Aplikacje mobilne

Star Wars Uprising zostanie wyłączone.


Pamiętacie jeszcze o Star Wars uprising? Ta obiecująca gra RPG na platformy mobilne zadebiutowała oficjalnie 9 września 2015 roku i miała być jednym z pierwszych pomostów łączących wydarzenia z Oryginalnej Trylogii z tym co zobaczyliśmy w Przebudzeniu Mocy. Po premierze gra została dość ciepło przyjęta, jednak początkowy entuzjazm szybko zastąpiło rozczarowanie wynikające z kulejącego gameplay'u i ewidentnego nastawienia gry na mikrotransakcje.
Problemy te sprawiły, że po zaspokojeniu początkowej ciekawości liczba aktywnych graczy regularnie spadała, co musiało doprowadzić do przewidywalnego końca. W minionym tygodniu na skrzynki pocztowe grających wpłynęła wiadomość o planowanym wyłączeniu serwerów gry. Jeśli planujecie grać w Star Wars: Uprising" to macie na to czas tylko do 17 listopada 2016 roku, tego dnia wszystkie serwery zostaną wyłączone i nie będzie nam dana żadna możliwość zachowania postaci ani danych z gry. Twórcy otwarcie przyznali, że liczba aktywnych graczy i generowany przez nich dochód nie pozwalają na utrzymanie gry na satysfakcjonującym poziomie.
Tak więc Uprising odchodzi, będziecie tęsknić?Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (780) gry na komórkę (24)

Komentarze (11)

Teraz czekam na info o "skasowaniu" Battlefront i jesteśmy w domu.

Kara za nastawienie na konsumpcojonizm.

Zacząłem grać jakoś po premierze. Gra bardzo mi się spodobała, a oprócz ciekawej historii i przyjemnej dla oka grafiki mieliśmy też przemyślaną, właściwą dla tego typu produkcji mechanikę i udany system komunikacji z innymi graczami. Po kilku dniach gry miałem większe rzeczy do roboty, więc zrobiłem sobie kilkumiesięczną przerwę. O grze przypomniałem sobie ponownie, ale znowu pograłem kilka dni i... tym razem po prostu mi się znudziła. Nie mam motywacji, żeby robić ciągle to samo (grind), tylko w nieco innej scenerii i nieco innymi przeciwnikami.
Szkoda, że ta gra tak kończy, bo jest naprawdę udaną produkcją. Największym jej mankamentem był jednak wspomniany grind i związana z nim różnorodność.
Przy okazji, grałem na tablecie i na tego typu urządzeniu interfejs był dość intuicyjny, nie wiem jednak jak wypadł na telefonach.

Nie, bo wciąż czekam na normalną, dobrą grę, a mobilne szajsy mam w...

Szkoda bo cały czas sobie w nią pogrywam w wolnych chwilach. Wciąż jestem do tyłu z PR mam dopiero 14774 a widziałem już postacie mające powyżej 30k... No i nie wspierałem gry ponieważ nigdy jakoś nie musiałem korzystać w niej z mikropłatności jakoś gra do tego nie zmuszała :P

Oczywiście zrozumiałe że zarabia się na pierdołowatych dodatkach do gry, ale czemu wymagane jest ciągłe podłączenie do sieci by grać we wszystkie nowe gry mobilne. Wydali by tytuł "hermetyczny" w formie RPGa i leżał by sobie na serwerach możliwy do pobrania w dowolnym czasie. Osobiście nie grałem w Uprising i jak widać nie zagram już.

@swgs1994 - ona jest z nowego kanonu i nawet były nawiązania do niej w Shattered Empire i Aftermath. Kasują z innego powodu: bo się nie opłaca. :P

Nie dziwię się, że zamykają skoro Disneyowi ta gra nie pasuje do kanonu.

pierwsze slyszę o tym xD

SMUTEK. Naprawdę doceniam dbałość o szczegóły twórców - ta gierka to chyba numer jeden w przywracaniu drobnych pierdół z Legend do nowego kanonu. W opisach misji "dla załogi" pojawiły się chyba nazwy wszystkich planet, które wchodziły w skład sektora Anoat, doprawione takimi smaczkami jak konsorcjum Zanna czy Morodiny (znane tylko z jednego opowiadania o Talonie Karrde). :P Widać, że była robiona z pasją.
Szkoda, że pewnie nie zdążę w 1,5 miesiąca nawet dotrzeć do końca fabuły.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Aplikacje mobilne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.