Przebudzenie Mocy

Co zrobił wkurzony Chewbacca w wyciętej scenie?

W sieci pojawiła się jeszcze jedna ze scen z „Przebudzenia Mocy”, która nie znalazła się w filmie. Za to jak wiemy pojawiła się w beletryzacji napisanej przez Alana Deana Fostera. Chodzi o scenę, w której Chewbacca spełnia groźbę Hana Solo z „Nowej nadziei”. Tam miał wyrwać rękę. Robi to w zamku Maz Kanaty.Sekwencja ta jest następstwem innej wyciętej sceny, o której pisaliśmy tutaj. Fani je oczywiście połączyli w jedną.Scena oczywiście znalazła się w dodatkach na Blu-ray 3D.Tagi: 3D (146) Alan Dean Foster (48) Blu-ray (217) Epizod IV: Nowa nadzieja (657) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (867) wycięte sceny (67)

Komentarze (32)

Pierwszy raz zgodzam się z YodaZgredek. Świat się zmienia.
@ShaakTi1138
Polakowi nie dogodzi :P

Scena jak scena. Moim zdaniem temu tzw filmowi nic by nie pomogło. Nawet mroczniejszy Wookie.

Zastanawia mnie... z jednej strony wszyscy krzyczą, by SW były bardziej mroczne... a z drugiej nie możecie znieść widoku wyrywanej kończyn? Zdecydujcie się.

Scena wygląda jak wygląda, bo obróbka i efekty też nie są dopracowane; a co do tych, którzy mówią, że to ohydne: bardziej ohydny był widok odciętych kończyn przez Obi-Wana w ANH :D

-Member Chewie?
-I member!
Ten film to takie tanie dragi dla fanów

Wielka szkoda, powinna zostać w filmie. "Tradycja" utraconej kończyny + słowa Solo z ANH i mamy dwa smaczki w jednej scenie. Ale twórcy nie będą przecież nazbyt "szokować" dzieci, nieprawdaż?

Jak oni to beznadziejnie zrobili chewi jak wyrwał ręke w ANH to była krew i ładnie to było pokazane ,a co mamy w TFA? Szajstwo.

w sumie Rey ukradła mu statek, mógł być zły. To jeszcze na dokładkę stracił rękę.

Wyrywanie kończyn jest niesmaczne i nie powinno znaleźć się w filmie. To coś zupełnie gorszego i bardziej drastycznego niż ucięcie kończyny.

Nie dziwię się, że chcielibyście tego w filmie. Zero w Was jakiejkolwiek ogłady. Na szczęście to nie Wy robiliście RO.

Gdy dowiedziałem się, że chłopaki z filmu Raid będą grać w TFA, to miałem cichą nadzieję na epicką bójkę w kantynie, rodem z westernów :)

Nie mówi się "beletryzacji", tylko "nowelizacji"!

@ biB

A ja mam nadzieję że widzisz to że gdyby nie interwencja księżniczki Lei która powstrzymuje Chewiego, Lando przestałby oddychać na wieki wieków.

Tak czy siak scena jest kanoniczna bo była w książce

Princess, moim zdaniem przedstawiasz zupełnie inną skalę brutalności. Mam nadzieję, że widzisz drobną różnicę pomiędzy podduszaniem Lando a wyrywaniem kończyn? Chewie nie był dotąd aż tak brutalny. I żadna łopatologia Abramsa nic w tym nie zmienia.
Jestem też daleki od nazywania go "słodkim". Nie wiem gdzie to wyczytałaś.

Już abstrahując od braku krwi (można ją dodać cyfrowo), ale kończyny tak łatwo nie odpadają. Żle to wygląda.
Ta scena podobała mi się o wiele bardziej ze względu na Unkara i jego dialog z Rey.

Znów by było że zrzynka z Star Wars. Odcinanie/wyrywanie rąk w kantynie :P

Co jak co ale wyjątkowo zgadzam się z księżniczką

Hahaha, ta scena jest komiczna wręcz. Szkoda żę ją wycięli. :)

Wprost przeciwnie. Uważam że ta scena powinna znaleźć się w filmie. Byłaby tylko kolejną z dziesiątek łopatologicznych w TFA, gdzie Abrams podaje prawdy o postaciach jak na tacy. Tym razem byłaby to imo łopatologicznie wyłożona prawda o Chewim. Do czego futrzaty potrafi być zdolny gdy czuje że komuś kogo polubił zagraża jakieś niebezpieczeństwo.

Masakra xD To zdecydowanie POWINNO wylecieć z filmu.

Warial ma rację, scena lipna, jucha powinna siknąć na sufit, a gracze powinni zwrócić obiad.

Nie widzę krwi, lipa.

Spoko scena. Szkoda, że jej zabrakło.

Teraz mowimy że scena jak najbardziej powinna sie znaleźć w filmie, ale gdyby już byla to pewnie byłyby narzekania że powtorka z akcji Obi-Wana w kantynie...

@biB

Właśnie. Tobie nie pasuje. Chewie całe OT był agresywny, brutalny i niebezpieczny, co chwilę kogoś poddusza. No ale. Niektórzy sobie ubzdurali, że skoro jest misiowaty, włochaty i wydaje dźwięki foczki to jest zachowanie jest "słodkie". Jak poddusza np. Lando to się jeszcze z tego śmieją i cieszą.(!)
Inni takich przywilejów w postrzeganiu jakoś nie mają.
A imo ta scena świetnie pasuje do Chewiego.

"Chewie wyrywa komuś ręce on-screen": kolejna pozycja na liście rzeczy, na które czekałem całe życie, odhaczona.

Fajna scena, ale moim zdaniem dobrze, że wyleciała. Nie pasuje mi jakoś do naszego Chewiego, jest zbyt brutalna jak na niego. ;)

Plutt to też nie jest człowiek. xP

Co ciekawe, Han powiedział do C-3PO droid nie wyrywa LUDZIOM rąk jak przegrywa, a Wookiee tak. Czyli C-3PO nie miał się czego obawiać bo nie był człowiekiem.

Świetna scena, uzupełnia najbardziej pocięty moment w filmie. No i więcej Chewie :) który staje w obronie Rey :) teraz się to fajnie komponuje co Han mówił

"Chewie bardzo cię polubił" i miał rację :)

Cóż, chyba każdy fan OT chciał to w końcu zobaczyć. Scena która absolutnie nie powinna była wylecieć z filmu :/

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.