Różne

Muzeum sztuk narracyjnych George'a Lucasa

George Lucas od kilku już lat nosił się z zamiarem stworzenia muzeum sztuk narracyjnych (Museum of Narrative Art). Miejsca w którym będzie można prezentować dzieła sztuki, celuloidy, strony komiksowe, szkice koncepcyjne, plakaty, rekwizyty i inne niezliczone artefakty, które zbierał przez pięć dekad i są związane z tworzeniem filmów czy też szerzej - opowiadaniem historii na różne sposoby. Miało to być niejako spuścizną Lucasa, szczególnie, że sporo dzieł które posiada jest jakoś związana z Gwiezdnymi Wojnami.

Pierwszym zamysłem George'a było umiejscowienie muzeum na terenie Presidio w San Francisco, jednakże w lutym 2014 okazało się, że odrzucono jego propozycje przekształcenia tamtejszego opuszczonego komisariatu na muzeum. Przez kolejne lata rozważano wiele lokalizacji w sprawie których negocjacje były mniej lub bardziej zaawansowane m.in. w Chicago, San Francisco i Los Angeles. Ostatecznie właśnie w Los Angeles Lucas znalazł odpowiednie miejsce.

George Lucas w powstanie muzeum zainwestuje miliard dolarów, docelowo zatrudnienie znaleźć ma w nim 350 osób i co ważne w przypadku muzeów - nie będzie w żaden sposób finansowane z pieniędzy podatników. George przekaże również na rzecz muzeum swoją kolekcję i prawdopodobnie namówi wielu przyjaciół do podobnych gestów. W końcu już kilka lat temu wraz ze Stevenem Spielbergiem wypożyczali swoje kolekcje muzeum Smithsonian, co stało się właśnie podstawą do myślenia o własnym miejscu wystawowym. Jedno jest pewne, znając zamiłowanie Lucasa do odkrywania nieznanego i wytyczania nowych standardów to muzeum będzie swoistym przełomem. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie, a poniżej możecie zobaczyć wizualizację muzeum.Tagi: George Lucas (882) Muzeum (18)

Komentarze (25)

@Qel Asim - oczywiście, że Halę Stulecia, dawniej Halę Ludową, dawniej Jahrhunderthalle. ~:) Wygląda super, zadbano nawet o takie szczegóły jak kolor szyb, które wreszcie są takie jakie Berg chciał - żółtawe z kroplą brązu, gelb 21. ~;)
Prawie całe założenie zostało odnowione (chyba tylko pawilon "Pod Misiami" jeszcze nie został zrobiony, w zeszłym roku położono Iglicę do konserwacji).

Afrykarium SUPER, teraz chyba nawet widać pływające hipopotamy, bo wpuszczono ryby, które zjadają ich "produkcję". ~;) W tunelu z rekinami i płaszczkami można siedzieć i siedzieć. No i Afykarium, to tylko cząstka ZOO.

Wrocek jest extra, choć czasami daje popalić. ~;)

@ Qel Asim - wpisz w wyszukiwarkę arka Roberta Koniecznego to powinno wyskoczyć w wyszukiwarce ewentualnie wejdź na stronę KWK Promes - ogólnie jak się jedzie od trasy z Cieszyna w kierunku Brennej to trzeba patrzeć na stoki góry, nie sposób tego nie zauważyć bo na polanie jest szara betonowa konstrukcja , trudno mi to teraz umiejscowic, , bo jak jedziemy to zawsze mamy problem z oznaczeniem w terenie i nie raz musieliśmy się wracać. Niektóre projekty Roberta są fajne, ale nie wszystkim może taki styl odpowiadać. Ostatnio wiem że wykonywał jakieś projekt w Szczecinie ale nie wiem czy to było muzeum czy coś innego

Joylindo
W Brennej powiadasz? Kurczę znam tę miejscowość, nawet przez trzy (w sumie to prawie cztery) miesiące udało mi się raz tam pomieszkać. Kojarzysz w której części Brennej jest ten dom?

