Ostatni Jedi

Plotki o „The Last Jedi”

Na początek zdjęcie od Riana Johnsona, który w ten sposób celebruje tytuł „The Last Jedi”.Teraz pytaniem otwartym pozostaje kiedy zobaczymy teaser bądź zwiastun. Menadżer serwisu Fandango (zajmują się oni sprzedażą biletów do kin, było o nich choćby tutaj) twierdzi, że wedle jego wiedzy prace nad zwiastunem trwają już od jakiegoś czasu. Niestety nawet on nie wiedział kiedy go zobaczymy.

Daisy Ridley zapytana o to czy tytuł „The Last Jedi” oznacza jedną osobę, czy więcej, unikała odpowiedzi. Zaś reakcję Marka Hamilla możecie zobaczyć poniżej. Warto dodać, że Mark poznał tytuł jeszcze podczas pracy na planie. Zresztą pewnie nie tylko on. To akurat nie jest dziwne, bo sam Rian twierdził niedawno, że tytuł miał praktycznie od początku.Warto zauważyć, że sam tytuł pojawił się już wcześniej w starym EU. Po raz pierwszy w komiksie Star Wars #49: The Last Jedi Marvela. Del Rey natomiast wydało powieść Ostatni Jedi (The Last Jedi), którą napisali Michael Reaves i Maya Kaathryn Bohnhoff. Zaś Jude Watson pisała młodzieżową serię o bardzo podobnym tytule – „The Last of the Jedi”. Ani powieść, ani komiks, ani tym bardziej seria młodzieżowa nie mają nic wspólnego z tytułem nowego filmu.Ale filmy już mają. W nich przewijał się ten tytuł. W „Powrocie Jedi” Yoda mówi do Luke’a, że zostanie Ostatnim Jedi. Zaś w napisach do „Przebudzenia Mocy” dokładnie tak określają zaginionego Skywalkera.

Na koniec jeszcze o Laurze Dern. Tę zapytano o „Gwiezdne Wojny” i jej występ w VIII Epizodzie, ale bardzo umiejętnie unikała tego tematu. Raz mówiła o Carrie Fisher i tym, że dała sadze swe serce i duszę. Innym razem ponownie nawiązywała do Carrie sugerując, że jak „Nowa nadzieja” wyszła to Dern jeszcze jako dziewczynka bardzo chciała być Leią. Wspominała przebieranie się za księżniczkę na Halloween no i ponownie chwaliła Carrie.Tagi: Carrie Fisher (319) Daisy Ridley (192) Del Rey (459) Epizod VI: Powrót Jedi (436) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (800) Epizod VIII: Ostatni Jedi (449) Jude Watson (77) Last of the Jedi (26) Laura Dern (33) Mark Hamill (321) Marvel Comics (353) Maya Kaathryn Bohnhoff (19) Michael Reaves (77) Rian Johnson (257) Star Wars (1977) (18)

Komentarze (19)

Luke S a może to dobrze nastawiać się negatywnie? a film zaskoczy Lubsoka o wiele lepiej niż TFA? wiesz imo bardziej nastawiasz się na oscarowego hita tym bardziej szansa że się zawiedziesz? przynajmniej moim zdaniem. Lubsok zawiódł się TFA jego nastawienie się nie zmieni, może to zrobić film :) a to dopiero w grudniu.

Nope, głupszym tytułem był "Atak Klonów" :P

I tak nie zmieniam zdania ,że głupszego tytułu się nie dało wymyślić.:P

@Lubsok

A, masz rację. Rzeczywiście o RO wypowiedziałeś się pozytywnie po premierze.

Dziwią mnie te definitywne i ostateczne wnioski które wszyscy zdają się wyciągać z tytułu. Co prawda wiemy na 99%, że Luke jest faktycznie ostatnim Jedi w momencie gdzie znajdujemy się w sadze, ale zupełnie nie gwarantuje to faktycznego końca Jedi. Tytuł to tylko tytuł, możliwości w fabule jest mnóstwo.

I tak są lepsze niż rozwiązania serwowane w legendach

Luke S, pamiętaj, że RO też hejtowałem. I co? I ukazał się być świetny. Ale jednak Epizody mają na to mniejsze szanse, bo są zwalone u samej podstawy.

@Lubsok

Tytuł Ci nie leży i film z pewnością też nie będzie. Jakikolwiek się okaże.

Disney być może chce zrobić pewien zabieg. Bo Lucas tkwiłby w świecie Sithów i Jedi. Tylko o ile spadkobiercą Jedi jest Luke, tak skąd nowi Sithowie???

Tu chodzi o Moc. Dlatego bardzo ciekawy jest wątek Snoke`a. i sam zakon Ren. Samo to że nazwał to zakon. Tak jak zakon Jedi. I też przyjął inne imię, to znów pewien wzór Sithów.

Zauważmy, że Sithów było 2. Nie tworzyli Akademii, przynajmniej w filmowym świecie SW. Nawet w czasach Imperium był Vader i Palpatine. Nie stworzono akademii Sith.

Ale to tak przy okazji. Być może idzie ku temu, aby byli pojedynczy bohaterowie. I gdzieś tam utrzymywana równowaga.

Jedi są potrzebni, bo bez nich nie będzie równowagi Mocy. Słowa z TFA. xD

Moim zdaniem chodzi o przedstawienie czegoś nowego, tego że nie ma już Jedi czy Sithów, ale jest moc i postacie które są na nią czułe.

Nie rozgraniczają się na Jedi i Sithów, tak jak Kylo Ren, nie jest ani jednym, ani drugim, a i tak dalej potrafi jej używać.
Dlatego już ani Jedi, ani Sith nie są "potrzebni".

Ta fotka niby klimatyczna, ale ten tytuł dalej mi nie leży.

W „Powrocie Jedi” Yoda mówi do Luke’a, że zostanie Ostatnim Jedi. Zaś w napisach do „Przebudzenia Mocy” dokładnie tak określają zaginionego Skywalkera.

+ Snoke tak o nim mówi. + Hamill kiedyś powiedział coś w stylu, że po VIII będzie bezrobotny (choć mógł trollować, jak to on). Najbardziej prawdopodobne, że chodzi o niego.

Czyli wszyscy albo milczą, albo kłamią. A przecież gdzieś tak w połowie poprzedniego roku pojawiła się informacja że Epizod 8 będzie zawierał w tytule słowo "Dark". I komu tu wierzyć?

W sumie, rację macie, ta fraza została wymieniona w filmach 2x.

W końcu to Saga Skywalkerów.

To raczej pewne, ale ciekawe jaki będzie kontekst. Bo póki co wiemy o nim tyle, że zrobił obolałą minę w TFA :)

W sumie na 99% film będzie tyczył się Luke`a skoro nawet w napisach TFA jest zaznaczony jako Ostatni Jedi. Moim zdaniem.

Czyli jak zwykle - nic konkretnego. Ale zwiastun mogliby już dać jakiś...

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.