Łotr 1

Prasa o „Łotrze 1”

Powoli ujawniane są nam szczegóły „Łotra 1” na łamach prasy. Tym razem „Gwiezdne Wojny” są tematem numeru magazynu „Empire”. Pierwszy artykuł dotyczy tytułu filmu. Gareth Edwards sugeruje, że tytuł ma wiele znaczeń. Oczywiście jest oznaczeniem wojskowym, w pewien sposób nawiązujący do Eskadry Łotrów. Ale ma też oznaczać, że to pierwszy film, który zbacza ze ścieżki epizodów sagi. Inna interpretacja to oczywiście postać Jyn Erso, która jest rodzajem łotrzyka. Fakt, że tytuł ma tyle znaczeń upewnia Edwardsa, że dokonali słusznego wyboru.O swojej postaci wypowiedział się niedawno Alan Tudyk. Nawiązał pośrednio do tego, że Edwards nazwał K-2SO Chewbaccą w skórze droida. Tudyk twierdzi, że coś w tym jest. K-2SO był droidem imperialnym, który został przejęty i przeprogramowany, a co za tym idzie uwolniony przez Cassiana Andora (Diego Luna). To zmieniło osobowość droida. Tudyk przyznał, że dla niego to właśnie kwestia uwolnienia była bardzo istotna w odgrywaniu tej roli. W Imperium wszystko musiało pracować jak trybiki wielkiej maszyny. K-2SO mogąc się rozwijać trochę zdziwaczał. Tudyk wspomina scenę, którą pokazano na Celebration, gdzie Cassian kazał droidowi trzymać bagaż. Ten jak tylko Andor i Jyn sobie poszli, zwyczajnie go wyrzuca. C-3PO z pewnością by to trzymał. Zdaniem Tudyka, K-2SO jest zbyt szczery by to robić. Jest innego typu droidem, co powoduje, że jest bardzo zabawny. Alan dostał dużo wolnej woli w interpretacji scenariusza, co sprawiło, że postać dla niego jest bardziej ludzka.Felicity Jones czeka na premierę trzech filmów: „Siedem minut po północy”, „Inferno” i „Łotr 1”. Jak wspomina, zwłaszcza te dwa ostatnie były dla niej fizycznie bardzo wymagające. Choćby trzygodzinny sesje nauki walk. W przypadku „Łotra 1” aktorka musiała zmierzyć się ze swoją dużą wadą, czyli problemami z punktualnością. Robiła wszystko, by pojawiać się na planie o właściwym czasie każdego dnia zdjęć. No a przez poranne ćwiczenia a potem pracę na planie, aktorka poza „Łotrem 1” właściwie nie miała prywatnego życia. Za to sama bagatelizuje kwestię dokrętek. Przy takich filmach wszystkim zależy, by wyszło najlepiej.

Riz Ahmed mówiąc o pracy przy filmie wspomina o realizmie. Wręcz dokumentalizmie, zupełnie innym podejściu do kina. Jego zdaniem to tak jakby w realiach „Gwiezdnych Wojen” zrealizowano film „Bitwa o Algier” (1966).

Na koniec ujawniono listę firm, które są sponsorami filmu. Są to: Duracell, Gillette, General Mills, Verizon i Nissan.Tagi: Alan Tudyk (43) Diego Luna (47) Felicity Jones (96) Gareth Edwards (148) Łotr 1 (392) Prasa (180) Riz Ahmed (38)

Komentarze (19)

To film niepotrzebny,tak jak inne zwane spin offy. Bo np Leia czy Tarkin byli kluczowi,a tu ich brak. Ale kasa będzie i takich spin offów zrobią ze 40.

@Lubsok - jeśli masz rację, to byłaby to tajemnica większa niż Tarkin. ~;) Bo Vadera ujawnili. ~:P

A co do Gillette, to sądząc po ostatnich Igrzyskach, może nie chodzić o komunikatory, ale o konsekwencje używania testosteronu w celu wytrzymania reżimu treningowego przez ładniutką Jyn... ~;)
I oczywiście, że K-2SO to potomek HK-47 w prostej linii. ~:)

@Nestor
Ja bardziej stawiałem, że będzie mu bliżej do I-5, a może będzie to miks obu modeli? ;)

Machina ruszyła. Do grudnia zdąży wywołać konkretne "ciśnienie".

Nissan ma w USA model o nazwie Rogue, pewnie takiej okazji po prostu nie mogli przepuścić.

Aj lubię To!

K-2SO to taki HK-47 tych dziejów Star Wars.

TFA sponsorował Jeep, teraz mamy "Nissan kontratakuje"

Ale one są niekanoniczne. Choć film TCW jest kanoniczny, a o nim nie wspomniał. Ale pewnie się nie liczy, bo nie jest Live Action.

@ObiKenobi55, tamte to nie filmy, tylko gnioty :P.

Edwards uważa, że Łotr 1 będzie pierwszym niezależnym od epizodów filmem Star Wars? Chyba nie wie biedaczyna, że istnieje coś takiegp jak Przygoda wśród Ewoków, że o Star Wars Holiday Special już nie wspomne ;)

Gilette - czyli znowo zobaczymy komunikator zrobiony z maszynki do golenia dla kobiet :)

Yen raczej nie będzie Jedi, ale pewnie zobaczymy lightsaber Vadera.
Mnie bardziej zastanawia Nissan.

Gilette - już wiemy czemu Saw ma dwie różne fryzury :D

Yogurt, a skąd wiesz? Może Donnie Yen to ukryty Jedi i będzie walczył z Vaderem? xD

Cóż za wielkie poświęcenie, jestem pod wrażeniem tego, co ludzie są w stanie zrobić dla roli!

"aktorka musiała zmierzyć się ze swoją dużą wadą, czyli problemami z punktualnością"

To brzmi co najmniej jakby była niepełnosprawna albo cierpiała na poważną chorobę, a nie była leniem

Nie ma mieczy świetlnych, to po co Duracell? ~;)

K-2SO ~:) się doczekać nie mogę.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Łotr 1"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.