Przebudzenie Mocy

Ostateczny wynik w USAPo 24 tygodniach wyświetlania „Przebudzenie Mocy” zostało zdjęte z amerykańskich kin. Film zarobił tam 936.662.225 USD. W USA to największy kasowy hit, oczywiście jeśli nie liczymy inflacji. Jeśli uwzględnimy inflację to film w Stanach znajduje się na 11 miejscu największych przebojów wszech czasów.

Gorzej „Przebudzenie Mocy” poradziło sobie poza Stanami. Tam film J.J. Abramsa uplasował się na czwartej pozycji, po „Avatrze”, „Titanicu” i „Szybkich i wściekłych 7”. Epizod VII zarobił 1,131 miliarda USD. Słabo poradził sobie na rynku chińskim, który obecnie prawdopodobnie uratował sequel „Warcrafta”.

Sumarycznie na całym świecie „Przebudzenie Mocy” uplasowało się na trzecim miejscu z kwotą 2,068 miliarda USD. Tuż za „Titaniciem” i daleko za „Avaterem”. Warto przypomnieć, że „Titanica” w górę pociągnęła także wersja 3D, która weszła do kin w 2012. Bez niej Epizod VII byłby na drugim miejscu.

W Polsce był to największy hit zeszłego roku. Sprzedano około 3 milionów biletów.

Istnieje pewna szansa, że „Przebudzenie Mocy” poprawi sobie jeszcze wyniki. Może wróci do kin w ograniczonej ilości przed kolejnymi filmami, lub przy okazji.

Globalnie „Przebudzenie Mocy” jest najbardziej dochodową częścią „Gwiezdnych Wojen”. W USA, jeśli uwzględnimy inflację, zostało w tyle za „Nową nadzieją”, ale przegoniło „Imperium kontratakuje”. Zobaczymy jak poradzą sobie kolejne filmy z cyklu.

A na koniec kilka innych ciekawostek. Okazuje się, że kluczowi pracownicy Hasbro poznali fabułę filmu na dwa lata przed premierą. Dotyczy to także śmierci Hana Solo. Oczywiście nie zdradzili jej „szeregowym” pracownikom tej firmy. To akurat nie było potrzebne do produkcji figurek. Obecnie Hasbro pracuje nad produktami związanymi z Epizodem VIII.Tagi: Avatar (28) Epizod IV: Nowa nadzieja (655) Epizod V: Imperium kontratakuje (520) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (866) Hasbro (600) J. J. Abrams (519) World of Warcraft (12)

Komentarze (18)

Quide: mówilem że zarobili strasznie dużo, a nie że strasznie więcej niż TFA - a przyznasz, że przeszło milliard zielonych to jest strasznie dużo pieniędzy :)

Brawo. Dobry wynik. Swoje 3 grosze dołożyłem.

@Shedao
Bez przesady - TFA poza USA zarobilo 1 131 M$ a F7 1 163 M$.
30 baniek przy takiej skali to niewiele ponad blad pomiarowy :P

Ale licząć wynik za cały świat TFA jest sporo nad F7.

chyba chodzi o hype związany ze śmiercią Paula Walkera, słyszałem że w Chinach strasznie dużo kasy zarobili

TFA jakościowo pasuje do "nowych pokoleń", ale serio więcej zarobił F&F7? Co tam się działo? o0

Fakt Cameron fajnie to zrobił, kiedy Avatar miał już schodzić z kin wrzucił wersję kilka "sekund"( ;P) dłuższą ludzie znowu pobiegli do kin na fali euforii jaka panowała odnośnie Avatara :) Film jako jedyny miał taki nagły skok powrotu do kin widzów, po latach ta sztuka udała się bajce Kraina Lodu mimo iż ta nie miała takiej strategii bardziej ludzie byli zawiedzeni hobbitem i pobiegli z powrotem na bajkę ;)

Nie tylko Titanica puszczali kilka razy. Avatara bodajże 3 najpierw w lepszej wersji 3d a później 10min dłuższy. Bez tych dogrywek zarobił zdecydowanie mniej.

Na wewnętrznym rynku maja 60% w Europie w zależności od umów do 40% w Chinach 25% dlatego ich głownie obchodzą zarobki w hameryce ;P

Imponujące!

@JORUUS
Zważywszy że po seansie nikt Cię nie wygania ze strefy za bramkami i możesz chodzić po salach do bólu, to jest to wielce prawdopodobne.

Stało się... chyba nigdzie już TFA nie puszczają w kinach... szkoda, że nie przebił Titanica :(

@Quide Tyle, że wytwórnia tworząca Warcrafta jest częscią chińskiego koncernu, więc pewnie zyski z tego kraju bedą mieć wyższe niż w przypadku innych producentów.

To w USA pewnie zrobiłbym ponad 66 seansów z TFA :D

@Ephant Mon
No niestety ani trochę. Warcraft przy budżecie 160M$ w USA osiągnął 38,5M$ BoxOffice (a to są wpływy do kas kin, producent dostaje tylko część z tego). Ponadto zanotował kolosalny spadek między pierwszym (24M$) a drugim (7M$) weekendem.
Tymczasem poza granicami USofA BoxOffice wyniósł 340M$ z czego 205M$ to Chiny (nadal to wpływy kin a z BoxOffice za granicą producent zarabia mniej niż z krajowych).

Jeszcze 100 milionów po powrocie do kin i 2. miejsce. :D

uratował sequel pewnie w sensie że go zrobią, bo w USA radził sobie tak se (chociaż i tak by pewnie się opłacił)

Swietny wynik! Zwlaszcza w USA!

Sequel Warcrafta? Ciekawe...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.