Komiksy

W przyszłym tygodniu nowy SW Komiks

Egmont Polska

Za kilka dni pojawi się kolejna odsłona dwumiesięcznika Star Wars Komiks. Jak wiadomo, w magazynie zamieszczane są najnowsze historie z Gwiezdnych Wojen, wydawane od 2015 roku przez wydawnictwo Marvel Comics. Nie inaczej będzie i tym razem. Już niedługo wraz z najnowszym numerem pojawią się dwie nowe opowieści.

Star Wars Komiks 3/2016 (63)

W trzecim tegorocznym numerze dwumiesięcznika znalazły się dwie historie z flagowej serii Marvela, zatytułowanej po prostu Star Wars: krótki, dwudziestostronicowy, retrospektywny komiks Z dzienników Obi-Wana Kenobiego stanowi wstęp do rozrysowanej na sto stron opowieści Walka na Księżycu Przemytników. W poszukiwaniu wiedzy o zakonie Jedi Luke Skywalker szuka Świątyni Jedi, ale traci miecz świetlny i wpada w poważne tarapaty. Tymczasem Han Solo też ma kłopoty, ścigany przez własną przeszłość.
Komiks pierwotnie został wydany w zeszytach Star Wars #7: From the Journals of Old Ben Kenobi: "The Last of His Breed" oraz Star Wars #8-12: Showdown on the Smuggler's Moon przez Marvel Comics.
Scenariusz Jason Aaron, rysunki Simone Bianchi i Stuart Immonen, kolory Justin Ponsor, okładka Stuart Immonen. Tłumaczenie: Jacek Drewnowski. Cena 19,99 zł, 132 strony. Premiera: 9 czerwca 2016 r.

Temat na forum.Tagi: Egmont Polska (608) Jacek Drewnowski (92) Jason Aaron (35) Simone Bianchi (2) Star Wars Komiks (220) Stuart Immonen (6)

Komentarze (38)

oczyma duszy mojej widzę obrazek, co następuje: muła który zapiera się wszystkimi kopytami a pół wsi próbuje wespół go nakłonić by się z bagna ruszył.

Mistrz Seller -> A czytałeś Marę Jade? Ja czytałem. Bardzo fajny komiks. Nie jest to zapychacz. Dobrze rozwija główną postać i łączy kilka ciekawych elementów uniwersum. I co teraz?

Seller -> Już Ci to kiedyś pisałem, że zamiast wypisywać kompletnie niekonkretne wpisy w stylu "nic historia nie wnosi", "a jak to rozwija uniwersum", "to tylko pierwsze tomy a nie rozbudowane serie", to po prostu napisz wprost, jakie historie chciałbyś zobaczyć w kolekcji "Legend". Najlepiej KONKRETNE tytuły. Tak, jak ja tutaj:
http://star-wars.pl/Forum/Temat/16529#602603
http://star-wars.pl/Forum/Temat/20352#619575

Wtedy wszyscy będziemy wiedzieć, co ci w obecnej kolekcji Legend nie pasuje. Bo na razie wypisujesz powody, których nijak nie idzie zrozumieć, a poza tym, jeśli masz jakieś konkretne oczekiwania i interesy od kolekcji Legend, to najlepiej napisać je wprost - kto wie, może ktoś z Egmontu wejdzie na Bastion, przeczyta twoją listę życzeń i się zasugeruje przy planowaniu następnych komiksów do wydania?

Ale wiesz, że część tych komiksów to jedne z najważniejszych pozycji też ze względu na rysunki? I takie np MI czy Boba Fett to właśnie najlepsze przykłady?

Także, jeśli "ktoś" może "spokojnie pominąć"chociażby SoTE, MI, "Fetta" czy "Karmazynowe" to niech się srogo huknie w łeb bo kolejny raz gada bzdury.
I przestań nie lubić rzeczy. [asperger intensifies]

Lubsok >>> tyle, że te pozycje nawet nie rozwijają za bardzo postaci. To są rzeczy które można pominąc spokojnie, bo nikt potem o tym nie wspomina.
A takie opowieści Jedi są niemalże wszędzie w uniwersum.

