Kolekcjonerstwo

Nowe modele

W ciągu najbliższych kilku miesięcy na rynku amerykańskim zwiększona zostanie dostępność modeli firmy Bandai, z uwagi na nowego dystrybutora: Bluefin. Można się więc spodziewać, że łatwiej będzie je nabyć na eBayu czy w sklepach internetowych. Oficjalnie zaprezentuje on je w drugiej połowie lutego na Toy Fair 2017, na którym pojawi się większość znaczących producentów gadżetów. Poniżej znajdziecie spis modeli, które Bluefin ma zamiar wydać. Większość z nich znajduje się w sprzedaży już od jakiegoś czasu. • X-Wing
  Skala: 1/72
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • Tie Fighter Advanced x1 "Darth Vader's Tie Fighter"
  Skala: 1/72
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • Tie Fighter
  Skala: 1/72
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • Snow Speeder
  Skala: 1/48
  Cena: 28$
  W sprzedaży: marzec 2017

 • AT-ST
  Skala: 1/48
  Cena: 28$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • AT-AT
  Skala: 1/144
  Cena: 48$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • Y-Wing Starfighter
  Skala: 1/72
  Cena: 37$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • Slave I
  Skala: 1/144
  Cena: 38$
  W sprzedaży: kwiecień 2017

 • Millennium Falcon z "Przebudzenia Mocy"
  Skala: 1/144
  Cena: 50$
  W sprzedaży: kwiecień 2017Tagi: Bandai (6)

Komentarze (24)

Ten BB-8 1:2 to CUDO!!!

@Peter_D Teraz widzę, miało być "nie przetłumaczyli". Słownik w telefonie, przepraszam. Oczywiście chodziło o treść newsa, zresztą tytuł nadal jest lekko na wyrost.

Dy-Laak >> Wydawało mi się, że odpowiadasz na mój komentarz, a nie na treść newsa

@Peter_D Zluzuj. Pierwotna treść newsa nie traktowała o oficjalnym dystrybutorze na USA, tylko o wypuszczeniu nowych modeli przez Bandai. Co było prawdą tylko w przypadku AT-AT. Teraz jest lepiej, bo wiadomo o co chodzi. Dla Polski bez zmian, chyba że ktoś lubi przepłacać za amerykańską pocztę. Japoński wysyłkowy detal sprzedaje to do Polski "od zawsze".
Szkoda,że dla Sokoła, Slave i AT-AT nie zachowali skali 1/72, ale może liczą się z typowymi japońskimi metrażami mieszkań.

Macie rację, nie zweryfikowałem tego info dokładnie. News poprawiony, tak aby nie szerzył herezji ;)

Finster Vater, Dy-Laak >> czytajcie ze zrozumieniem. Na przyszłość ułatwi Wam to życie.

Finster Vater, Dy-Laak >> Znajdźcie mi oficjalnego dystrybutora na USA, Polskę czy inne kraje...Oszczędzę Wam cierpienia. Bandai nie ma licencji na sprzedawanie modeli Star Wars poza granice Japonii. Teraz jesteście już mądrzejsi :)

To tak samo jak z tą informacją, że dopiero teraz będą dostępne w USA ;)

@Peter_D No to nie przetłumaczyliście kluczowego elementu tej informacji. Dla Polaków praktycznie bez znaczenia, bo przesyłka z Japonii jest przeważnie sporo tańsza.
"wszystkie już są od dawna dostępne w Japonii i tylko tam" - serio? To ja mam chyba jakieś podróby na półce... :D

Mam kilka z nich. Bardzo przyjemnie się je maluje i cena też nie odstrasza :)

Bardzo ładne cena po przeliczeniu na złote też nawet nawet tylko po co ten TIE ma tego kija.:P

Sokół i Slave I, są przepięknymi modelami.

Pawel90 I znów się mylisz. W tym wątku Michał robił jeszcze AAT z Ertla. AT-AT sam mu sprzedawałem :)

Dy-Laak - ajj... wtopa na "dzień dobry" ;) Zasugerowałem się tym, że w tamtym wątku wszystko tworzone jest z Bandai... Prócz tego jednego - AT-AT z MPC tam ma (formy z ok. 1983 roku, także trochę wiekowe...:) ) Wybacz! :)

Ludzie ludzie ludzie...w newsie, który tłumaczyliście nie chodziło o to, że Bandai wydaje te modele, bo poza AT-At wszystkie już są od dawna dostępne w Japonii i tylko tam. Chodziło o to, że jedna amerykańska firemka dostała licencję na rozpowszechnianie ich w USA. I tyle. A nie jakieś sensacje wywołujecie...;)

@Pawel90 "2017年3月発売予定" - "Marca 2017 ukaże się". ;)
Do tego dodaj ok. 3 tygodni na przesyłkę. Na pewno chodziło o AT-AT, a nie AT-ST? Ewentualnie AT-AT od innego producenta? Ważne pytanie, bo to szczyt mojej listy zakupów na najbliższe miesiące. ;)

Bandai to klasa sama dla siebie, X-wing w 48 jest swietny. MF to zawsze tańsze i mniejsza (to akurat zaleta) alternatywa dla potworka z Revella w 72. Tyle, że tamten ma jeszcze sporo figurek do kokpitu.

AT-AT już czasem nie jest też w sprzedaży? Coś mi świta, że na Modelworku ktoś robi. ;) A ogólnie, to cześć, bo to mój pierwszy post tutaj. :)

Prawdziwie japoński refleks. ;)
Nowością w marcu będzie tylko AT-AT i Yoda, reszta jest już w sprzedaży (i wiele innych, np. sporo wersji szturmowców w skali 1/12). X-Wing od Bandai jest już na rynku od ok. 2 lat, w kilku skalach: 1/48, 1/72, 1/144, edycja z R1 (dwupak 1/72 i 1/144). Świetne modele, wersja 1/48 ma nawet składany komputer celowniczy.

One już są na allegro.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.