Wojny Klonów

P&O 194: Jak myśliwiec Anakina wchodził w nadprzestrzeń?Dziś pytanie o serial „Wojny klonów” Genndy’ego Tartakovky’ego i jego zgodność z „Atakiem klonów”.

P: W odcinkach 11 i 17 serialu „Wojny klonów”, Anakin pilotował swój specjalnie zmodyfikowany myśliwiec Delta-7 w nadprzestrzeni. Moje pytanie brzmi, jak on tam się znalazł bez pierścienia hipernapędu? Według mojej wiedzy w Słowniku Obrazkowym z Ataku Klonów jest napisane, że Delta-7 był zbyt mały by posiadać własny napęd nadświetlny? Możecie to jakoś wyjaśnić?

O: Słowem kluczem są tu specjalne modyfikacje. Pamiętaj, że Anakin to geniusz mechaniki i przeróbek, a jego usposobienie nie pozwala mu na akceptowanie powszechnie obowiązujących zasad. Większość myśliwców z tamtego okresu faktycznie nie posiadała hipernapędu z dwóch podstawowych powodów: koszty i potrzebne zasoby energetyczne.
By zmniejszyć koszty, Kuat System Engineering nie montowała hypernapędu ani podsystemu astrogacyjnego w standardowych Delta-7. W zamian firma TransGalMeg Indurstries, Inc. tworzyła osobny pierścień hipernapędu. Ale niewielka ilość myśliwców Jedi miała wbudowany napęd nadświetlny (można to zauważyć w grze Star Wars: Jedi Starfighter), ale nie były one masowo produkowane, ze względu na koszty.
Anakin oczywiście wziął swój Delta-7 i rozebrał w nim system zasilania, odnowił i przerobił go tak, by mógł podtrzymywać silniki TransGalMeg, które przymocował bezpośrednio pod myśliwcem. To właśnie te dwa wielkie przypominające stylem podracer silniki.
Te myśliwce są wciąż za małe, by posiadać komputer nawigacyjny, dlatego Anakin polega na swoim droidzie astrometycznym, oraz oczywiście Mocy, dzięki którym bezpiecznie pilotuje w nadprzestrzeni.Tagi: Clone Wars (219) Epizod II: Atak klonów (791) Genndy Tartakovsky (47) Jedi Starfighter (19) Słownik obrazkowy / Przewodnik ilustrowany (63) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (325)

Komentarze (24)

Niemniej, kanoniczny jak najbardziej Grevious jest z niekanonicznej kreskówki CW, a niedługo już kanoniczny Saw Gerrera jest z jeszcze kanonicznych TCW ;)

Ja od dawna mam gdzieś kanony papy Lucasa, Lelanda Chee, czy innego Disneya ;) Po prostu chciałem wytknąć, że Seller aż tak bardzo na siłę próbuje wyłożyć lepszość starego nad nowym, że zwyczajnie sięga po kłamstwa.

Wy poważnie jeszcze się przejmujecie kanonem, jakimkolwiek? ~:D

Ktoś pamięta dwa _filmy_ TV z Ewokami? Ba, w ramach kanonu, one były w encyklopediach i przewodnikach. Poważne materiały źródłowe. ~X) I gdzie są? ~;)
CW były w kanonie (IMHO okazały się za dobre, ale to _moje_ IMHO, nie trzeba się z nim zgadzać, nie będę "polimeryzował") i pokazały, że można zarabiać na kreskówkach (Droids i Ewoks chyba były za wcześnie). Więc CW wybyły, a objawiły się TCW (pakiet kontrolny we właściwych rękach). ~:)
TCW jak skończyły? No nie skończyły, je skończono. Rozpoczęto kolejny projekt. Następny na horyzoncie, co będzie z Rebels (GłównyGłówny już nie jest GłównyGłówny)? ~;)
Itd. itp.

Jeśli kiedykolwiek ktoś wpadnie na pomysł kinowego epizodu/spin-offu, który będzie kolidował z TCW, Rebels, jakąś książką, to one po prostu wylądują w "New Legends". ~:P

I dlatego nie należy się przejmować jakimkolwiek kanonem. Lepiej cieszyć się ruchomymi obrazkami, gdy są dobre lub kręcić nosem, gdy są kiepskie. ~:)

Seller > Dawno większej bzdury nie słyszałem. Dobrze wiesz, że istniał podział na poziomy kanoniczności, z filmami na samym szczycie, potem serialami TV, dalej książkami komiksami, etc, etc. A jeśli tego nie wiedziałeś, to link poniżej.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_canon

Nild >>>> Kiedyś też był jeden kanon, a CW było jego częścią. Tylko kilka elementów, które nie zgadzały się z resztą zostały zmieniane.

Anakin naciskał czerwony guzik i..... FRU. [2]

Anakin naciskał czerwony guzik i..... FRU, wchodził w nadświetlną. Końcówka 11.

Lubsok > jak ktoś chwilę temu wypunktował, w nowym kanonie nie ma podziału na poziomy. Jestem jeden i wszystko jest sobie równe, albo nie istnieje w nim (jak gry LEGO, czy Battlefront :P). Swoją drogą CW z tego co pamiętam bardzo szybko przestało być kanoniczne w EU.

Temt: Jak myśliwiec Anakina wchodził w nadprzestrzeń? a w komentarzach gówno burza nie związana z tematem jak zawsze :D

Tylko w nowym kanonie nie ma już różnych stopni kanoniczności i innych hierarchii, wszystko ma tworzyć spójną całość.

A kto tu mówi o Disney`? Stwierdzam tylko, że filmy są i zawsze będą najbardziej kanoniczne. A takie seriale jak TCW nie.

Ale produkował je LUCAS. Wiem że dla czcicieli myszaka Dżordżu bardzo mało znaczy..ale proszę mnie do tego wora nie wrzucać.

A w RotS ich końcówka. A w CW i TCW jest ukazane część tego co pomiędzy.

No co z tego że rozszerzenie? Jedno z tych rozszerzeń nie jest już nawet kanoniczne.

CW i TCW to rozszerzenie tych filmowych. Jakbyś nie zauważył w AotC wojny był pokazany zaledwie początek, skrawuniek.

Nie. Prawdziwe wojny klonów to tylko te pokazane w AotC i RotS, bo to są filmy. A filmy to największy kanon.

TCW to też PRAWDZIWE wojny klonów. Może nawet bardziej od CW bo nie ma pewności ile Lucas obgadał je z Gendrym. Choć myślę że konkretnie bo to widać :D

@Reek - no nie bardzo na siłę, bo (właśnie sprawdziłem ~:)) faktycznie Delta-7 Skywalkera ma dodatkowe silniki. Choć biorąc pod uwagę umieszczenie R4, to raczej zmodyfikowana Delta-7B.
Od 21 latał już ETA-2 z R2-D2, którego dostał od Padme, jako prezent po pasowaniu na Jedi. ~:)
I tak, CW to prawdziwe Wojny Klonów. ~:D

CW to prawdziwe Wojny Klonów. Kto oglądał ten wie!

@Yogurt
Działy mieszają, a i tu na siłę dali wyjaśnienie, co zwykle robią w TCW.

Bardzo dziękuję za te informacje. Samo że Skywalker modyfikował swoje maszyny to oczywista oczywistość ale te szczegóły są fajną informacją dla mnie. Jeszcze raz dzięki za wstawienie :)

Ale to nie TCW, a CW.

Słowem klucz jest tu to jak TCW trzymało się kanonu.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.