Przyszłe filmy

Wieści o kolejnych filmach

Co prawda Bob Iger mówił niedawno, że trwają pracę nad zmapowaniem kolejnych filmów, okazuje się, że decyzje w tej sprawie zapadną w styczniu. Lucasfilm i Kathleen Kennedy oraz Kiri Hart wpierw chcą zobaczyć jak zostanie przyjęty „Łotr 1”. To pozwoli im na określenie kierunku na kolejne lata. Kilka rzeczy jednak już wiadomo.

Po pierwsze Kathleen Kennedy bardzo chce, by któryś z filmów wyreżyserowała kobieta. Ten pomysł przewija się od pewnego czasu, Kathleen widzi, że obecnie duże filmy rzadko są reżyserowane przez kobiety, więc może w Lucasfilm udałoby się to zmienić.Po drugie, poniekąd potwierdzono, że spin-off Kinberga, który miał wyreżyserować Josh Trank był o Bobie Fetcie. Co jeszcze ciekawsze przygotowano jego zajawkę na Celebration w Anaheim, ale nie wyświetlono jej, gdyż zbiegło się to z odejściem Tranka z projektu.

Czy film o Fetcie nadal jest w planach? Tego nie wiemy. Iger mówił, że trwają pracę nad trzecim spin-offem. W styczniu zaś pewnie rozpoczną się nad kolejnymi, o ile oczywiście „Łotr 1” spełni oczekiwania. Niestety nie wiadomo, kiedy Lucasfilm zdradzi swoje plany, raczej nie są fanami transparentności.Tagi: Bob Iger (126) Josh Trank (50) Kathleen Kennedy (320) Kiri Hart (31) Lucasfilm (515) Plotki (1060) Spin-off Kinberga (59)

Komentarze (35)

Kobiety na traktory! I taki śliczny plakat był... ~;P

"Kathleen widzi, że obecnie duże filmy rzadko są reżyserowane przez kobiety". Ja natomiast widzę, że mało kobiet obsługuje koparki - jaki z tego wniosek?

Niech nie robią więcej filmów. Liczy się jakość, a nie ilość

Ja tam bym wolała, żeby było więcej postaci kobiecych na ekranie, bo taki np Rogue One albo Nowa Nadzieja to wygląda jakby ilość mężczyzn do kobiet w galaktyce to 20:1. A reżyserem może być ktokolwiek, byle miał/a talent.

Sama nie wiem czy mam się bać czy się cieszyć.:P

A ja lubię kobiety, podobają mi się kobiety, cenię kobiety, hmmm, dziwny jestem. ~:P

"nie ma kobiety z doświadczeniem w takim gatunku"

George miał duże doświadczenie w takim gatunku.

@gbbb

Zmiażdżyłeś system w tym momencie XDDD
Ale co racja to racja, hehe.

Tylko siostry Wachowskie by się nadały XDD

HAL 9000 --> tak było. Tak było... xD

Tylko bez paniki, na razie i tak jest w filmach SW płciowy remis :)

No faktycznie nie ma na ten moment, ale nikt nie mówi, że to się ma wydarzyć jutro.

W tym momencie nie ma kobiety z doświadczeniem w takim gatunku, bynajmniej nie słyszałem o takiej. Wciskanie kobiet w SW już się zaczeło, dwa pierwsze filmy pod wodzą Disneya i w obu główną rolę gra kobieta.

Ach te rzetelne newsy na bastionie. Czytałem oryginał wypowiedzi Kennedy i stwierdziła faktycznie, że chciała by zobaczyć kobietę reżyserującą film SW. Ale co oczywiście tutaj pominięto, to dalszą część wypowiedzi gdzie zaznaczyła, że starłorsy to wyzwanie na ogromną skalę więc odpowiednia kandydatka musiała by mieć odpowiednie doświadczenie i osiągnięcia.

A potem dostajemy wielki oburz w komentach przez niechlujstwo/lenistwo/niedasizm piszących newsy.

