Książki

"Utracone gwiazdy" świecą na nieboskłonie

Uroboros

Uroboros nie daje nam odpocząć po ostatniej przedsprzedażowej premierze i serwuje nam zapowiedź kolejnej powieści. Ostatnią w tym roku książką wydaną przez wydawnictwo, będzie pozycja "Utracone gwiazdy" autorstwa Claudii Gray. Publikacja ta ukazała się rok temu w ramach cyklu wydawniczego W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (tutaj nazwa zmieniona na Wprowadzenie do...), nawiązującej do epizodu VII. Pomimo że jest to powieść młodzieżowa, zyskała ona miano jednej z lepszych, jakie dotychczas ukazały po restrukturyzacji kanonu.
W przedsprzedaży książka ukaże się 9 listopada w salonach Empik i na empik.com, natomiast ogólnopolska premiera odbędzie się 23 dnia tego samego miesiąca. Za przekład na język ojczysty odpowiada Anna Hikiert-Bereza i Błażej Niedziński. Standardowo wydana zostanie w miękkiej oprawie ze skrzydełkami w cenie w granicach 40 zł.

Nawiązanie do wydarzeń ukazanych w Powrocie Jedi, a zarazem wprowadzenie do najnowszej części gwiezdnowojennej sagi: Star Wars: Przebudzenia Mocy!

Osiem lat po upadku Starej Republiki Imperium Galaktyczne panuje w całej znanej galaktyce. Opór wobec Imperium został niemal całkowicie stłumiony. Jedynie kilku odważnych przywódców, takich jak Bail Organa z Alderaana, ma jeszcze odwagę otwarcie sprzeciwiać się Imperatorowi Palpatine’owi.

Po latach oporu wiele światów na obrzeżach Zewnętrznych Rubieży skapitulowało. Z podbojem każdej kolejnej planety Imperium jeszcze bardziej rośnie w siłę. Jego macki dosięgnęły wreszcie leżącej na Zewnętrznych Rubieżach planety Jelucan, na której młodego arystokratę Thane’a Kyrella i wieśniaczkę Cienę Ree łączy wspólne zamiłowanie do pilotażu. Gdy oboje dostają się do Akademii Imperialnej, są przekonani, że właśnie ziściły się ich najskrytsze marzenia. Kiedy jednak Thane na własne oczy doświadcza przerażających metod, które Imperium stosuje, by utrzymać w galaktyce rządy silnej ręki, zaczyna wątpić w słuszność własnych decyzji.

Zgorzkniały i pozbawiony złudzeń, dołącza do rosnącego stopniowo w siłę Sojuszu Rebeliantów… zmuszając Cienę do dokonania wyboru między lojalnością wobec Imperium a uczuciem do człowieka, którego znała od dziecka.

Czy stojący teraz po przeciwnych stronach barykady przyjaciele odnajdą sposób, by być razem? Czy ich wierność wobec przyświecających im celów poróżni ich, bezpowrotnie dzieląc galaktykę?Temat do dyskusji na forumTagi: Anna Hikiert-Bereza (113) Błażej Niedziński (44) Claudia Gray (49) Empik (147) GW Foksal (Uroboros, W.A.B.) (79) W oczekiwaniu na Star Wars: Przebudzenie Mocy (Journey to Star Wars: The Force Awakens) (17) zapowiedzi książkowe (261)

Komentarze (19)

@biB
W oryginale ma 560, polskie wydania zazwyczaj mają więcej stron, więc myślę, że będzie więcej jak 600 ;)

Lepiej by było "Stracone Gwiazdy" :P.
Ale czekam.

@Nestor - tak gwoli ścisłości, Victor Hugo, Maupassant czy Balzak to to jednak nie jest (choć miejscami się zbliża), bardziej trzyma solidny poziom Dumasa.

No, w końcu! Mialem sięgnąć po oryginał, ale cena nieco odstraszała, w końcu będzie okazja aby nadrobić zaległości.

Każdy kto to czytał się zachwyca. Oby nie były to zachwyty nad wyrost.

Powieść zdecydowanie najlepsza.

@Finster
Jak przeczytałem co napisałeś zacząłem żałować, że Seller ma bana.

Czekam :)

Bez dwóch zdań najlepsza powieść nowego kanonu - jak dla mnie to absolutne must-read każdego fana :)

Nie mogę się doczekać. Moim zdaniem najlepsza z wszystkich dotychczas wydanych powieści z nowego kanonu.

@Burzol - w ogóle (IMHO) jedna z lepszych całego EU

Jest naprawdę polecana. Chyba się skuszę :P

Ciekawe... Czytając w oryginale interpretowałem sobie tytuł raczej jako "Zagubione gwiazdy", a nie "Utracone gwiazdy". :) Ale whatever. :D

super.. chetnie przeczytam kolejny raz!

Nie mogę się doczekać co polscy fani powiedzą o tej książce. To chyba najlepsza powieść nowego kanonu.

@Adakus
Zmienili bo teraz napis "W oczekiwaniu na Gwiezdne wojny:Przebudzenie Mocy" nie miałby sensu (tak mi się wydaje) :-D

Mała niekonsekwencja Uroborosa, na okładce "Końca i początku" widnieje nazwa "W oczekiwaniu na...", natomiast tutaj pisze "Wprowadzenie do Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy". Niby szczegół, ale zauważalny.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.