Książki

Premiera "Bloodline"

penguinrandomhouse.com, starwars.com

Dziś 3 maja, Polacy obchodzą święto narodowe, ale fani Star Wars też mają swoje powody do radości. Za granicą odbyła się premiera powieści "Bloodline", napisanej przez Claudię Gray, której fabuła skupia się na perturbacjach politycznych, jakie nastały przed wybuchem konfliktu z Najwyższym Porządkiem. Senator Leia Organa, jako przedstawicielka stronnictwa Populistów, przeczuwa narastający konflikt o władzę w galaktyce.
Publikacja została wydana w twardej oprawie w cenie 28.00 USD, a jej objętość zajmuję 352 strony. Powieść można również zakupić w formie audiobooka w cenie 45.00 USD na płycie CD, oraz pliku multimedialnym za 22.50 USD. Dla tych co wolą czytniki, udostępniono ebooka o wartości 13.99 USD. Informacje gdzie i co można zakupić, widnieją pod tym linkiem na stronie domu wydawniczego Random House.

Notka reklamowa:

JAK NARODZIŁ SIĘ RUCH OPORU

Kiedy Rebelia pokonała Imperium na księżycem Endor, Leia Organa wierzyła, że to początek trwałego pokoju. Jednak po dekadach wewnętrznych konfliktów i nabrzmiałego impasu w senacie Nowej Republiki, nadzieja na pokój wydaje się być odległym wspomnieniem.

Teraz jako szanowana senator, Leia musi zmierzyć się z zagrożeniami wewnątrz, jak i zewnątrz, jakie czyhają na młodą demokrację. Władcy przestępczego podziemia, skorumpowani politycy i imperialny lojaliści sieją chaos i dezinformację w galaktyce. Zmuszeni do podjęcia działań, zdesperowani senatorzy apelują o wybór Pierwszego senatora. Uważają, że silny i wpływowy przywódca zjednoczy podzieloną galaktykę.

Jako córka Dartha Vadera, Leia, pomimo silnej pozycji w senacie, wzbudza nieufność z powodu swojego dziedzictwa. Ale niektórzy z jej zwolenników uważają, że to silny argument w nadchodzących wyborach. A nowy wróg może zmusić Leię do obrania tej niepewnej ścieżki. Tymczasem, na krańcach galaktyki tajemnicze zagrożenie wzrasta...


By nie psuć fanom przyjemności z odkrywania niuansów powieści, poniżej ukryliśmy niektóre elementy jakie pojawią się w czasie lektury:
[spoiler] Historia ukazana w książce ujawni nam kilka nieznanych nam faktów, jakie miały miejsce przed akcją epizodu VII. Realia fabuły rozgrywają się 6 lat przed wydarzeniami z "Przebudzenia Mocy". Poznamy okoliczności powstawania Ruchu Oporu, czyli co i dlaczego skłoniło Leię Organę do poczynienia tak desperackiego kroku. Poznamy też popleczników Najwyższego Porządku, którzy odpowiadali za jego powstanie i ekspansje. Jedną z kluczowych postaci będzie senator Ransolm Casterf, uważający, że Imperium wcale nie było takie złe. Powieść jest jedną wielką polityczną intrygą, w której będzie nam dane poznać przywódców galaktyki przed dominacją Najwyższego Porządku. Poznamy też powody rozłamu na frakcje Centrystów i Populistów w senacie Nowej Republiki, oraz próby Leii w zawieraniu wątpliwych sojuszy i odkrycia podejrzanych działań jej politycznych przeciwników. Powróci Han Solo, ujrzymy jego relacje z Leią, jeszcze przed odejściem ich syna na ciemną stronę Mocy. Pojawia się też nowe postacie, Joph, republikański pilot łaknący przygód oraz wspomniana wcześniej Greer, która teraz będzie pełnić rolę asystentki Organy. Kilka elementów fabuły będzie nawiązywać do przyszłorocznego epizodu VIII, reżyserowanego przez Riana Johnsona. Postać Vadera będzie miała znaczącą rolę w opowiadanej historii, oponenci Organy będą chcieli wykorzystać wiedzę, że była ona jego córką. [/spoiler]

Poniżej możecie zobaczyć pełną obwolutę, która będzie oblekać twardo-okładkowe wydanie, oraz plakat promujący premierę powieści.Temat do dyskusji na forum.Tagi: Audiobook (12) Claudia Gray (49) Del Rey (460) eBook (64) Epizod VIII: Ostatni Jedi (451) nowości książkowe (239)

Komentarze (12)

No, skoro niektórzy tutaj napisali, że wiele rzeczy ta książka wyjaśnia, to już tym bardziej nie mogę się doczekać. Niby Koniec i Początek miało być takim wprowadzeniem, a nic z tego nie wyszło. Ani zapewne nie wyjdzie, jeżeli chodzi o następne tomy tej trylogii. Także z niecierpliwością czekam na polskie wydanie tej powieści :). Niech Moc będzie z Wami.

Skończyłam. O ile srodek czasem się dłuży o tyle od 23 rozdziału to jazda bez trzymanki. Kilka razy zostałam solidnie zaskoczona, finał jest mocny i dobry. I wyjaśnia się kilka spraw z TFA (a raczej rozjaśnia)...

Fajny pomysł ta książka. Okazuje się że początek spoilera Kylo od kilku lat był po cirmnej stronie koniec spoilera. Jakby nie patrzeć, muszą nakręcić spin off między 6 a 7. Choć ja bym to podzielił na 2 etapy. Kilka lat po Powrocie. I to co w książce może nieco wcześniej.

Sympatycznie, być może skuszę się na oryginalną wersję językową...

No i to jest książka na którą czekałem. Po premierze E7 byłem zły, że nie było żadnego wprowadzenia, a teraz się nawet z tego cieszę i chętnie poznam wypełnienie historii z filmów.

Byście kolorowanki i zagadki dla dzieci przygotowywali, a nie takie coś.

"Every family has secrets"

Resortowe dzieci?

Mam i czytam i na razie bardzo dobrze. Miło dowiedzieć się trochę o polityce, co tam choćby na Ryloth się dzieje ;) ale przede wszystkim świetnie napisana jest sama Leia. Jakieś 15% za mną i bardzo na tak póki co :)

Plan wydawniczy Uroborosu jest znany, można go przejrzeć w naszych zapowiedziach.

Kolejne powieści pojawią się dopiero w roku 2017.

Wiadomo kiedy w Polsce? :)

Postaram się o zakup anglojęzycznego wydania, jeśli nie pojawi się spolszczona wersja książki.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.