chyba, że nie zrozumiałem co LS chciał napisać, względnie co przetłumaczył :P

Te szkice wyglądają wprost genialnie :) Niektóre mam nadzieję że zostaną wykorzystane w kolejnych częściach :) A co do JJ - każdy film ma drobne błędy; jakby tak do każdego podchodzić to i w Ojcu Chrzestnym czy w Obywatelu Kane by się takie znalazły. Takie wyszukiwanie drobnych błędów jedynie może popsuć niesamowitą radochę z oglądania kolejnych części tej najznakomitszej sagi filmowej :)

Zabawne, że jedyną rzeczą, której żałuje jest jakaś nieistotna głupota.

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW [5]

:DDD

Nie ma pasji, jest pogoda ducha.

The Force Awakens miało w sobie taką moc, potężną dawkę klimatyczności - że żadnego błędu twórców nie dostrzegłem. Aż może mnie zadziwić fakt, że to człowiek mógł to wszystko wymyślić (scenariusz) i stworzyć (efekty graficzne).

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW [4]

Abrams naprawił SW zepsute przez zgredów i grafomanów. Będą mu za to stawiać pomniki! :D
Drobne błędy, PFF. Najlepsza część, zaraz za ANH. Złote czasy!

Najspokojniej jak tylko można -Ekhm, Ekhm: "Abrams powinien żałować, że zepsuł SW" [3] :)

Abrams powinien żałować, że zepsuł SW [2]
Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja :D

"Abrams powinien żałować, że zepsuł SW" - dobra, macie hejterzy, napisałem to za was. Teraz ma być spokój

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.