Przebudzenie Mocy

„Przebudzenie Mocy” nagrodzone Grammy

Wczoraj po raz 59 rozdano nagrody branży muzycznej – Grammy. W kategorii najlepszy soundtrack dla mediów wizualnych nagrodę dostał John Williams za „Przebudzenie Mocy”. To już dwudziesta trzecia nagroda Grammy Johna Williamsa, jednocześnie szósta za pracę nad „Gwiezdnymi Wojnami”. Pokonał między innymi Ennio Morricone („Nienawistna ósemka”) i Thomasa Newmana („Most szpiegów”).Warto dodać, że John Williams, który niedawno obchodził swoje 85. urodziny obecnie nagrywa muzykę do Epizodu VIII.Tagi: Epizod VII: Przebudzenie Mocy (866) Grammy (7) John Williams (403)

Komentarze (20)

Jak do tej pory dostał 3 grammy za nowa nadzieje , dwie za imperium i jedna za przebudzenie

Trudno się nie zgodzić... Muzyka z TFA jest moim zdaniem najsłabsza z całej sagi jak dotąd. Tak czy owak, facet jest nietuzinkowy i niezywkle utalentowany.

Zapomniałem o Grammy?

Świat się kończy :P

A tak w temacie, to muzyczka z TFA była świetna. Williamsie gratuluję! :)

Waaat? Za co?

Co za buractwo facet dostaje nagrodę a tu narzekanie.

Informacja o nagrodzie cieszy, aczkolwiek na tle poprzednich części "Przebudzenie Mocy" pod kątem muzycznym wypada średnio według mnie.

Porównując muzykę z TFA chociażby do tej z PT to... blado wypada, niestety. Ale zawsze cieszy, gdy nagrodzony zostaje człowiek, który zdecydowanie na nagrody zasługuje. :)

szczere gratulacje dla Williamsa niech nam tworzy jeszcze 500 lat i dłużej muzykę do SW. Choć jak chodzi o TFA to ja bym tego nie nagrodziła niczym ,bo jest zrynkaą po całości z ANH choć w sumie jest jedna nagroda dla TFA złote maliny.:P

Paweł P. - miało być 6 za "Gwiezdne Wojny" :)

BRAWO! 200 lat!

Pawel P. ma rację, szósty byłby Oscar.

Oby jak najdłużej, ale jak mu się znudzi to na szczęście jest Giacchino :) Gratulacje John.

Świetne info! :D
Oby jak najdłużej nagrywał tą świetną muzykę :)

Brawo :D
Aczkolwiek nie sądzę, żeby to był na tyle dobry OST...

Gratulacje - może tak nie do końca zasłużenie, bo Williams miał w swej karierze o wiele lepsze soundtracki w tym do OT które już są klasyką - ale mimo to cieszy że przyznano mu tę nagrodę.

Mógł przegrać tylko z Ennio. A co tam robiła Zjawa to nie mam pojęcia xD Bardzo, bardzo się cieszę :)

Ciekawi mnie czy taka osoba jak on uważa to w dalszym ciągu za wyróżnienie czy po prostu przychodzi, odbiera nagrodę i sobie myśli "okej... kolejna...".

BRAWO JOHN WILLIAMS! 200 lat!

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Przebudzenie Mocy"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.