Różne

Dokument "Sekrety sagi" w TV

Majówka w pełni się rozkręca, więc możemy się spodziewać w telewizji emisji powtórek. Znajdzie się jednak też coś dla fanów Star Wars. Telewizja AXN puści na swoich kanałach film "Sekrety sagi". Jest to dokument "Star Wars: The Legacy Revealed", który został pierwotnie wyemitowany w maju 2007 roku w stacji The History Channel. Emisja tego filmu odbędzie się dziś na kanale AXN Spin o godzinie 20:15, oraz jutro na AXN Black o godzinie 21:05. Zainteresowanych zapraszam do oglądania.

Telewizyjny film dokumentalny, który miał swoją premierę w 2007 roku w The History Channel. Powstał w wyniku współpracy Prometheus Entertainment, The History Channel i Lucasfilm Ltd. Producentem wykonawczym i reżyserem filmu jest zdobywca nagrody Emmy, Kevin Burns. Dokument opowiada o roli filmowych Gwiezdnych wojen we współczesnej kulturze i zdradza kulisy powstania filmów. Poruszona też zostaje kwestia odniesień do mitologii greckiej. Film składa się z wywiadów przeprowadzonych ze znanymi politykami, dziennikarzami i krytykami filmowymi, materiałów archiwalnych oraz fragmentów wszystkich sześciu odsłon Gwiezdnych wojen.Tagi: AXN (17) dokument (61) Telewizja (51)

Komentarze (4)

Dzisiaj widziałem całość. ;) Bardzo ładnie zrealizowany film. Jedyne z czym polemizowałbym to czasami bardzo, bardzo częste odniesienia do mitologii, które niekoniecznie są na tyle powiązane, by ich wymienianie w kontekście Star Wars było konieczne (jak porównanie Heraklesa z Luke`iem Skywalkerem) oraz fragment, w którym mówi się o wyścigach jako próbie oderwania uwagi społeczeństwa od nadchodzącej wojny (nic nie wskazywało na to, że wybuchną Wojny Klonów, a konflikt na Naboo miał charakter lokalny; poza tym wyścigi na Tatooine to była tradycja tejże planety).
Oprócz tego film oceniam bardzo pozytywnie.

To w kółko leci na AXN na przemian z tym drugim dokumentem ale nie pamietam tytułu :P

Dzisiaj trochę obejrzałem, ale całość obejrzę jutro. Wyglądało obiecująco i kompleksowo, co mnie cieszy.

Właśnie oglądałem, polecam każdemu fanowi !
Najfajniejsze porównanie Anakina do upadłego anioła

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.