Różne

P&O 199: Dlaczego Star Wars File Fact nie jest dostępny w USA?To oczywiście bardzo historyczne pytanie, ale pokazujące, że nie tylko u nas pojawiały się problemy dystrybucyjne.

P: Dlaczego Star Wars File Fact nie jest dostępny w USA?

O: The official Star Wars Fact File wydawnictwa DeAgostini zdobył olbrzymią popularność w wielu językach na całym globie, są w tym wydania japońskie, hiszpańskie, francuskie, niemieckie i oczywiście angielskie. Cotygodniowe publikacje zawierają sekcje nt. bitew czy wydarzeń, postaci, broni, planet, lokacji, technologii, droidów czy pojazdów. Każdą ze stron można sobie wyjąć i poukładać w innej kolejności w większych segregatorach, które trafiają się w niektórych numerach Fact File.

I choć LucasBooks z chęcią dostarczyłoby Fact File Amerykanom, jednak sam rynek USA jest najdynamiczniej rozwijającym się na świecie. Ballantine Books/Del Rey publikują mnóstwo przewodników. Więc powstaje pytanie czy nie dojdzie do przeładowania rynku. I choć nie ma na razie żadnych konkretnych planów odnośnie rynku amerykańskiego, przyszłość nie jest jednoznacznie określona.

K: The Official Star Wars Fact File a sprawa polska. Dziś mało kto pamięta, ale swego czasu DeAgostini Polska próbowała wydać to coś i u nas. Ostatecznie skończyło się na czterech testowych zeszytach, które były dostępne jedynie w pięciu polskich miastach. Co gorsza wiele wskazuje na to, że nie wszystkie numery były dostępne w tych samych miastach Polski. Badanie rynku nie powiodło się (trudno się dziwić), więc DeAgostini zrezygnowało z publikacji po teście. Działo się to jeszcze w 2001. DeAgostini nie odpuściło sobie jednak rynku „Gwiezdnych Wojen” w Polsce, po wielu latach udało im się z sukcesem wprowadzić serię „Kultowych Statków i Pojazdów”. Obecnie zaś wydawany jest „Przewodnik po galaktyce” przez Edipresse.Tagi: DeAgostini (149) Del Rey (464) Edipresse (19) Encyklopedia Star Wars (The Official Star Wars Fact File) (20) Kultowe Statki i Pojazdy (67) Przewodnik po galaktyce (19) Zapytaj Radę Jedi (Pytania i Odpowiedzi) (403)

Komentarze (3)

Poważnie u nas wydano tylko 4 zeszyty? To super, bo mam komplet, a kupowałem z informacją, że jednego brakuje. ~:)
Najzabawniej wygląda segregator, taki grubaśny, na przynajmniej 12-15 numerów. Z czterema wygląda komicznie.
Co do zawartości, to porównując z obecnymi słownikami - nie ma porównania, na korzyść SWFF. ~:/

Pamiętam jak Bendu pokazywał te zeszyty w 2004 roku na spotkaniu, wówczas robiły one mega wrażenie, bo były dołożone super grafiki, np.: Exara Kuna, czy ciekawostki na temat Sokoła.

Dyplomatyczna odpowiedź w stylu małego zielonego dinozaura.
przyszłość nie jest jednoznacznie określona.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.