Gry komputerowe

Fani odtwarzają X-wing-a, tego z 1993 roku.Telenoweli z fanowskimi 'remasterami' ciąg dalszy. Tym razem grupa zapaleńców postanowiła odtworzyć legendarnego X-Wing-a, grę wydaną w 1993 roku. Zabrali się za to używając bardzo popularnego obecnie silnika graficznego Unity. Efekty ich wysiłku możecie zobaczyć na poniższym fragmencie:Postępy w pracy nad projektem można też śledzić na jego stronie.
Twórcom z okazji nadchodzącego Nowego Roku życzymy aby starczyło im zapału do ukończenia gry i aby zrobili to zanim tytułem zainteresują się prawnicy Disney'a, bo chętnie byśmy zagrali.Tagi: X-Wing (65)

Komentarze (17)

Jeśli to miałby być taki X-Wing, jak BF-Dice, to ja egoistycznie wolę, aby NIE robili.

a nawet jak ci sławni prawnicy Disneya się zainteresują, to może przynajmniej ktoś dostrzeże popyt na taką grę :) Dzięki temu może doczekamy się oficjalnej nowej gry z serii X-Wing, jak w przypadku Battlefronta!

Z pewnego punktu widzenia, to ten mod, to taka inna wersja DOSBoxa. ~;)

Peter_D, zawsze jest nadzieja, że akurat ten konkretny projekt się uda i zostanie doprowadzony do końca. ;p SW-Yogurt, ooo, to jeszcze lepiej! Coś jak remake danej gry na bazie plików starszego oryginału niezbędnych do gry. Podoba mi się, a dodatkowo wytrąca trochę argument o przywłaszczaniu sobie marki. Wszak jak traktować w takiej postaci ten projekt? Na pewno nie jako grę, ale już nie jako mod; w każdym razie coś, co potrzebuje rdzenia w postaci posiadanego egzemplarza gry.

X-wing z minimapą i logiem zdarzeń pod ręką to już nie to samo. :P Ale kibicuję i chętnie podepnę joya na unity.

Di$ney łapy precz! Najlepiej zrobicie jak SW zostawicie fanom i się waszą myszą i kaczorem donaldem zajmiecie.:P

Takie zabawy w odtwarzanie różnych rzeczy są super do nauki, ale zapał umiera po jakimś czasie i wszystko ląduje w koszu, bo przychodzi zmęczenie materiału i...życie.

Nie, nie, nie - Oni niczego nie odtwarzają. Oni adaptują engine Unity do pracy z plikami z oryginalnej gry. Do gry trzeba będzie mieć kupiony i zainstalowany oryginał. Masz gołą podstawkę z `93, grasz na tych misjach, ale nie masz np. gadanych odpraw. Masz bogatą wersję z `94 to masz wszystkie misje i gadane odprawy. Masz wersję windzianą z `98, też pasuje, a dodatkowo będzie działało iMUSE, które było w tej edycji, ale zabite. ~:)
W pewien sposób robią właśnie to, co zrobił LucasArts w `98, gdy umożliwił grę w Windzie bez zbytnich problemów w 640x480, zamiast 320x240. Tyle, że LucasArts zdecydował się zabić iMUSE. I tu może być jedyny haczyk, gdyby Disney stwierdził, że właśnie robi takie samo coś...

Cud, miód i orzeszki, boski projekt. ~:)

A jak ktoś ma X-Winga i nie może się doczekać na moda, to gdzieś na forum, w dziale o grach, jest temacik jak odpalić dowolnego X-Winga w Windzie 7, 8, 8.1 lub 10.

Grałem w to namiętnie za młodu. Chętnie sobie pzypomnę, ale pod waunkiem, że gra jest na joystick jak oryginał. :)

Super, niech będą takie gry jak X-Wing i KOTOR,sam miód!

Robią to jako mod więc am spore szanse o ile wystarczy czasu i zapału do pracy

I need this

Dobry pomysł.

Błagam niech to ujrzy światło dzienne

Jestem zainteresowany,też chętnie bym pograł :D

Wow! To właśnie chciałem zobaczyć: dawnego X-winga, ale z usprawnionymi rozwiązaniami i we współczesnej oprawie graficznej. Kibicuję projektowi i trzymam za niego kciuki!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Gry komputerowe"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.