SW-Yogurt
Masz na myśli TĘ Halę? Wpisaną na listę UNESCO?
Serio taka fajna? We Wrocku byłem tylko raz na wycieczce w gimbazie, czyli już wieki temu, ale pod Halę nie podchodziliśmy. Muszę się wybrać - do Afrykarium zresztą też :D

@Joylinda_Hawks&Qel Asim - No to jest to Hi-Tech PoMo. ~:) Choć mi się PoMo źle kojarzy z Solpolem. ~;/

A z beczki kontynuacji - Miliard od Papy chyba gwarantuje, że nie będzie optymalizacji jak we Wrocku, bo śliczny na wizkach blob wyszedł, w najlepszym razie, jak transatlantyk, który osiadł na mieliźnie. I nie pomógł mu nawet kontekst/kontrast w postaci ceglanej Poczty. ~:/

Ale skoro Joylindzie pasuje modernizm i dawno we Wrocku nie była, to koniecznie trzeba przyjechać i zobaczyć świetnie odnowioną Hale Stu Imion z kontrowersyjnie odnowionym Pawilonem Czterech Kopuł. No i wreszcie białe Sedesowce na Manhattanie. Próbka na zdjęciach Macieja Lulko: http://www.foto-ml.pl/ (a więcej we wrocławskich wątkach na http://www.skyscrapercity.com/).

@Qel Asim faktycznie bliżej jemu do postmodernizmu :). Zgodzić się tez muszę z tym że są projekty modernistyczne które zachwycają swym kształtem, ale są tez takie które wręcz budzą odrazę. Mąż mojej koleżanki zaprojektował i postawił modernistyczny domek w Brennej. Chociaż na początku miał on być bardziej zbliźony do architektury typowo góralskiej, ale wyszło to co wyszło. Projekt mi się podoba i zastosowane rozwiązania, ale czy pasuje do otoczenia - nie wypowiadam się. W ramach ciekawostki A. Rojek miał się budować obok, ale jako spółka panom nie wyszła :)

Boże, George, czego Ty się jeszcze szarpiesz chłopie? Dałbyś sobie już święty spokój. Ktoś to doceni? A zaraz, przecież Ty to robisz żeby więcej siana dostać. Tak zwani tru fani mogą spać spokojnie.
(ostatnie dwa było sarkastycznie) I btw, czy to damska golarka czy samolot Amidali?

Joylindo
Powiedziałbym nawet że postmoderna :D

Z moderną jest tak że albo się ją lubi albo nie. Ja lubię, choć nie wszystko.

Natomiast to co szykuje Lucas wygląda rewelacyjnie :)

Powinien zrobić muzeum w kształcie wbitego w powierzchnię Imperiala. Na mostku byłaby wieża obserwacyjna i gabinet "Stwórcy". ;)

Dżordż pełen szacun, jesteś wielki.

@SW-Yogurt - wizualizacja wrocławskiego bloba jest niczego sobie - nie wiem jak to wyglada w realu, wreszcie muszę wpaść do Wrocka (autobana ułatwia dojazd:)). Moim zdaniem dzisiejszy futuryzm, to w pewnym stopniu odmiana modernizmu, ale w niewielkim, podstawa jest to że stawia się na beton, konstrukcje stalowe i wszechobecne szkło. Jak ja kocham modernę:)

Ale to poważnie jest blob. Wiknijcie sobie. Nawet takiego we Wrocku mamy (choć kiepsko wyszedł).

Bardziej przypomina komunikator z Mrocznego Widma ....

Przypomina maszynkę do golenia... cholera muszę się ogolić.

Wygląda dość nietypowo. xD

@Lubsok to raczej będzie lukasizm czyli połączenie padmeamidalizmu z anakinovaderyzmem :)

Blob (niekoniecznie zabójca z kosmosu ~:P).

No skoro Lucas to tylko futuryzm. xD

Za muzeum jestem za ,ale czemu ten budynek wygląda jak rura kanalizacyjna przecięta na pół?

Budynek kosmiczny :D

chciałabym zobaczyć bardziej dokładne wizualizacje tego obiektu, trudno mi go przypisać do jakiegoś nurtu w architekturze - do modernizmu mi za bardzo nie pasuje ....

Stadion, jak stadion.

Budynek wygląda troche jak statek Amidali :D

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Różne"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.