Wojny Klonów

Saw Gerrera w „Wojnach klonów”

oficjalnaW zeszłym tygodniu ujawniono, że postać w którą wcieli się Forest Whitaker w „Łotrze 1” to Saw Gerrera. Bohater ten pojawił się w „Wojnach klonów” w 2012. Warto sobie zadać pytanie, co właściwie o niej wiemy, nie licząc tego, iż będzie to pierwsza nowokanoniczną postać, która wpierw pojawiła się w kreskówce, a dopiero potem w filmie. Zresztą, co tu dużo mówić, dwie najbardziej znane wcześniejsze postaci, które przeszły podobną drogę, czyli Boba Fett i Grievous, pojawiły się w animacjach będących niejako wprowadzeniem do filmu. Tu wygląda to trochę inaczej.

Saw Gerrera pojawił się w sezonie piątym, w czterech odcinkach związanych z Onderonem. Są to : A War on Two Fronts, Front Runners, The Soft War i Tipping Points. Scenariusz do nich wszystkich napisał Chris Collins. Tam Saw prowadzi oddział partyzantów, no i jeszcze dochodzi sprawa wyrzutni rakiet od Hondo.Saw został wspomniany także w serial „Rebelianci”, w odcinku The Honorable Ones. Agent Kallus wspomina o najemniku z rasy Lasatów, który pracował dla Sawa. Dodatkowo o Gerrerze wspomina Claudia Gray w powieści Bloodline. Tam Ransolm Casterfo mówi o kampanii partyzantów Gerrery w walce przeciw Imperium. Przewodnik „Ulitmate Star Wars” sugeruje, że Saw stał się potem kluczową osobą w rebelii przeciwko Imperium.

W odcinkach o Onderonie widzimy Sawa jako chętnego do walki przeciw opresji. Wraz z siostrą Steelą i innymi lojalistami walczy przeciwko uzurpatorowi, królowi Rashowi, który przeciągnął Onderon na stronę Separatystów. Mogliśmy obserwować Sawa, w chwili, gdy Anakin, Obi-Wan i Ahsoka trenują lojalistów do walki. Saw ukazał się nam raczej jako osoba, która rwie się do walki, zamiast planować. Nieco arogancki i niecierpliwy, ale dzielny i odważny. Jednocześnie strata siostry mogła zmienić trochę jego osobowość.Ciekawe jest to, że choć Saw w oryginale pojawił się w „Wojnach klonów”, to powstał wcześniej. Według Pabla Hidalga twórcą tej postaci jest George Lucas, który chciał ją wykorzystać w serialu aktorskim. Ponieważ prace nad serialem przeciągały się (i na razie nadal tak to wygląda), Lucas uznał, że szkoda zmarnować tego bohatera i przeniósł go do „Wojen klonów”. O serialu pisaliśmy ostatnio tutaj.Walki na Onderonie w pewien sposób wpłynęły na kształtowanie się Sojuszu Rebeliantów. Nie tylko ze względu na powiązanie symboli. Chodzi o zorganizowaną grupę, która walczy przeciw opresyjnemu porządkowi. W tym kontekście są oni protoplastami Rebelii. Andrew Kishino, który podkładał głos Sawowi w serialu, dokładnie w ten sposób widzi tę postać. Jako takiego walecznego ducha późniejszej Rebelii. Dave Filoni dodaje, że Lucas miał taki zamysł, by ukazać wiele walczących na swoją własną rękę grup, które potem dopiero jednoczy Mon Mothma i Bail Ograna, tworząc Sojusz Rebeliantów.

Zdaniem Kishino, Saw należy do tych osób, które nie boją się pobrudzić sobie rąk.

Saw mocno przeżył śmierć swojej siostry. To też coś, co pochodzi od George’a Lucasa. To jemu zależało, by mieć walczące rodzeństwo na Onderonie. Saw czuje się odpowiedzialny za śmierć Steeli, nie tylko ze względu na to, że razem walczyli we wspólnej sprawie, ale też, że pośrednio doprowadził do reakcji łańcuchowej, która zabiła jego siostrę.Kim obecnie stał się Saw Gerrera, którego zobaczymy w „Łotrze 1”? Tego nie wiadomo. Kathleen Kennedy sugeruje, że znajduje się on na marginesie Sojuszu Rebeliantów. Do tego stopnia, że oni się zwyczajnie go obawiają. Prawdopodobnie nie boi się robić rzeczy, które Bail Organa czy Mon Mothma uznają za naganne.Tagi: Andrew Kishino (8) Claudia Gray (36) Dave Filoni (357) Forest Whitaker (53) George Lucas (875) Kathleen Kennedy (257) Łotr 1 (392) Serial aktorski (128) Star Wars: Rebelianci (Star Wars: Rebels) (490) The Clone Wars (1207)

Komentarze (17)

@ HAL 9000

You made my day, zresztą, as usually

Ashoka żyje!
Na otwarcie mogliby pokazać jak "Aśka" zabija Vadera! Oooo!

@ DSHI

Miałem i nie miałem jednocześnie. Chciałbym żeby pokazali to, co się stało po tym, jak "kurtyna opadła" Było by to dobre wprowadzenie Aśki na duży ekran.

Dobry pomysł, jestem za.

Jeszcze niech dokręcą jak Vader zabija Ahsokę na otwarcie filmu.

No shit Sherlock.

A myślisz, że po co są dokrętki.

Gdyby tak było to na nowo musieli by też ponagrywać wszystkie sceny, w których pada jego stare imię. xP

@Rif_ Może dopiero po nakręceniu filmu stwierdzili że to będzie Saw Gerrera z TCW i bardziej podobny będzie z włosami niż bez;p A dokrętki to po prostu wszystkie ujęcia Whitakera w peruce;p
Ewentualnie jak Imperialni go złapali to ogolili go w więzieniu;p

Wiemy już czemu nie ma włosów na trailerze, a na zdjęciu ma afro?

Dzięki za wyjaśnienie, sam się głowiłem, kiedy on był w Wojnach Klonów. ;)

No nie, ten szkic to do zupełnie czegoś innego był zrobiony ;)

Saw Gerrera.Popatrz na szkic.

@Rudziutka84, kto?

To już chyba można się domyślić kim jest klękająca postać z trailera.

Według "koncept artów" z Archiwum Jedi, było wiele koncepcji tych postaci (chyba z 7-8, pisze z pamięci) - Steela miała być bardzo Afroonderońska, lub całkowicie Euroonderońska, podobnie z fryzurą. ale ostateczny koncept całkiem fajnie wyszedł.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.