Star Wars TV

Zakochany imperator, czyli o scenariuszach serialu aktorskiego słów parę

Choć serial aktorski chyba szybko nie powstanie, to jednak od czasu do czasu wypływają pomysły ze scenariuszy. Niedawno jedną rewelacją podzielił się Cory Barlog, producent gier odpowiedzialny za serię „God of War”. Przyznał, że gdy jeszcze planowano serial, LucasArts chciało przygotować grę z nim związaną. Barlog był zaangażowany w ten projekt na tyle mocno, że miał możliwość pojechania na ranczo Lucasa, by przeczytać sobie w spokoju scenariusze do serialu.

To co go najbardziej uderzyło to postać imperatora. Serial między innymi miał nam ukazać zupełnie inne oblicze Palpatine’a, uczynić go bardziej sympatycznym. Co nie znaczy dobrym. Mieliśmy zrozumieć motywy, które doprowadziło go do tego kim się stał. Podobno za młodu Palpatine był całkiem sympatycznym, a w bezlitosnego typa zmieniła go bezduszna kobieta i związek z nią. Czyli nieszczęśliwa miłość zmieniła galaktykę.George Lucas wymyślił postać Sawa Gerrery, w którego w „Łotrze 1” wcieli się Forest Whitaker. Zanim postać trafiła do „Wojen klonów” istniała już wcześniej. Teraz pojawi się w filmie. Powyżej projekty Sawa z „Wojen klonów” Dave'a Filoniego.

Przyszłość „Star Wars Underworld” nie rysuje się dobrze. Wygląda na to, że scenariusze serialu będą raczej bazą pomysłów. A czy kiedyś powstanie w końcu z dawna obiecywany serial aktorski? Zobaczymy.Tagi: Dave Filoni (362) Forest Whitaker (53) George Lucas (882) LucasArts (106) Łotr 1 (397) Plotki (962) Serial aktorski (129) The Clone Wars (1209)

Komentarze (20)

SroQ -> Zgłaszam się, nadal uważam, że to Disney doprowadził do katastrofy w SW poprzez kasację starego EU i stworzenie przeciętnego TFA. Więc sorry, nigdzie nie wyjdę;)

Zwłaszcza, że pomysł z Palpkiem nie jest taki zły, a nawet całkiem życiowy - faktem jest, że rzeczywiście nieszczęśliwe zakochanie zmienia człowieka, czasem bezpowrotnie.

Z Palpkiem jest jednak taki problem, że:
1. Historia Sidiousa przedstawiona przez Luceno bardziej mi się podoba, prawie tak jak moje wyobrażenia o młodym Palpku
2. Palpatine jest uosobieniem potęgi, a takie postacie moim zdaniem powinny być aseksualne - bo po co pożądanie seksualne komuś, kto dysponuje ogromną mocą i potęgą? Podobnie mógłbym powiedzieć o Yodzie czy o potęgach z innych fantastyk.

Wolę wersję z Dartha Plagueisa, syn bogatego szlachcica zawiedziony krótkowzrocznością ojca, zabija go razem z całą rodziną i zostaje uczniem Plagueisa, po przeczytaniu Tarkina ta wersja jest moim zdanie najbliżej bycia w kanonie
@Lord Budziol to nie z seksmisji.

@darth_numbers
Coś w tym jest. W co drugiej powieści Dicka, główny bohater próbuje "pozbyć" się żony. Dick był 5 razy żonaty.

Ha ha! Uraz Lucasa do byłej żony (Marcii) okazuje się być NAPRAWDĘ głęboki! To już jakaś obsesja :D

Sympatyczny Palp, który stał się złym Sithem przez związek z kobietą? Cholercia... coś mi to przypomina. Tylko co? Ano tak... historię Anakina!

Hmm.. mogłoby być ciekawie.. w sumie troche podobnie jak u Anakina..

@SroQ
Wiem że trollujesz ale niech będzie: wychodzę.

W kantynie nie można zamieszczać postów. (fail)

Lubsok - Najwyraźniej nikt nie czyta twoich postów.

Poza tym Palpatine zawsze był dla mnie sympatyczny.

A mi się pomysł podoba.

Mężczyźni rządzą światem, a kobiety mężczyznami;p

Anakin przeszedł na CSM też przez kobiety. Kobiety rządzą.

Wow, jaka prędkość. Pisałem o tym wątku Palpiego już z tydzień temu w kantynie.

Palpatine i miłość - Szczerze? To nawet nigdy bym tego nie wymyślił.

Niech teraz wyjdą ci wszyscy, którzy uwazają że Disney wcale nie uratował SW przed kompletną katastrofą xD

Sellera nie liczę, bo jego nawet kucyki Pony w wersji SW by nie przekonały do powyższego, o ile byłyby robione w ramach starego kanonu.

Zupełnie nie podoba mi się ten pomysł z "usympatycznianiem" Palpatine’a. Moim zdaniem Imperator był, jest i powinien pozostać uosobieniem zła.

Teraz możemy przyklaksać panom, którzy chcą, by George reżyserował Ep. IX. XD
Błorze, jak to dobrze, że ten serial nie powstał. Jeszcze by się GLAAD przyczepił, że zło w SW jest przez kobietę.

Niech nie powstaje. [2]

Niech nie powstaje. To nie ma prawa się udać :3

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Star Wars TV"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.