Seller, aha, po co robić historie spoza głównego nurtu. Przecież one nie rozwijają uniwersum... Pokazują nowe postaci, światy, ale nie widać że to nie rozwój. Lepiej po raz tysięczny czytać jakieś pierdoły o wielkiej trójce, z takimi idiotyzmami jak Abeloth na czele. To na pewno rozwija uniwersum!!! Twoje myślenie poraża po prostu... Nie kompromituj się już.

Lubsok >>> Ale ludzie też pewnie prędzej by kupili komiks za 40 niz za 50. Wyższa cena i brak kontynuacji sprawia, że potencjalni klienci mogą poczuć się zniechęceni
Quide >> Nie wnoszą nic do uniwersum.

Co czyni Mare jade czy Bobe Fetta "zapychaczem"?

A i jeszcze jeśli chodzi o to "Mi chodziło oto, że wolałbym wydanie jak poprzednio za 40 złotych." Woleć to sobie możesz rynek się zmienia, ceny też. Nie miałeś PP w szkole?

Seller twoje komentarze wywołują raka... Daru sobie.

Karwan89 >>> Tylko skąd mam teraz wiedzieć czy wydadzą następne tomy i opłaca mi się w to inwestować. Gdyby nuemry były dobrane bardziej logicznie (tzn. nie same początki serii, a takie MI i KI całe) to byłoby znacznie lepiej. Zwłaszcza, że seria ma masę zapychaczy typu Tales, Mara Jade czy Boba Fett

Podobieństwa i różnice (komiks z Katarnem w czasach NEJ) to nie był element Invasion

no ale nie Mistrzunio, on jest sprytny, nie będzie wydawał dodatkowych 10 cebulionów na jakieś tam komiksy, przecież on nie jest fanem tego uniwersum żeby kupować to co wydają xD

Seller - Wielu woli dodać tę dychę, która, nie oszukujmy się, dużej różnicy nie robi i dostać komiks w oryginalnym wydaniu, a nie w pomniejszonym, budżetowym.

Zwróćmy tutaj uwagę na jedną pozytywną rzecz. Mistrzunio nauczył się już, że piszemy "40 złotych", a nie "40 złoty". Nie besztajcie go tu za jego poglądy, doceńcie że nad sobą pracuje. Krok po kroku i za parę dekad uzyskamy wartościowego członka fandomu.

>Nestor ja tam akurat lubię ładne tomiki na półce:P I ucieszyłbym się gdyby tak wydali np. Invasion, bo czytałem tylko jeden komiks z Kyle Katarnem w którymś SWK

>Seller 1. Ostatni Boba Fett jest idealnym zaprzeczeniem, tego co napisałeś.
2. Nie czytałem opowieści Jedi. Jeżeli np. masz na myśli Karmazynowe Imperium, czy Dark Empire, to z pewnością w drugiej 10tce, która się najprawdopodobniej ukaże jak pisze Sev, będą pewnie kolejne części. Skoro na grzbietach(i nigdzie indziej) nie ma numeru tomu, to nie widzę problemu, żeby je sobie ustawić w dowolnej kolejności na półce.
3. Masz Legedny przemieszane z nowym kanonem:) Jeżeli Cię on nie interesuje, to już Twoja strata. Wszystkich nie zadowolą, a i tak sporym sukcesem jest, że wydają i Legendy i nowy kanon. Uroboros, np. Legend nie będzie wydawać.
4. Teraz rozumiem i się zgadzam. Jako kolekcjoner rozumiem doskonale, że lepiej to wygląda i przyjemniej się patrzy na swoją kolekcję.

Komiksowe LEGENDY SW Egmontu to najlepsze co mogło nas spotkać. Jedyna seria która zbiera historie w całość, jedyna seria która tak kompleksowo wydaje numery niewydane, jedyna seria któa charakteryzuje się jednostrzałowością. EGMONT tak trzymaj dalej. Nie musimy mieć wydawanych Legacy, Empire, Republic w ładnych tomikach, bo SW to nie tylko KOTOR czy serie wydane po 2005 roku. Nie dajmy się zmanipulować jednostce! :D

Sev>>> Ale to nie jest całość, a trudno bym kupował fragment historii.
Master of the Force >>> Wolałbym, gdyby to wydali jak poprzednie komiksy by było taniej i pasowało do reszty komiksów na półce.

