Świat Filmu

Nowy początek

Dziś na ekrany naszych kin wchodzi film „Nowy początek” (The Arrival) w reżyserii Denisa Villeneuve. Scenariusz napisał Eric Heisserer na motywach opowiadania Teda Chianga. W rolach głównych występują: Amy Adams, Jeremy Renner, Michael Stuhlbarg, Sangita Patel oraz Forest Whitaker, którego niebawem zobaczymy w „Łotrze 1”. Za zdjęcia odpowiada Bradford Young, który obecnie szykuje się do kręcenia filmu o Hanie Solo.

Na Ziemi lądują pojazdy obcych. Próbując się z nimi skomunikować wojskowi muszą znaleźć eksperta od lingwistyki, który podoła temu niecodziennemu zadaniu.Tagi: Bradford Young (9) Forest Whitaker (54)

Komentarze (5)

Finster Vater - film jest bardzo dobry, to takie klasyczne SF bez facetów w pelerynkach. Żadnych "wodotrysków", wszystkie efekciarskie sceny masz w zasadzie w zwiastunie (dobrze, że nie oglądałem). Całkowite przeciwieństwo Dnia Niepodległości. Lubię takie filmy, więc sobie kupię na Blu-ray. Jest jeden z najlepszych filmów typu "przylecieli kosmici na Ziemię". A właśnie. Narzekałem na "obcych" w filmach SF i nareszcie mam co chciałem - chrzanić facetów w gumowych maskach!

Warto. Mimo egoistycznego i płytkiego wydźwięku zakończenia. A wystarczyło przedstawić to w nieco innym świetle i by nie zgrzytało.
Ale widocznie takie było opowiadanie źródłowe, a ja mam uczulenie na bezrefleksyjne podejście do "pro-life". Nic ni poradzę.

Pójdę jutro, to może być coś dla mnie.

Podobno swietny.. trzeba bedzie sie wybrac!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.