Heh, skojarzyło mi się to z Amerykańcami, którzy głosowali na Clinton tylko dlatego, że byłaby pierwszą kobietą jako prezydent USA.

@Bazy Ty weź nie podpowiadaj, bo jeszcze Uwe usłyszy i "podejmie wyzwanie" jak pani Grodzka, i będziemy mieli...

A my szukamy do filmu REŻYSERA czy kobiety? Bo mam wrażenie, że gdyby Uwe Boll był kobietą i byłby jedyną kobietą-reżyserem na świecie to i tak by dostał angaż

Kopernik była kobietą !

@Rzodkiewka jesteś seksistką

Bardzo podoba mi się, że Kathleen Kennedy chce dać szansę reżyserom - kobietom. Super, że myśli o innych po tym, gdy sama osiągnęła wysokie stanowisko.
Nie wiem, po co to pobłażliwe pisanie o dużych i małych "dziewczynkach" :/ Albo rzucanie się, że "wciskają wszędzie kobiety". No tak, faktycznie, nie dość, że są polową populacji, to zamiast się chować, jeszcze chcą filmy kręcić ^^
Ale tak, najważniejsze, żeby znaleziono po prostu dobrego reżysera. Mam nadzieję, że to będzie kobieta, bo po prostu chciałabym więcej kobiet wśród tych, które tworzą przemysł filmowy :)

Wciskajmy na siłę kobietę tylko po to, żeby było, że baba wyreżyserowała hurr durr

Więcej homoseksualizmu w nowych Star Wars! Więcej, więcej, najwięcej!!!

Podobno Tarantino chce zrobić film w realiach S-F :D Kategoria R i dawać Fetta :D:D

Określenie kierunku ma głównie polegać na tym, że zapadnie decyzja, czy będzie Czwarta Trylogia, czy same stand-alone mają ciągnąć temat.
Moim skromnym zdaniem powinni zrobić Trylogię Solo, to by było coś.

Na razie Disney wyznaczył target - weekend otwarcia 120 mln$. Mają rozmach... To czy będą inne filmy zależy na ile ten target zostanie wypełniony/ pzekroczony.

Co do reżysera - niech będzie dobry, może być baba, byle nie Uwe Boll.

Ostatnio panuje swoista moda na reżyserowanie właśnie przez kobiety filmów, w których główną rolę odgrywa kobieta... A bo "niech małe dziewczynki też mają wzorzec", a "duże dziewczynki poczują się silniejsze". ;)

Mam nadzieję, że Boba okaże się być lesbijską kobietą po zmianie płci wywołanej traumatycznym zamordowaniem ojca przez terrorystę z tzw. Zakonu Jedi.

Przydałby się soczysty wątek LGBT.

xD

Bardzo przepraszam, ale co mnie, kuźka, obchodzi, kto (a raczej jaką płeć dana osoba ma) te filmy wyreżyseruje? Jeśli ktoś ma taką zachciankę, to proszę bardzo, ale po jaką cholerę robić z tego taki wielki priorytet? Bardziej mnie obchodzi treść filmu, obsada, czasy w których będzie umieszczony, a nie to czy będzie kolejnym polem do promocji homosiów i "równouprawnienia" kobiet...
Mam nadzieję, że Rogue One dobrze się przyjmie, i co ważniejsze, że będzie dobry, bo nadal mam ciche nadzieje na jakąś ekranizację (dobrze wykonaną!) w czasach Starej Republiki.

Prawdziwy mężczyzna prowadzi a kobieta podąża za nim.

Nie podoba mi się to wstawianie wszędzie kobiet. Co do reżysera to powinien to być dobry reżyser, może to być kobieta byle głównym powodem jej wybrania nie była płeć.

Sie jeszcze okaże że Fett to kobieta. I zrobią o nim film.

@Awkop
"it`s a maaaaan`s world!"

ta Kennedy jest pierd.... ona wszędzie chce na siłę wrzucać kobiety i LGBTQWERTY w nowym kanonie

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przyszłe filmy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.