Karwan89 >>> To nie jest żadna kolekcja tylko zbiór pojedynczych historii i początków z różnych historii.
2. Nie stanowią osobnych historii, bo większość to część dłuższych opowieści (jak chociażby opowieści Jedi)
3. No, ale jak mam kupić skoro wydadzą tylko pierwszy tom bez ciągu dalszego. Lepiej by było gdyby wydawali jedną serie na przemian z jakimiś krótkimi, wtedy to by miało sens. A tak to co z tego, że kupię komiks, jak nie wydadzą jego reszty.
4. Mi chodziło oto, że wolałbym wydanie jak poprzednio za 40 złotych. I wydawanie jak wtedy konkretnej serii, a nie wszystkiego po trochu, nie wydając tak naprawdę nic kompletnego.

Dodam jeszcze, że Twój argument "Tylko jak ktoś ma kupić 1 tomy, jak nie wiadomo czy wydadzą resztę? Sami zniechęcają ludzi do kupowania." Jest myśleniem idiotycznym.
Dlaczego?
1. jest zapowiedziane 10 tomów i to jest już "kolekcja"
2. tomy nie są numerowane, stanowią osobne i zwieńczone historie, więc nie ma konieczności kupowania wszystkich.
3. podejście nie kupię, bo nie wiadomo czy wydadzą, aż samo prosi się o to żeby nie wydali... bo dla kogo mają wydawać, skoro nie ma komu kupować?
4. nigdy nie wdawałem się z Tobą w polemikę, bo byłem pewny, ze jesteś jakimś troll kontem, ale widzę że Ty jednak serio masz takie poglądy i trudny charakter.

Chciałbym zatem usłyszeć ile powinno kosztować, co wydawać itd. Potem idź do drukarni i się dowiedz jaki jest sam koszt druku i jakie minimum... potem dowiedz się ile kosztuje licencja... potem pomyśl, że prócz Ciebie za ten zysk ze sprzedaży musisz opłacić podatki, pracowników, a księgarnie, które kupują, też muszą opłacić swoich pracowników i swoje podatki... i co? Nadal drogo? Czy może powinniśmy wrócić do czasów jak jeden zbiera grzyby, drugi ubija krowy, trzeci wydaje komiksy i komiks kosztuje 3 wiadra grzybów, albo 2kg krowy?

Seller - tamte były wydawane w o wiele mniejszym formacie. Zakładając ich cenę jako cenę wyjściową, czyli 39.99, a ich rozmiar za rozmiar wyjściowy, czyli 348.84 cm2 okładki, nowe wydania mają okładkę o powierzchni 442.89 cm2, co sugeruje cenę 50.77 PLN. Czyli teraz komiksy są tańsze, jak kiedyś. Także Seller, troszeczkę myślenia przed pisaniem głupot na pewno pomoże. Nawet zapominając o twojej osobie, twoje komentarze mogą po prostu mylić potencjalnych kupców tego komiksu.

Kilka uwag co do "Legend":

1) Wszystkie tomy z serii "Legend", jakie do tej pory wyszły, można spokojnie czytać jako pojedyńcze historie. Kończą się w takich momentach, że wątek jest w całości zakończony, więc nie ma problemu ze zrozumieniem historii.

2) Nominalna cena za zeszyt wynosi 50 zł, aczkolwiek jest sporo sklepów internetowych, gdzie w przedsprzedaży lub już po wydaniu cena spada do 40 i mniej złotych.

3) Jakość wydawanych zeszytów jest bardzo dobra i nie ma do czego się doczepić w tej kwestii.

4) Już niemal na 100% jest pewne, że "Legendy" będą kontynuowane ponad pierwotne 10 zeszytów. Tak więc jest popyt, to jest i podaż.

