Ostatni Jedi

Różne plotki o „Ostatnim Jedi”

W języku polskim tytuł „Ostatni Jedi” zarówno może się odnosić do liczby pojedynczej rodzaju męskiego, jak i liczby mnogiej. Czyli podobnie jak w języku angielskim, nadal jest miejsce na spekulację. Natomiast słoweńskie tłumaczenie wskazuje już dokładnie na liczbę pojedynczą i rodzaj męski. „Poslednij Jedi”, cóż chyba już wiadomo o kogo chodzi. A i tak gwoli przypomnienia, polski tytuł jeszcze nie został oficjalnie podany. Na razie to wciąż „The Last Jedi”.

Rian Johnson tymczasem montuje film i jak twierdzi zaczyna do niego dokładać muzykę nagrywaną przez Johna Williamsa. Maestro jest prawdopodobnie w połowie pracy. Za to Rian ma już gotowy roboczy montaż, który obejrzał niedawno Bob Iger. Prezes Disneya stwierdził, że to wspaniały kolejny rozdział ikonicznej rodzinnej sagi Skywalkerów.

Pojawiają się także kolejne przecieki dotyczące tego, co zobaczymy w filmie. Podobno jest tam planeta, która przypomina Marsa pokrytego trochę śniegiem. Niektórzy fani spodziewają, się że będzie to Moraband, czyli legendarna planeta Sithów. Zobaczymy.Jimmy Vee już oficjalnie przyznał, że przejął rolę R2-D2 po zmarłym w zeszłym roku Kennym Bakerze. Informacje na ten temat podała agencja reprezentująca Vee.

Z „The Last Jedi” czekają nas jeszcze dwie rzeczy. Piątek Mocy. Jeśli przecieki są prawdziwe, to znowu wracamy na początek września. Podobno atak produktów rozpocznie się 1 września. Druga rzecz to zwiastun. Po sieci krąży mnóstwo dat. Włącznie z 10 lutego (jakoś się nie udało), 22 lutego. Wciąż jednak najbardziej prawdopodobnym terminem jest kwiecień i Star Wars Celebration Orlando. Zwłaszcza, że dwa lata temu pokazano tam drugi teaser „Przebudzenia Mocy”, zaś w kwietniu zeszłego roku pojawił się teaser „Łotra 1”. Prace nad pierwszym zwiastunem zajawkowym trwają. Podobno zobaczymy tam Luke’a, Leię, Finna i Rey. Tym razem Luke nie będzie ukrywany. Tak przynajmniej twierdza źródła.Tagi: Bob Iger (94) Celebration (339) Epizod VII: Przebudzenie Mocy (734) Epizod VIII: Ostatni Jedi (367) John Williams (323) Kenny Baker (61) Łotr 1 (397) Piątek Mocy (Force Friday) (11) Rian Johnson (199) Zwiastun (315)

Komentarze (26)

Podobnież francuskie tłumaczenie jest w liczbie mnogiej...

dawać zwiastun dawać, dawać!

Nie będę oryginalny: dawać wreszcie teaser!

Uff... już myślałem, że mam luki w pamięci.

HAL 9000 - jeśli tak to o nich nie wiemy. Pewnie będą bardziej na wiosnę, może nawet latem.

A dokrętki już były?

Lis22 -> w tym linku i tweecie, który podałeś jest napisane "He`s conducting". He IS Conducting. Czas teraźniejszy ciągły. Czyli po polsku jest dyrygujący. W przypadku gdyby to było He HAS to miałbyś albo been conducting, albo conducted. Wg moich informacji, Williams jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w kwestii muzyki do Ostatniego Jedzi.

Mossar -> pewnie chodzi Ci o Boliwię
http://star-wars.pl/News/21583,Polska_premiera_Boliwia_convory_i_Rian.html

>Podobno atak produktów rozpocznie się 1 września.

Od godziny 5:45 na każdą pierdołę z logiem Star Wars odpowiadamy pierdołą z logiem Star Wars.

Ja do trailery ani czekam ani nie czekam. Najlepsze było 100 teaserów i trailerów do Łotra. Pewnie przez lato będzie mega promocja. Znaczy od lata. Bo jakby nie patrzeć premiera w grudniu to większe możliwości. Bo co.. Maj.. Jak już to wakacje, kiedy dzieciaki mają wolne. Tak 20 czerwca. Wtedy całe wakacje na zarobek do świąt. A tak.. Szał przedświąteczny, prezenty itp itd..

Trailery są generalnie do dupy, wiadomo przy SW nie będę mógł się oprzeć ale generalnie od pewnego czasu nie oglądam żadnych zwiastunów, wole wszystko zobaczyć w kinie

A powiem Wam, że Nestor ma rację. Mimo wszystko, czekam z niecierpliwością na teaser.

Nestor - nikt Ci nie każe oglądać teasera ;)

A ja wam powiem, że teaser chcę jak najpóźniej, z prostego powodu. Otóż kiedy pojawi się teaser, człowiek zrobi się głodny i będzie taki głodny chodził. Lepiej być najedzonym po Rogue One. :)

Igerowi się podoba. Dla nas to raczej niedobrze.

Ja liczę na marsz First order, ażeby był choć w połowie tak doskonały jak ten imperialny.

Niech teraz Maestro zacznie pracę nad IX, skoro zakończył pracę nad VIII, póki jeszcze może :/. Nie wyobrażam sobie muzyki kogoś innego w ostatnim Epizodzie.

Poprawka: Williams nagrał już całą muzykę:

"LAST JEDI scoring update. Last Thursday was John Williams` 85th Birthday. He`s conducting. Rian Johnson wants to use the score for editing."
https://tinyurl.com/h5xvmqz

Tłumaczeniami bym się nie przejmował. Tłumacze nie znają fabuły. W przypadku R1 wcześniej podane tytuły w Niemczech i Czechach zostały zmienione tuż przed premierą..

Już na Ossusie pojawiło się jak niby ma początek wyglądać itp itd. A co do samego tytułu pewnie zbyt oryginalne tłumaczenie nie będzie. Moim zdaniem nie tyle wokół Luke`a akcja będzie co dłuższy wątek mogą poświęcić jemu.

Niby tak ale mało precyzyjnie ;)

Teoretycznie to też Słowianie :P

Jakiś czas temu pojawiło się zdjęcie z planu z całkowicie białą nawierzchnią, co idealnie pasuje do tego opisu. Szukałem tego, ale nie umiem znaleźć nigdzie

Aifoz90 - racja, tak to jest jak się programuje całą noc -.-

morawcik - Słoweńcy*

Tylko, że Słowianie mogli założyć, że to ma być jeden Jedi chociaż nic o tym nie wiedzą ;)

"Prezes Disneya stwierdził, że to wspaniały kolejny rozdział ikonicznej rodzinnej sagi Skywalkerów" :D oby oby :) ja mam nadzieję

Zapomnieliście dodać że jest jeszcze jeden majowy termin a właściwie dwa terminy. Dzień Gwiezdnych Wojen 4 maja, i 5 strażnicy Galaktyki 2 :) więc tak myślę raczej że promo ruszy w maju :) ale mnie ten news ucieszył :)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.