A co do nowego "Star Wars Komiks", bardzo fajnie poprowadzona i zilustrowana historia. Jak każde poprzednie wydanie, wyląduje na półce.

I po raz kolejny apel: chcemy komiksy SW po polsku, to kupujmy! Niech nie powtórzy się historia z pierwszym Star Wars Komiks.

>>mogliby wydawać coś ciekawego z Legends
*wydają najlepsze komiksy z Legends*
>>DROGIE I SAME POWTÓRKI
*xD*
Seller musisz poważnie przemyśleć swoje życie bo Twoja technika "napisze, że mi się nie podoba to pogadamy" już nie działa.

Wchodzę sobie poczytać o komiksie, a tu...
Niech to, oni mają rację. Legendy nie będą rozwijane i dobrze, że wydają jeszcze stare tomy. I tyle.

Seller nawet, gdy mówi rzeczy z którymi ogólnie rzecz biorąc bym się zgodził, robi to w taki sposób że mam ochotę pokazać mu że nie ma racji xD Jest to pewien rodzaj sztuki.

Nie, mój drogi Sellerze, Ty jesteś fanem Legend. Jednego z uniwersum SW. Sam już zauważyłeś, że nie jest już rozwijane. Komentuj projekt Przybliżając Legendy. Ja wchodzę tu, bo wiem, że znajdę coś dla siebie. Mi nie wadzą ani Legendy, ani Kanon. Czytam co mi wpadnie w łapy i oceniam jak na Gwiezdne Wojny przystało.
A ty, skoro wiesz, że na Bastionie królują ostatnio nastroje "reformacyjne", to po co tu wchodzisz? Żeby posmęcić?

Kolejny fajny komiks, tzn mam do niego wiele zastrzeżeń, ale graty dla Marvela, że się nie boi takich rzeczy robić jak w tym zeszycie.

--> Mistrz Seller zawsze ale to zawsze jak wiesz gdzie kupić to kupisz taniej. No ale można kupować w empiku i narzekać, że jest drogo.

SirStaniak >>> Jestem fanem SW, więc wchodzę na stronę fanów SW. Co w tym dziwnego?
ogór >>> Tylko z punktu widzenia konsumenta to jest to płacenie więcej za coś co nie wpływa aż tak bardzo na czytanie i co w cale nie jest potrzebne.

Mistrz Seller -> Były po 40 w mniejszym formacie i z inną okładką, teraz jest lepsza okładka i większy format i są droższe o 10 zł ;)

Sellerze, wedle badań naukowych, bycie fanem owszem, oznacza trzeźwość podejścia, ale i tak polubienia.
Wyjaśnij mi, skoro nic już z Legend nie ma, a nawet jak są, to źle, to po kiego tu wchodzisz?
Nie lepiej siedzieć w domu i czytać Legendy i trwać w nieświadomości egzystencji Disneya?

Lubsok >>> Bycie fanem to krytyczne patrzenie na obiekt uwielbienia, a nie łykanie wszystkiego co jest bezrefleksyjnie.
Master of the Force >>> Jakoś wcześniej kosztowały 40 zł
Karwan89 >>> Tylko jak ktoś ma kupić 1 tomy, jak nie wiadomo czy wydadzą resztę? Sami zniechęcają ludzi do kupowania. Co mi po tym, że może wydadzą ciąg dalszy. Albo niech wydają daną serie całą, albo niech jej nie wydają.

Przypomnienie w telefonie ustawione. Co do Legend, jeżeli znajdą odbiorców, to kto wie czy nie zostanie zapowiedziane kolejne 10 tomów, a wtedy już powinno być mniej powtórek.

Seller - droga? Xd Chyba nie masz pojęcia ile normalnie kosztują komiksy :D

Przestaniesz w końcu narzekać w każdym komentarzu? [2]

Przestaniesz w końcu narzekać w każdym komentarzu?

Mogliby wydawać coś ciekawego z Legends, a nie tylko nowy kanon. Seria Legends nie dość, że droga to ma same powtórki, albo pierwsze tomy dłuższych serii

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Komiksy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.